κοστος εξετασεων αιματος


sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.453
3.255
Αθήνα
@zaher Επειδή ξαναρώτησα χθες, ο κτηνίατρος μου (ξαναματα)επανέλαβε "είναι δυνατόν να έχει διροφιλαρίωση από πάνω μας στη Βοιωτία και από κάτω μας στην Πάτρα αλλά να μην υπάρχει στην Αθήνα;;" (προφανώς δεν έχει ακούσει για την Ελευσίνα ακόμα). Η άποψή του είναι ότι εφόσον αναφέρονται κρούσματα πλέον και στο Νότο απ' τη μια, και απ' την άλλη δεν υπάρχουν επιδημιολογικές μελέτες στην Ελλάδα σχετικά με τη διροφιλαρίωση, better safe than sorry που σημαίνει τακτική πρόληψη.
 
  • Like
Reactions: Aslan and zaher


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
milbemax δίνω ανέκαθεν. Αν και -γκουχ- καμιά φορά το ξεχνάμε :whistle: Σκάλιμπορ και αμπούλα μόνο καλοκαιρινούς μήνες βάζω προσωπικά. Πολύ χημικό.

100 ευρώ ρε παιδιά για βιοχημικές/αιματολογικές και ούρα είναι πολλα; Ανάλογα τι βιοχημικές θα κάνει. Αν δεν κάνω λάθος τα χρεώνει στις βιοχημικές ανά τιμή; Και κάνα 50ρι - 60ρι αν κάνει για καλαζάρ
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Η Πάτρα είναι πιο βόρεια από τις περισσότερες περιοχές της Αττικής.
(η άχρηστη πληροφορία της ημέρας)

Όχι ότι έχει σημασία. Απλά δεν είναι πιο κάτω.
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.637
7.093
100 ευρώ ρε παιδιά για βιοχημικές/αιματολογικές και ούρα είναι πολλα;
Εγω δεν ειχα προσεξει οτι ειχε πει κ ουρα (y)

Milbemax καλυτερα μην της δινεις εκτος οριου (για το σκουληκι της καρδιας) χωρις να χεις κανει diro test πρωτα.
 
  • Like
Reactions: Aslan




Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.637
7.093
Εννοω αν ξεχασεις να το δωσεις στο μηνα (κι εγω συχνα το ξεχναω... τωρα θα βασιστω στο 11pets για υπενθυμιση :p), αντε μηνα + 3-4 μερες, πρεπει να κανεις τεστ να σιγουρευτεις οτι δεν εχει για να ξαναδωσεις. Ειναι επικινδυνο (πολυ) να δωσεις μιλμπεμαξ σε σκυλο που εχει ηδη διρο.
 
  • Like
Reactions: Aslan and l.Kyveli


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Η Πάτρα είναι πιο βόρεια από τις περισσότερες περιοχές της Αττικής.
(η άχρηστη πληροφορία της ημέρας)

Όχι ότι έχει σημασία. Απλά δεν είναι πιο κάτω.
Ναι, αλλά ο χάρτης είναι μια σύμβαση....υψομετρικά είναι πιο κάτω :cool:
 




zaher

Well-Known Member
24 Μαρτίου 2014
225
96
Εμένα για βιοχημικές μου είπε 45€...το απόγευμα θα σας πω και για τις αλλες.
 








Jim8

Member
7 Αυγούστου 2015
6
6
Τις εξετάσεις για Καλαζάρ/Ερλιχιωση τις κάνετε μετά το καλοκαίρι;Εμάς ο κτηνίατρος μας λέει να τις κάνουμε το Οκτώβριο/Νοέμβριο που θα έχει περάσει η επικίνδυνη ζώνη του καλοκαιριού + ότι παίρνουν κάποιο καιρό για να εμφανιστούν στις εξετάσεις.
 
  • Like
Reactions: Yorkaddict


sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.453
3.255
Αθήνα
Εγώ του έκανα χθες. Βασικά με τις θερμοκρασίες που παίζουν πλέον νομίζω ότι ο Οκτώβρης/Νοέμβρης είναι όντως οι πρώτοι μήνες μετά το καλοκαίρι :p
 


*Kiara*

Well-Known Member
12 Μαϊου 2015
475
698
Αθήνα
Εγώ τις κάνω τις τελευταίες μέρες του Νοέμβρη τις εξετάσεις, να έχει μπει για τα καλά το κρύο.
Μετά πάλι την άνοιξη
 




Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Αφού φοράμε κοντομάνικα δεν κάνει κρύο. Εγώ λέω να φορέσουμε μπουφάν και να περάσει κι εναμισης μήνας, πες δυο. Κατά το Δεκέμβρη το βλέπω φέτος. Μέσα Νοέμβρη μέχρι πέρυσι και Οκτώβρη τις πρώτες δυο τρεις χρονιές που ήταν μαζί μας
 
  • Like
Reactions: Aslan


Aslan

Well-Known Member
12 Μαϊου 2014
1.024
1.882
Αθήνα, Φλύα
Οπότε ένας σκύλος που μένει στην Αττική συνολικά ποιές εξετάσεις πρέπει να κάνει;; Και η αδερφή μου τον δικό της τον Νοέμβρη θα τον πάει για εξετάσεις.
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.447
12.874
Aθήνα
Εμείς κάνουμε αιματολογικές, κάποιους δείκτες που συγκαταλέγονται στις λεγόμενες "βιοχημικές", ερλιχια και καλαζάρ. Αν τυχών κάτι φανεί περίεργο το εξετάζουμε περαιτέρω.
Συνήθως πάμε Δεκέμβριο - Ιανουάριο και μας ζητάει ένα 50αρικο τον καθε κοπριτη:love: συμπεριλαμβανομένης και της επίσκεψης (έλεγχο της κλινικής εικόνας των σκύλων όπως μάτια, αυτιά, καρδιά, πόδια επιγονατιδες, λεμφαδένες κλπ).
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.195
Μηνύματα
896.955
Μέλη
19.978
Νεότερο μέλος
Tina78