Παγκόσμια ειδική έκθεση Βέλγικων Ποιμενικών και Σκίπερκι.


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.172
2.998
ΑΤΤΙΚΗ
σας ευχαριστούμε όλους και πάλι....:)
FrenchieFan....σας αγαπάμε και πολύ μάλιστα αλλά μη ξεχνάς ότι είμαστε και λίγο βλαχοβέλγοι και μας ξενίζει η ''γαλλική σας προφορά''...που θα πάει θα στρώσουμε....!:p
Αλεξία, κάποιες συμμετοχές είχαν σωστούς και ισορροπημένους χαρακτήρες και κάποιες όχι.
 
Last edited:




GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.834
5.073
patra
grdane.blogspot.com
συγχαρητήρια....
και μια και φτασατε μεχρι την γαλλία ελπιζω να σας δούμε στην εκθεση ομίλου... να χαζευετε και τα ασπρόσκυλα μας.... ;)
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.172
2.998
ΑΤΤΙΚΗ






ευχαριστώ Άρη και Πέτρο.
...για την Φορτούνα κάνω και τα διπλάσια χιλιόμετρα..!!
 
Last edited:


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Αλεξία, κάποιες συμμετοχές είχαν σωστούς και ισορροπημένους χαρακτήρες και κάποιες όχι.
Ρώτησα επειδή έχω έρθει σε επαφή με εκτροφείς Ολλανδίας και Σκανδιναβίας που κάνουν σωστή δουλειά, κάτι που δεν συναντάς εύκολα στους Βέλγους.
 






ATREAS

Well-Known Member
8 Νοεμβρίου 2009
874
2
Mesogeia - Attiki
πολύ καλή οργάνωση και πολύ σημαντική διάκριση και σύγκριση για τον Ακίρα!!!

Να είστε καλά και πάντα τέτοιες όμορφες στιγμές!!!
 


Sophiaouda

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2008
1.325
8
Φθινοπωρο
συγνωμη τωρα,εμεις δηλαδη,
πρεπει να σας μιλαμε εις την γαλλικη?
Κοπελια δεν εχω λεφτα για μαθηματα !!!! χαχαχαχα
Μπραβο σε σας* και στον εκτροφεα φυσικα (κ.Ιωαννίδη)

*ταρα-ακιρα-παντελη
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Μπράβο Τάρα και ΜΠΡΑΒΟ Κώστα Ιωαννίδη!!!
Το πόσο χαίρομαι όταν Ελληνικά σκυλιά παίρνουν καλές θέσεις στην Ευρώπη,δε περιγράφεται!!!!
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.172
2.998
ΑΤΤΙΚΗ
Σας ευχαριστούμε πολύ όλους……:)

Αλεξία, για τους Bέλγους εκτροφείς συμφωνώ απόλυτα μαζί σου…

Σοφία μου, σε περικαλώ να μας μιλάτε με την παριζιάνικη αξάν……μόνο αυτή χρησιμοποιούμε τώρα.....:D

Κατερίνα, αν το κολόπαιδο ένα μήνα πριν την έκθεση δεν άρχιζε απεργία πείνας και δεν αποφάσιζε να ρίξει τα 2/3 του τριχώματος ( ζέστη γαρ….) μπορεί να πηγαίναμε και καλύτερα.

Πάντως έχεις δίκιο είναι πολύ σημαντικό οι σωστές εκτροφές να πηγαίνουν καλά στο εξωτερικό….βέβαια ας μη ξεχνάμε ότι ενώ στην Ελλάδα η φυλή υπερτερεί σε μορφολογία και σε χαρακτήρα ,δεν είναι πολύ διαδεδομένη, και αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να μην είμαστε και μια σοβαρά υπολογίσιμη δύναμη στην Ευρώπη.


....αυτά τα κάναμε στο κατάστρωμα, στο ταξίδι της επιστροφής...........:):p

 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Απίθανη φωτό! Το κατάστρωμα είχε και spa? :p :D

Τώρα που το λες, δεν είναι λίγο "βλακεία" έκθεση μακρύτριχης φυλής να διοργανώνεται μέσα στο καλοκαίρι? :rolleyes:

Το herding test θα είχε ενδιαφέρον και σε βίντεο! (δεν τυχαίνει να έχεις κανένα ε? :) )
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.172
2.998
ΑΤΤΙΚΗ
χαχαχα, όχι δεν είχε ''spa'' αυτοί οι πάγκοι ήταν δίπλα απο την πισίνα του καταστρώματος.

Κοίτα οι πιο βόρειες χώρες δεν είχαν πρόβλημα, φαντάσου τι τρίχωμα έχει ένα σκυλί που ζει στην Γερμανία ή και πιο πάνω..., πάντως μου έκανε εντύπωση που οι Γάλλοι κριτές ζητούσαν απο τα σκυλιά εκτός του να έχουν όλο το υπόστρωμα να είναι και ελαφρώς ''βρώμικα'', η τρίχα δηλ. να είναι λίγο τραχιά, πιο φυσική....γιαυτό και είδα πολλά σκυλιά που είχαν να δούν βούρτσα τα μάτια τους και εγώ δεν ξέρω απο πότε....


όσο για το βίντεο περιμένω να μου έρθει ένα dvd και αν έχει μέσα herding test θα το ανεβάσω...
και λίγες φωτό....όχι μόνο δικές μας.....
dsc_0353_939..jpg dsc_0365_159..jpgdsc_0357_655..jpgdsc_0366_305..jpgdsc_0371_210..jpg
 




Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
Να σχολιάσω επειδή είδα όλες τις φωτο - δεν ήταν κ λίγες... κάπου 2000!!- ότι τα τερβίρεν σε σύγκριση με τα γκρένενταλ μου φάνηκαν πολύ πιο προσεγμένα μορφολογικά. Επίσης το μαλινουά που βγήκε καλύτερος βέλγος, σίγουρα δεν παίρνει τα προσωπικά μου εύσημα... Κατά την ταπεινή μου γνώμη, πάλι, υπήρχαν πολύ ανώτερα σκυλιά στην εκθεση.
 








katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Δυστυχώς για εμάς στην Ελλάδα, η σύγκριση με τα σκυλιά από τη Βόρεια Ευρώπη είναι άδικη Ιδίως στα μακρύτριχα σκυλιά Και στις εκθέσεις έξω τα δικά μας σκυλιά μειονεκτούν πάρα πολύ
Τα Golden που είχα δει στη Σουηδία,ήταν σαν αρκούδες και τα δικά μας σκωροφαγωμενα
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.172
2.998
ΑΤΤΙΚΗ
τουλάχιστον τα δικά μας όμως ήταν με την σωστή -κατά το πρότυπο- κλίση της ουράς...δηλ. προς τα έξω.:p
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.191
Μηνύματα
896.913
Μέλη
19.976
Νεότερο μέλος
Μαρία8