"πισίνα"


bytzamas

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2011
123
0
Θα σας ρωτήσω, κι αν είναι βλακεία να μου το πείτε!:D Σκέφτηκα για το καλοκαίρι (βασικά Ιούλιο+Αύγουστο που έχει πολλή ζέστη και κυρίως τις μέρες που έχει καύσωνες), τις πρωινές ώρες κ μέχρι το μεσημεράκι πού θα γυρνάμε από την δουλειά, να βάζω στην αυλή μία πισινούλα από αυτές τις φουσκωτές για τα παιδάκια, για να πλατσουρίζει ο μούργος και να δροσίζεται. Το σκέφτηκα αυτό επειδή αφενός τρελαίνεται για πλατσούρισμα (ακόμη και μέσα στο καταχείμωνο έπεφτε μέσα σε νερόλακους επίτηδες) κ αφετέρου επειδή υπέθεσα ότι θα...του κάνει καλό να δροσίζεται.:D Είναι καλό όμως? Υπάρχει περίπτωση να κρυώσει λόγω του ότι δεν θα είμαστε στο σπίτι για να τον σκουπίσουμε? Τα απογεύματα έτσι κ αλλιώς θα πηγαίνουμε σχεδόν κάθε μέρα στη θάλασσα, αλλα έλεγα να κάνω και αυτό για να έχει περισσότερη δροσιά! Όλα τα σχόλια δεκτά! Περιμένω γνώμες!:)
 




bytzamas

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2011
123
0
Μα δεν θα είναι στάσιμα. Φουσκωτή πισινούλα από αυτές που παίρνουν κάποιοι για τα παιδάκια θα είναι..Για πλατσούρισμα, όχι για κολύμπι.Θα την γεμίζω το πρωί κ θα την αδειάζω το μεσημέρι...Δεν έχω σκοπό να την αφήνω γεμάτη ολη μέρα κ όλη νύχτα.
 




bytzamas

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2011
123
0
Αυτό το σκέφτηκα ήδη για να πω την αλήθεια...αλλά έιπα να το τολμήσω...
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Εμενα εχουν καθε καλοκαιρι φουσκοτη πισινα και μπαινουν και πολλες φορες την ημερα μεσα!
Την γεμιζουμε καθε πρωι- και το βραδακι το πλεον βρομικο νερο παει στα λουλουδια και δεντρα.
ΠΟΤΕ δεν εχουν κρυωσει απο την πισινα!


 








lenaki124

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2010
1.436
9
Υπαρχουν και αλλες πισινες που δεν ειναι φουσκωτες και δεν θα τις χαλασει. Τα τειχωματα ειναι απο χοντρο πλαστικο και στεκονται χωρις φουσκωμα. Μας επαιρναν τετοιες οι γονεις μου οταν ημασταν μικρα:p
Που θα τη βρεις τωρα θα σε γελασω, κανε μια ερευνα..
 


bytzamas

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2011
123
0
Ευχαριστώ για τις απαντησεις!Θα κάνω μία έρευνα αγοράς για κάτι πιο ανθεκτικο στα δαγκώματα!..
 




bytzamas

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2011
123
0
αχ...αυτή είναι πολύ ωραία...όχι μόνο για τον όσκαρ, αλλά και για εμάς!:) όμως είναι αρκετά μεγάλη για την αυλή μας (περίπου 80-90 τ.μ. τα οποία χρησιμοποιούμε καθημερινά για παιχνίδια με μπαλάκι κ.λπ.)... επίσηςι δεν θα μπορω να την αδειαζω καθημερινα για να μην μένουν στασιμα νερά... (δύσκολο μου φαίνεται λόγω μεγέθους...άσε που με τόσο πολύ νερό θα σαπίσω τα φυτά μου....και είναι αντιοικολογικό να πετάω τοσο νερό καθημερινά...)Αν είχα αρκετά μεγάλη αυλή :mad:θα την είχα σε μία άκρη μακρυά από το σπίτι μονίμως γεμάτη,για να μην μας ενοχλούν κ τα κουνούπια που θα μαζεύονται το βράδυ...
 


lenaki124

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2010
1.436
9
Κατι τετοιο ελεγα σαν αυτη που σου εδειξε η Berna. Βγαινουν σε διαφορα μεγεθη, μπορεις να διαλεξεις δεν ειναι ολες τοσο μεγαλες
 








bytzamas

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2011
123
0
Πραγματικά τέλειες οι φώτο! Εννοείται πως θα ανεβάσω όταν με το καλό πάρω την πισίνα!
 


chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Στο Praktiker και τα συναφή μαγαζιά με είδη κήπου, έχει κάτι μαυρες πισινούλς που κανονικά χρησιμεύουν για τη δημιουργία μικρών λιμνών στον κήπο. Από μεγέθη άλλο τίποτα!!
 


bytzamas

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2011
123
0
όχι ρε γμτ........προχθες ημουν στο πράκτικερ...:mad:θα το κοιταξω πάντως