Γειά σας!


ChilliJRT

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2011
1.970
138
Πάτρα
Να συστηθώ!
Με λένε Μαρία και έπεσα τυχαία πάνω στο forum, το βρήκα ενδιαφέρον και να'μαι! :) Έχω εδώ και κάτι πάρα πάνω από 1 χρόνο 1 θηλυκό Jack Russell Terrier την Chilli. Την μεγάλωσα από 40 ημερών και δεν θυμάμαι πώς ήταν η ζωή πριν από αυτήν! :D
 


Anna-Kriti

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2011
55
0
Ηράκλειο
Καλωσόρισες Μαρία!!!
Να χαίρεσαι την Chilli σου!
Ως νέο μέλος και εγώ σε διαβεβαιώνω ότι θα μείνεις πολύ ικανοποιημένη από την ποικιλία των θεμάτων και βεβαίως από τις ατελείωτες εμπειρίες των μελών αυτού του forum! Ανυπομονώ να διαβάσω και τις δικές σου εμπειρίες με την Chilli!

Και για να προλάβω τους παλαιότερους πες μας 2 λόγια παραπάνω για το σκυλάκι σου!
Από που το πήρες και πως είναι η συμβίωσή σας?

Ανέβασε και καμιά φωτογραφία να το καμαρώσουμε!
 






ChilliJRT

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2011
1.970
138
Πάτρα
Ευχαριστούμε για το καλωσόρισμα κ εγώ κ η Chilli!
Λοιπόν... Τι να πρωτοπώ γι'αυτήν; Μου την έφερε το αγόρι μου όταν ήταν ακριβώς 40 ημερών για παρηγοριά. Ότι είχε πεθάνει ο γάτος μου κ δεν ήμουν πολύ καλά... Θα αρχίζαμε την συγκατοίκηση κ δεν ήθελε γάτα, οπότε μου βρήκε σκυλί. :) Είναι από σπίτι - στην πορεία γνώρισα κ τους γονείς της - κ αν κ μέσα σε αυτόν τον χρόνο που την έχω έχω διαβάσει ότι αυτό δεν ενδύκνειται για περίπου 100 λόγους, χαίρομαι που έφτασε στα χέρια μου. Είναι τώρα ακριβώς 15 μηνών - γεννήθηκε 19/5/2010 - κ το πιο έξυπνο κ καλό σκυλί του κόσμου! ::Είπε η κουκουβάγια! Χαχα!:: Παρόλο που ήταν μικρή όταν την πήρα, δεν με δυσκόλεψε καθόλου. Έτρωγε ήδη ξηρά τροφή, έμαθε πολύ γρήγορα να λερώνει εκεί που πρέπει - το σκηνικό με την πάνα δεν πέτυχε ποτέ με μας, αλλά έκλαιγε από μωρό για έξω όταν ήθελε να τα κάνει - κ κάνει παρέα με ότι σκυλί μπορείτε να φανταστείτε από όταν μας το επέτρεψε ο κτηνίατρος. Η 1η σκυλοφίλη της ήταν μια Μεγάλη Δανέζα που έρχεται στο πάρκο που κάνουμε την βόλτα μας. Αυτή την έμαθε να φέρεται σε μεγάλα σκυλιά κ τώρα δεν έχει κανένα πρόβλημα ανεξαρτήτου φύλου ή μεγέθους. Αν δει άλλο σκυλί θα τραβάει μέχρι να της επιτρέψουμε να πάει κοντά να κουνήσει ουρά. Μμμμ... Τι άλλο; Με τους ξένους είναι επιφυλακτική μέχρι να δει δική μου αντίδραση, ενώ για τα παιδιά αδιαφορεί. Μεγάλωσε με τα δίδυμα μιας πολύ καλής μου φίλης κ ξέρει ότι δνε πρέπει να τα φοβίζει αλλά ως εκεί. Είναι πιο δεκτική αν την πλησιάζει άντρας κ γίνετια πιο εύκολα φίλη μαζί τους από ότι με γυναίκες. Γενικά έχει πολύ καλόβολο χαρακτήρα κ σε αυτό θέλω να πιστεύω ότι έπαιξα ρόλο κ γω. Είμαι καθηγήτρια αγγλικών κ από 30/6 που τν πήρα δεν δούλευα για τους επόμενους 2 μήνες, οπότε είχαμε αρκετό χρόνο κ οι 2 για να προσαρμοστούμε. Βέβαια το "κακό" είναι ότι κόλλησε πάνω μου κ άργησε να μάθει ότι πρέπει να μένει λίγο μόνη της όταν λέιπω για δουλειά, αλλά ευτυχώς αυτό δεν είναι για πολύ γτ δουλεύω κ σπίτι.
Λόγω της ενέργειας της ράτσας της βγαίνουμε 1-1,5 ώρα για βόλτα, παιχνίδι κ τρέξιμο ενώ από μικρή έχει μάθει να μπαίνει στο κουτί της για να πηγαίνουμε βόλτα κ με το μηχανάκι. Έχουμε κάνει κ ταξίδια με αυτό, αφού μπορώ κ την παίρνω μαζί. Αυτή τη στιγμή είναι από βόλτα κ κάθεται στο χαλάκι κάτω από το γραφείο μου...
 




swiftkid

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2009
550
97
μακριά τα τσιγάρα από την Chilli :lol::lol::lol: Είναι μια κούκλα ,να την χαίρεσαι :D
 


ChilliJRT

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2011
1.970
138
Πάτρα
μακριά τα τσιγάρα από την Chilli :lol::lol::lol: Είναι μια κούκλα ,να την χαίρεσαι :D
Χαχαχαχαχα! Ευχαριστώ! Πέρασε μια φάση όταν άλλαζε δόντια -έχω φυλάξει πάρα πολλά, όλων των ειδών, σχεδόν την μισή μασέλα της!- που μεταξύ άλλων μου άρπαζε κ τα πακέτα. Άδεια - γεμάτα λίγο την ένοιαζε! Έχω μαζέψει καπνό από την μοκέτα φυλλαράκι-φυλλαράκι γτ δν τα έπιανε η σκούπα... ουουουουουου!!! Τώρα ευτυχώς τα έκοψε αυτά. Δαγκώνει τα παιχνίδια της. Κ το καλύτερο της είναι τα πλαστικά καπάκια μπουκαλιών. Παίζει τάπες! χαχα!
 


swiftkid

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2009
550
97
αυτά είναι ,χαχαχαχα :lol: :lol: αυτό που έχει κρατήσει σαν συνήθεια από μωρό ακόμα η δικιά μου είναι που μασουλάει όποιες κάλτσες βρει :lol:
 


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Αχ αυτός ο "ανώμαλος" ύπνος στα μαξιλάρια με την κοιλίτσα πάνω!!!!
Είναι μια κούκλα! Καλώς ήρθατε!
 


ChilliJRT

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2011
1.970
138
Πάτρα
Εμένα η ζημιά που κάνει όταν την πιάνει είναι με ένα πάνινο κουτί που έχω στην κρεβατοκάμαρα κ πετάω μέσα κασκώλ, γάντια, σκουφιά... Αν της την βαρέσει όοοοοοοτι κ να έχω βάλει πάνω για βάρος θα χώσει τη μούρη της να ψαρέψει κάτι να μαδήσει!
 


ChilliJRT

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2011
1.970
138
Πάτρα
[video=facebook;1495729208135]http://www.facebook.com/video/video.php?v=1495729208135[/video]

Κ ο λόγος που δεν έχει μουστάκια τον χειμώνα... :p
 


ChilliJRT

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2011
1.970
138
Πάτρα
Αχ αυτός ο "ανώμαλος" ύπνος στα μαξιλάρια με την κοιλίτσα πάνω!!!!
Είναι μια κούκλα! Καλώς ήρθατε!
Καλά βλέπω στην φωτό;;; Κουκλίιιιιι! Κ ευχαριστούμε!!!
 






ChilliJRT

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2011
1.970
138
Πάτρα
Καλώς ήρθατε!!!!Είναι πανέμορφη!!!!!*agapoylas*
Να την χαίρεσαι την ομορφιά!!!!
Να'σαι καλά επίσης! Εχεις κ συ ίδιο ε? Κ στη φωτό σ είναι μικρούλι... Πόσο είναι τώρα; Να μπορούσα ολόκληρη αγέλη θα είχα!
 






ChilliJRT

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2011
1.970
138
Πάτρα
Αχου μωρέεεεεε! από την μία ζηλεύω από την άλλη πολύ χαίρομαι που πέρασε το κουταβίσιο στάδιο! Με τις βόλτες ανά 2ωρο, τα δόντια να πέφτουν, τα νέα να την ξύνουν κ αυτη να δαγκώνει τα πάντα! Εδώ είναι η δική μου μικρη...123..jpg
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.190
Μηνύματα
896.906
Μέλη
19.975
Νεότερο μέλος
Michael1924