Αδερφάκι για την Maya... Προσεχώς


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.732
19.992
Εγώ την στήριξη θεωρώ μεγάλο πρόβλημα. Πως σκοπεύεις να την κάνεις;

Το να το χαλάσει, ναι μεν, αλλά όχι άμεσα. Προς το παρόν, περνάει με δισταγμό και σιγά-σιγά.
 


Michalis-Maya

Well-Known Member
16 Μαρτίου 2013
940
1.709
48
Νίκαια
Εγώ την στήριξη θεωρώ μεγάλο πρόβλημα. Πως σκοπεύεις να την κάνεις;
Με βαρίδια για δίχτυ και κομμάτια από δίχτυ. Ας είναι καλά ο παπούς μου.

Το να το χαλάσει, ναι μεν, αλλά όχι άμεσα. Προς το παρόν, περνάει με δισταγμό και σιγά-σιγά.
Προς το παρόν. Αν δεν διστάσει στην είσοδο, το περνάει σφεντόνα αν θυμάσαι.
46 ευρώ δεν είναι και λίγα για να χαλάσει σε δύο μήνες, ας πούμε. Τόσο και λιγότερο θα πάνε όλα τα υπόλοιπα φαντάσου.
 
  • Like
Reactions: mareco


Νταβίνα

Well-Known Member
25 Φεβρουαρίου 2011
1.579
688
Βύρωνας-Καρέα
www.facebook.com
Αυτό δεν θα είναι τόσο πρόβλημα.



Αυτό είναι πρόβλημα. Δεν το έχω δει από κοντά, αλλά και εγώ αυτό προβλέπω δυστυχώς.
Κάπου είχα βρει κανονικό τουνελ για σκύλους αλλά ήταν 150 ευρώ :p για στίριγμα δές σάκους με άμμο! Αλλά θελουν χώρο αυτά xP (θυμήθηκα το τραγικό εμπόδιο του Τζερυ χαχαχα)
 




Michalis-Maya

Well-Known Member
16 Μαρτίου 2013
940
1.709
48
Νίκαια
Για το DIY του project παίρνω 5x χούλα-χουπ 60cm διάμετρο 2€ έκαστο συν αδιάβροχο καραβόπανο και φτιάχνω μόνος ένα τούνελ μούρλια :)

Άλλη μία καλή λύση εδώ
 
Last edited:
  • Like
Reactions: GRDANE
















mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.732
19.992
Νομίζω ότι στους επερχόμενους αγώνες, τα αγόρια σου θα είναι έτοιμα, για εντυπωσιακό ξεκίνημα :)
 
  • Like
Reactions: Michalis-Maya


Michalis-Maya

Well-Known Member
16 Μαρτίου 2013
940
1.709
48
Νίκαια
Κύριο μέλημα μου είναι να περνάνε καλά και τα αγόρια μου. Η συμμετοχή τους σε επερχόμενο αγώνα, αν συνεχίσουν σε αυτούς τους ρυθμούς, είναι σχεδόν σίγουρη. Δεν ξέρω αν θα είναι εντυπωσιακή, αλλά δουλεύουμε να είναι τουλάχιστον αξιοπρεπής.

Του χρόνου ειδικά που θα έχει πήξει και το μυαλό του κούταβου, περιμένω περισσότερα από αυτόν. Τώρα είναι και σε ηλικία τρέλας. Τον Άγγελο δεν τον φοβάμαι.

Εύχομαι να μου το επιτρέψουν τα οικονομικά και να δούμε και τη Maya κάποια στιγμή στους στίβους.
 


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
βασικά μου εκανε εντυπωση που ξεκινησατε ατζιιτυ με τον αστρα που ειναι ακόμα μικρος και οχι με τη μαγια.
 


Michalis-Maya

Well-Known Member
16 Μαρτίου 2013
940
1.709
48
Νίκαια
βασικά μου εκανε εντυπωση που ξεκινησατε ατζιιτυ με τον αστρα που ειναι ακόμα μικρος και οχι με τη μαγια.
Ο Astra δουλεύτηκε πιο σωστά από τη Maya, έχει πολύ έντονο food drive και εκτελεί έτη φωτός πιο γρήγορα. Επίσης θέλω να του αυξήσω την αυτοπεποίθηση, που η μεγάλη την έχει με το παραπάνω.

Η Maya έχει τρελό δέσιμο μαζί μου, δεν υπήρχε περίπτωση να είμαι εγώ απ' έξω και να μην με ψάχνει, δουλεύει με tug, ενώ έχει food drive μηδέν και θα ήταν πιο δύσκολο για τον Άγγελο.

Τέλος, τυπικά και μόνο, η Maya είναι το "δικό μου" σκυλί και ο Astra του Άγγελου, που του δίνει μία έξτρα αίσθηση ευθύνης.
 


Νταβίνα

Well-Known Member
25 Φεβρουαρίου 2011
1.579
688
Βύρωνας-Καρέα
www.facebook.com
:D Καλά για αυτήν την ομάδα εγώ δεν έχω λόγια!!!! Ο Άγγελος με τον μικρό απίθανοι!!! :D
Εγώ με τον Τζεράκο σας ευχαριστούμε θερμά που μας χαρίσατε την όμορφη αυτή μέρα!!! :3 (είναι γνωστό πόσο καιρό περιμέναμε να το ζήσουμε χαχ) :D
 
  • Like
Reactions: Michalis-Maya


Michalis-Maya

Well-Known Member
16 Μαρτίου 2013
940
1.709
48
Νίκαια
Τελικά τον Σεπτέμβριο θα μπει και το κορίτσι μου στο στίβο.
Κάνει και αυτή παράπονα, τα οποία τα ακούει έντονα η γυναίκα μου και είναι κρίμα να την αφήνω στην απ΄έξω.
Χειριστής της βέβαια θα είμαι εγώ.
 




Michalis-Maya

Well-Known Member
16 Μαρτίου 2013
940
1.709
48
Νίκαια
Ξεκινήσαμε...
Έχει τρεις μέρες τώρα που κάνει τα δικά του. Δοκιμάζει την υπομονή μου σε κάθε ευκαιρία.

Μέσα στο σπίτι, ανεβαίνει στο τραπέζι την ώρα του φαγητού, αλλά και στο νεροχύτη για να γλύψει τα πιάτα, μασουλάει πράγματα που δεν πρέπει, κυνηγάει το γάτο, πηδάει στους επισκέπτες...

Του ξαναθύμισα το "time out".

Έξω από το σπίτι, δεν κάνει focus πάνω μου, ειδικά παρουσία άλλων σκύλων, αγριεύει και γαβγίζει σε άλλα αρσενικά, τραβάει να πάει στο επόμενο δεντράκι να μαρκάρει, έχει "ξεχάσει" τα μισά από όσα ξέρει...

Στροφή 180 μοιρών το σκυλί!

Σκαρφίζομαι νέους τρόπους να του αποσπάσω την προσοχή. Τουλάχιστον δείχνει παραπάνω ενδιαφέρον να παίξει tug και fetch τώρα.

Υπομονή Μιχάλη. Θα περάσει και αυτή η φάση και θα γίνει το σκυλί που θέλεις.
 
  • Like
Reactions: Orilis