Βαθμολογικό σύστημα ανάδειξης




denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Διαφωνώ και εξηγούμαι

Πώς να βαθμολογήσει ο ΚΟΕ συμμετοχές εκτός Ελλάδος ??
Dasty ο ΚΟΕ αρχίζει και τελειώνει σε ελληνικά σύνορα. Και έτσι πρέπει ...
Πρέπει να αξιολογήσει σκυλιά ανάλογα με τό τί κάνουνε σε ελληνικά χώματα που λέμε ... ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να παίζεις έξω και να βαθμολογείσαι εδώ, όπως εσύ δεν απαιτείς να βαθμολογηθείς έξω, ή να αντιμετωπιστείς ώς Πρωταθλητής Ελλάδος, τί πάει να πεί πρωταθλητής Ελλάδος έξω ?? Τίποτα. Ετσι και στην έκθεση στο Αγρίνιο , δεν μπορεί να έχει 2 κατηγορίες, μία για σκύλους normal ας πούμε και μία για ''ταξιδιάρικους'' :!: :!: :lol: :lol: όλοι μέσα παιδιά και πάμε να δούμε τί θα δούμε ... έτσι είναι, και έτσι ΠΡΕΠΕΙ να είναι ...

Να τρέξεις ΜΟΝΟ σε IFR ADRK κλπ μπορεί να είναι επιλογή σου, αλλά εδώ ζείς ... τρέξε κι εδώ, που κάποιοι άλλοι έχουν κανόνες που ίσως δεν σου αρέσουν, και σωστά, ΑΛΛΑ εδώ ζείς ... αυτό ισχύει και για όλους μας ...

Θα διαφημίζεστε ύστερα σαν κορυφαίοι εκτροφής τις χρονιας με κορυφαίους σκύλους
Σταμάτα το ... έλα να πάρεις ΚΑΙ αυτό ... έτσι κι αλλιώς μπαρούφα τίτλος είναι και το ξέρεις ... αλλά 2 στρατόπεδα όχι ... ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ του εκτροφέα είναι να πάει σε εκθεσεις , αν πάει σε 10 εδώ είναι οκ, δεν είναι υποχρέωση να πάει Αυγουστο Sieger που έλιωνες εσύ, αυτό είναι extra, αν θέλει κάποιος που ενδιαφέρεται για το ποιός είναι καλύτερος εκτροφέας, να καταλάβει και να δεί τί γίνεται, οκ ...

Θα διαφημίζεΣΤΕ ?? Γιατί ?? οχι διχόνοια ... να πάει ο σκύλος στην έκθεση δεν είναι το ζητούμενο ??? Δεν είναι ποιός είναι καλύτερος εκτροφέας ... καλό είναι ΚΑΙ το σύστημα βαθμολόγησης ... θέλει κι άλλα βήματα να γίνουν ...
 


George K

Well-Known Member
12 Νοεμβρίου 2007
1.177
48
Για να μετρήσει η έκθεση εξωτερικού, όπως συμβαίνει σε άλλες χώρες, απλά στέλνεις ένα αντίγραφο του CAC ή CACIB. Στην Ισπανία απλά παίρνει λιγότερους πόντους. Όπως παρουσιάστηκε εδώ βέβαια, μόνο πόντους για τη κατάταξη και όχι απο τις συμμετοχές αφού εκεί δυσκολεύει το πράγμα
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
και όχι απο τις συμμετοχές αφού εκεί δυσκολεύει το πράγμα
ακριβώς !! είναι πολύ δύσκολο ...

και αν ο τίτλος είναι ΕΛΛΛΗΝΙΚΟ ΕΚΤΡΟΦΕΙΟ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ δλδ, πώς και γιατί να παίρνει από συμμετοχή σε πανευρωπαικό ?? Αδικο δεν θα είναι, πάλι ?? Με την συμμετοχή μου δλδ και την κατάληψη της τελευταίας θέσης στο παγκόσμιο, θα είμαι ο έλληνας εκτροφέας της χρονιάς ??

Πάλι πρόβλημα υπάρχει !!

Είναι μέσο προσέλκυσης του κόσμου και ανενεργων σκύλων ίσως ΄και έτσι πρέπει να το βλέπουμε ... οχι ανταγωνιστικά
 


DASTY

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2007
770
0
Thessaloniki
www.scarvasstrand.com
Πώς να βαθμολογήσει ο ΚΟΕ συμμετοχές εκτός Ελλάδος ??
Πολύ εύκολα δίνοντας για κάθε BJB,CAC,CACIB,BOB,BOG,BIS κάποιους πόντους όπως θα γίνετε και εδώ

Dasty ο ΚΟΕ αρχίζει και τελειώνει σε ελληνικά σύνορα. Και έτσι πρέπει ...
Πρέπει να αξιολογήσει σκυλιά ανάλογα με τό τί κάνουνε σε ελληνικά χώματα που λέμε ... ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να παίζεις έξω και να βαθμολογείσαι εδώ, όπως εσύ δεν απαιτείς να βαθμολογηθείς έξω, ή να αντιμετωπιστείς ώς Πρωταθλητής Ελλάδος, τί πάει να πεί πρωταθλητής Ελλάδος έξω ?? Τίποτα. Ετσι και στην έκθεση στο Αγρίνιο , δεν μπορεί να έχει 2 κατηγορίες, μία για σκύλους normal ας πούμε και μία για ''ταξιδιάρικους'' όλοι μέσα παιδιά και πάμε να δούμε τί θα δούμε ... έτσι είναι, και έτσι ΠΡΕΠΕΙ να είναι ...

Δηλαδή το "Champions LIGE"για σένα άκυρο δεν χρειάζεται να συμμετέχεις σε τίποτε πιο σοβαρό?
:?: Να το πούμε και σε σε αλλα σπορ να τα εφαρμόσουνε :?:
Τότε για τι πηγες και εσύ και έλιωνες

:?:
Να τρέξεις ΜΟΝΟ σε IFR ADRK κλπ μπορεί να είναι επιλογή σου, αλλά εδώ ζείς ... τρέξε κι εδώ, που κάποιοι άλλοι έχουν κανόνες που ίσως δεν σου αρέσουν, και σωστά, ΑΛΛΑ εδώ ζείς ... αυτό ισχύει και για όλους μας ...
Έγραψα πουθενά που τα τρέχω εγώ :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Σταμάτα το ... έλα να πάρεις ΚΑΙ αυτό ... έτσι κι αλλιώς μπαρούφα τίτλος είναι και το ξέρεις ... αλλά 2 στρατόπεδα όχι ... ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ του εκτροφέα είναι να πάει σε εκθεσεις , αν πάει σε 10 εδώ είναι οκ, δεν είναι υποχρέωση να πάει Αυγουστο Sieger που έλιωνες εσύ, αυτό είναι extra, αν θέλει κάποιος που ενδιαφέρεται για το ποιός είναι καλύτερος εκτροφέας, να καταλάβει και να δεί τί γίνεται, οκ ...
Δεν εννοούσα κανέναν προσωπικά!!!
:!: :!: :!: :!:

Δεν υπάρχει δεύτερο στρατόπεδο μάλλον παρεξήγησες τα λόγια μου!!!



Απλός το σχολίασα σαν metro Του ΚΌΕ που θα αναβαθμιστεί κοινολογία στην Ελλάδα.

Από τα λεγόμενα σου φτάνει ,για μένα δεν

Θα συμφωνήσω με τον Baskal
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Mα το ίδιο λέμε. δεν είπα ότι δεν αξίζει έξω , και γιαυτό πήγα κι έλιωνα ... και θα ξαναπάω και θα ξαναπάω ... αλλά άλλο το ένα και άλλο το άλλο ...

Δεν παίρνει βαθμούς στο ελληνικό πρωτάθλημα όποιος πάει στους 8 στο champions league ... εσύ αυτό λές να γίνει ...

επίσης πολύ σημαντικό :

Έγραψα πουθενά που τα τρέχω εγώ
Δεν τα λέω για σένα μόνο ... δεν ΣΟΥ αρέσουν , ΤΡΕΞΕ εδώ κλπ κλπ είναι χάρην λόγου ... για όλους το λέω ... απλά για να μην γραφω ''οι εκτροφείς που προτιμούν εκθέσεις στο εξωτερικό κλπ κλπ ... γιατί εγώ τί είμαι τρελός να λέω δεν παίζει ρόλο το ΙFR ??? :lol: :lol:

και τώρα για να τα πούμε σταράτα ....

ΣΥΜΦΩΝΩ ότι μπορεί να υπάρχουν σκυλιά πολύ καλά που παίζουν μόνο έξω ...

ΕΛΑ ΟΜΩΣ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΚΟΕ :!: :!: :!:

Για να αναβαθμίσεις την κυνολογία ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ, αυτό θα έκανες ... σκέψου το ... τώρα προσπαθεί να σε φέρει μέσα ... αν σε βαθμολογούσε για τα έξω, θα πηγαινες έξω, που όντως είναι καλύτερα ... τώρα σου λέει ΕΛΑ ΚΙ ΕΔΩ ΜΑΓΚΑ γιατί άλλος θα είναι πχ ''εκτροφέας της χρονιάς'' ... και ίσως τότε βγάλεις τα σκυλιά εδώ, ή φέρεις και άλλα που ξέρω ότι έχεις έξω και παίζουν έξω μόνο ...

Ο ΚΟΕ την δουλειά του κάνει ... σκέψου το ... κάνε κι εσύ την δική σου , δεν ΧΑΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ... :wink:
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
ρε προβλήματα που έχει ο κόσμος

εγώ που δεν έχω κανένα σκυλί για έκθεση μου φαίνετε ότι είμαι ο καλύτερος τελικά 8)
 


DASTY

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2007
770
0
Thessaloniki
www.scarvasstrand.com
Τελικά Μάκη το ίδιο κάνει?
Να τα πάρο ανάποδα μπας και γίνω κατανοητός

Για να αναβαθμίσεις την κυνολογία ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ, αυτό θα έκανες ... σκέψου το ... τώρα προσπαθεί να σε φέρει μέσα ... αν σε βαθμολογούσε για τα έξω, θα πηγαινες έξω,...
Να την αναβαθμίσω και να φέρω συμμετοχές θα έκανα γνωστά
1) Υποχρεωτική κρίση για όλους σκύλους που μπαίνουν στην αναπαραγωγή
2) Ανάδειξη Junior CH μιας και την προσπερνάνε εύκολα την κατηγορια
3) Σιστέμα βαθμολογίας που βαθμολογεί ολοκληρωμένη προσπάθεια
Μα μείνω στο τρίτο που διαφωνούμε
Μονος σου έγραψες κάπου ότι το CAC του Saluki δεν είναι ίδιος με ένα CAC του Rottweiler και να προσθέσω με ένα CAC Poenter που είναι και προτατλιτις εργασίας την ίδια χρονια :!: :!: :!:
Αν κάποιος αποφασίσει να τρέχει το Pug πχ να τον κάνει
International Champion που σημαίνει συμμετοχη σε άλλες δυο χώρες έστω ,σε CACIB έκθεσις αναγκαστικά θα κόψη κάποιες από Ελληνικές για να πετύχει το στόχο του E αν αυτές δεν βαθμολογητuν αντί να τον επιβραβεύεις τον τιμωρείς με το σιστέμα
Ελπίζω να έγινα κατανοητός με τα παραδείγματα :wink:

και ίσως τότε βγάλεις τα σκυλιά εδώ, ή φέρεις και άλλα που ξέρω ότι έχεις έξω και παίζουν έξω μόνο ...
Πιστεύεις ότι δεν υπάρχουν συμμετοχές επειδή όλη τρέχουν έχω τα σκυλιά τους? :?: :?:
E αν φέρω ένα η δυο σκύλους που είναι έχω τα αλλάξει κάτι! :shock:

Ο ΚΟΕ την δουλειά του κάνει
Αυτό είναι μονο σίγουρο :roll:

κάνε κι εσύ την δική σου , δεν ΧΑΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ...
Και πάλι το τονίζω δεν μιλάω μονο για μένα! :!:
Μονο στο forum υπάρχουν ποσα άτομα που το κάνουν :!: :!: :!:
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
καλά τα λες

γιατί απάντησες σε εμένα δεν κατάλαβα :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k

εγώ είπα ότι δεν έχω σκυλί να κερδίει σε έκθεση άρα δεν με ενδιαφέρει άρα είμαι καλύτερα από εσας που αγχώνεστε
 






denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Συμφωνώ σε όλα ... αλλά

εδώ

E αν φέρω ένα η δυο σκύλους που είναι έχω τα αλλάξει κάτι!
ΝΑΙ ... το θέμα δεν είναι ποιός σκύλος θα γίνει interchampion ... μήπως εσύ κι εγώ βλέπαμε τους σκύλους στον ύπνο μας ?? live δεν τους βλέπαμε και έγινε η ζημιά ??

ΠΩΣ θα τους δεί το παιδάκι στο Αγρίνιο , τον σκύλαρο που παιζεις στο IFR πώς θα τον δεί και θα πεί κι εγώ θέλω ?? Πώς θα φέρει το κουτάβι του στην έκθεση άμα εσύ δεν είσαι εκεί (κι εγώ κι ο παρακάτω )

Αυτή είναι η δουλειά του ΚΟΕ, και πρέπει να είναι και δική μας ... εγώ έτσι το βλέπω ... άσχετα αν το κάνει για λέφτά , δεν με νοιάζει ...

Επειδή αυτά που έγραψα πρίν ισχύουν ,ούτε εγώ θα επιβράβευα το εξωτερικό, αλλά και αυτά που λές εσύ επίσης, μπορούσε σαν μέση λύση να δίνει κάποιους πόντους, αλλά όχι αρκετούς για να χτυπήσει ένας σκύλος που πήγε καλά έξω έναν που πάει καλά εδώ ...
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Το προβλημα δεν ειναι βαθμολογιας αλλα νοοτροπιας...
SADAM αμα δεν κάνεις κάτι ΕΣΥ που μπαίνεις τώρα και τα βλέπεις , ΠΟΙΟΣ θα κάνει ????

ΑΛΛΑΞΕ ΤΗΝ την νοοτροπία που σε χαλάει ...
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.190
Μηνύματα
896.910
Μέλη
19.975
Νεότερο μέλος
Michael1924