Προβολή μεσοσπονδύλιου δίσκου


11 Φεβρουαρίου 2017
17
2
29
Δεν έχω ιδέα από αυτά, θέλω μόνο να σταθώ σε αυτό:

Το λαχάνιασμα μπορεί να είναι κ από πόνο.
Ναι δεν θα το απέκλεια. Και το θεωρώ φυσιολογικό γιατί έρχεται μετά από την προσπάθεια της να κάνει βήματα και να μπορέσει να κάνει την ανάγκη της.Γενικα όμως μέσα στην μέρα δεν έχει λαχάνιασμα
 
  • Like
Reactions: Estranged


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.066
1.356
Ήθελα να το πω κι εγώ για το λαχανιασμα.

Επίσης αυτό το τεστ είναι και για δισκοπαθεια και για μυελοπαθεια? Γιατί νομίζω ότι είναι για το δεύτερο?
 


11 Φεβρουαρίου 2017
17
2
29
Ήθελα να το πω κι εγώ για το λαχανιασμα.

Επίσης αυτό το τεστ είναι και για δισκοπαθεια και για μυελοπαθεια? Γιατί νομίζω ότι είναι για το δεύτερο?
Τι να σας πω …δύο γιατροί το ίδιο πράγμα έκαναν και αμέσως απέκλεισαν το νευρολογικό κομμάτι .Παντως δεν νομίζω όντως να μπορείς να διαγνώσεις δισκοπάθεια έτσι με το τεστ αυτό χρειάζεται ακτινογραφίες αξονική ή μαγνητική
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.284
10.347
Athens
Τι να σας πω …δύο γιατροί το ίδιο πράγμα έκαναν και αμέσως απέκλεισαν το νευρολογικό κομμάτι .Παντως δεν νομίζω όντως να μπορείς να διαγνώσεις δισκοπάθεια έτσι με το τεστ αυτό χρειάζεται ακτινογραφίες αξονική ή μαγνητική
To test ΔΕΝ είναι για διάγνωση.
Το τεστ είναι για να πάρεις ενδείξεις και να ψυχανεμιστείς ότι κάτι δεν πάει καλά. Είναι ιδιαίτερα χρήσιμο σε ιδιοκτήτες με ήδη υπάρχον πρόβλημα, για να μπορούν κάθετ τόσο να τσεκάρουν και μόνοι τους αν όλα είναι καλά ή αν υπάρχει τάση για νέα κρίση.
Η διάγνωση γίνεται με μαγνητική.
 


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.066
1.356
Διορθώστε με πάλι αλλά ότι έχει να κάνει με σπονδυλική στα νευρολογικά δεν ανοικει?
 


11 Φεβρουαρίου 2017
17
2
29
Διορθώστε με πάλι αλλά ότι έχει να κάνει με σπονδυλική στα νευρολογικά δεν ανοικει?
Εγώ δυστυχώς δεν μπορώ να δώσω κάποια απάντηση διότι δεν είμαι ειδικός .
 


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.066
1.356
Μαγνητική υποθέτω κάνετε στο Alpha vet? Στον Βλαχοπουλο ποιος σας είδε? Ο Βλαχόπουλος ή ο Νικολαΐδης? Η και οι δύο?
 
Last edited:


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.201
Μηνύματα
897.161
Μέλη
19.980
Νεότερο μέλος
ZoLeo