Διεθνείς εκθέσεις ΚΟΕ 11 & 12/10/2008


kotsidas

Well-Known Member
16 Ιουνίου 2008
381
13
Εμένα ο Ισπανός την έκρινε,την δευτερη μέρα για ΑΡΣΕΝΙΚΟ!!!!
Βρε μπας και υπαρχει καινουργια τρανσεξουαλ κατηγορια, και απλα δεν εισαστε ενημερωμενοι;:D:D:D
Παντως σε αλλους διαγωνισμους οπως αγωνες αυτοκινητου η μοτοσυκλετας, ο αγωνιζομενος εχει δικαιωμα ενστασης πληρωνοντας ενα ελαφρως τσουχτερο παραβολο.
Οχι οτι παντα γινετε κατι, αλλα τουλαχιστον καταγραφεται στα πρακτικα του αγωνα. Βεβαια εκει υπαρχουν και οι αγωνοδίκες για να επιληφθουν και αυτων των περιστατικων.
 
Last edited:


GAIA LYKAIA

Well-Known Member
30 Δεκεμβρίου 2007
614
16
56
Θεσσαλονίκη
gaialykaia.com
Βρε μπας και υπαρχει καινουργια τρανσεξουαλ κατηγορια, και απλα δεν εισαστε ενημερωμενοι;:D:D:D
Παντως σε αλλους διαγωνισμους οπως αγωνες αυτοκινητου η μοτοσυκλετας, ο αγωνιζομενος εχει δικαιωμα ενστασης πληρωνοντας ενα ελαφρως τσουχτερο παραβολο.
Οχι οτι παντα γινετε κατι, αλλα τουλαχιστον καταγραφεται στα πρακτικα του αγωνα. Βεβαια εκει υπαρχουν και οι αγωνοδίκες για να επιληφθουν και αυτων των περιστατικων.
Σα να συγκρίνεις τους Πρόσκοπους με τις Ένοπλες Δυνάμεις.....
 


FAINOMENON

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2008
879
3
Ireland
.

Και οι ΤΟΠΟΘΕΣΙΕΣ. ΤΕΛΕΙΟΣ χώρος και ο Μαραθώνας και το Μαρκόπουλο. Εγώ θέλω να τρέξω όμως σε πλατεία - στο Ολυμπιακό στάδιο ... στο Πεδίο του Αρεως ... αυτό χρειάζεται η κυνοφιλία ...
Στο Ολυμπιακο Σταδιο & στο Πεδιο του Αρεως ειχε κανει εκθεσεις ο ΟΚΑ ... για το δευτερο χωρο ακουστηκε πολυ γκρινια...
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Κακώς :)
Και εγώ γκρίνιαζα τότε, επειδή δεν είχε γκαζόν.
Δεν είμαστε ομως σε αυτό το στάδιο, τώρα το έχω καταλάβει.
Είμαστε δυστυχώς ΑΚΟΜΑ στο στάδιο που πρέπει να κάνουμε εκθέσεις εκεί και μάλιστα
να εξηγούμε - δείχνουμε κάποια πράγματα με ντουντούκα :)
 


FAINOMENON

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2008
879
3
Ireland
καλιο αργα παρα ποτε :)
πολυ ωραιος χωρος ο Μαραθωνας αλλα ημασταν (και εισαστε) εμεις κι εμεις...
Μπορει να γινει εκθεση στο Ζαππειο μπροστα ? εκει σε θελω!
 


giorgos kriti

Well-Known Member
24 Σεπτεμβρίου 2008
584
0
Εγώ θέλω να τρέξω όμως σε πλατεία - στο Ολυμπιακό στάδιο ... στο Πεδίο του Αρεως ... αυτό χρειάζεται η κυνοφιλία ...
Ντενις?? εκθεση σκυλων??στο πεδιο του Αρεως?? Αυτο ειναι μνημειο τιμης και μνημης!!! Δεν ειναι στοιβος... Ξερω και εγω?ειμαι λιγο κολιμενος με αυτα βεβαια αλλα δεν νομιζω να λεω κατι το υπερβολικο...:(
 








kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
και γιατί να μην γίνουν κυνολογικές εκδηλώσεις επειδή είναι τιμής και μνήμης?
 




kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
Κάπως πρέπει να έρθει κόσμος στην κυνολογία

όχι για να μάθουν κυνοτεχνία
αλλά για να μάθουν τί είναι ο σκύλος
πόσα χρόνια συμβιώνουμε
και πόσο σημαντική είναι η παρουσία του σε ένα σπίτι

πεδίο του άρεως
σύνταγμα
ΟΑΚΑ
αυτά είναι ανάλογα του κόσμου που περιμένεις

Ο μαραθώνας δυό φορές που πήγα ήταν μεγαλύτερος του κόσμου που ήταν όλη μέρα εκεί
Για τον στίβο δεν ξέρω -μάλλον είναι μικρός για να το λένε άνθρωποι που ασχολούνται χρόνια-χώραγε και μεγαλύτερος πάντως
 


FAINOMENON

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2008
879
3
Ireland
κυνοφιλια
κυνολογια
κυνοτεχνια

ολα αλληλενδετα ειναι ( και με τη ζωοφιλια γενικοτερα θαπρεπε)

αλλα δεν ξερω κατα ποσον αν στις εκθεσεις θα μαθαινε καποιος αυτα που λες
ουτε αν εχει βρει τροπο η οργανωμενη κυνοφιλια στην Ελλαδα να μιλησει στη γλωσσα του κοσμακη και να φερει το κοινο στις`εκδηλωσεις
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
αλλα δεν ξερω κατα ποσον αν στις εκθεσεις θα μαθαινε καποιος αυτα που λες
ουτε αν εχει βρει τροπο η οργανωμενη κυνοφιλια στην Ελλαδα να μιλησει στη γλωσσα του κοσμακη και να φερει το κοινο στις`εκδηλωσεις
με ντουντούκα δεν είναι ντροπή ... με γιορτές και επιδείξεις ... διαγωνισμούς - agility .....
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
αλληλένδετες αλλά διαφορετικές
κατα κάποιον τρόπο είναι σαν να είναι βαθύτερα επίπεδα γνώσης.

με βάση την ζωοφιλία βέβαια
αν και πολύ κυνοτέχνες με πολλές γνώσεις είναι οπαδοί του χρηστικού και μόνο-βλέπουν το ζώο ώς εργαλείο...

αν έρθει ο κόσμος
τον ενημερώνεις κιόλας
τώρα στις εκθέσεις απο ότι βλέπω πάνε ελάχιστοι επισκέπτες και δεν καταλαβαίνουν και ευκολα τι συμβαίνει αν και σε τούτη εδώ που είναι και το τόπικ υπήρχε άνθρωπος που μίλαγε σε τηλεβόα και εξηγουσε κάποια πράγματα στον στίβο

για την οργανωμένη κυνοφιλία δεν ξέρω να πώ
τώρα που θα γραφτώ στον ΚΟΕ θα αρχίσω να μαθαίνω σιγά σιγά


το μόνο σίγουρο είναι ότι με αυτό το φόρουμ γίνεται ένα θετικό βήμα πρός την βελτίωση του κυνοφιλικού επιπέδου της χώρας:)
 
Last edited:




ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Οι επόμενες διεθνείς εκθέσεις μορφολογίας είναι του Ο.Κ.Α 29 & 30 Νοεμβρίου 2008 στο Ελληνικό.
Οι επόμενες διεθνείς του ΚΟΕ θα γίνουν 16 & 17 Μαΐου 2009 στο Μαρκόπουλο.
:)
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
Σε κλειστό χώρο δεν έχω ξαναπάει!
άλλη αίσθηση φαντάζομαι σε κλειστό χώρο ε?
 
Last edited:




solco

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2008
807
0
Syros Greece
www.caneguardiano.com
Ισως πρεπει να δοθει κινητρο στον κοσμο που δεν διαγωνιζεται να ερθει. Μεχρι τωρα στις εκθεσεις βλεπουμε μονο διαγωνιζομενους που μολις παιξουν οι σκυλοι τους εξαφανιζονται με αποτελεσμα αργα το απογευμα να βρισκονται μολις 100 ατομα στην εκθεση. Δεν υπαρχουν τα σοου, τα agility,τα περιπτερα, τα κιοσκια που μπορει ο επισκεπτης να ψωνισει. Και πιστευω το Μαρκοπολο και ο Μαραθωνας ειναι μεν καλοι χωροι για τα σκυλια αλλα ειναι απομακρυσμενα απο τους επισκεπτες. Ισως σε καποιο εκθεσιακο κεντρο ή σταδιο μεσα στην Αθηνα να ηταν καλυτερα...
 
Last edited:


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.191
Μηνύματα
896.913
Μέλη
19.976
Νεότερο μέλος
Μαρία8