Να συστηθώ.....Muffin !!!


17 Νοεμβρίου 2015
140
223
49
Χα! Ώστε ήσουν κι εσύ ένας από αυτούς με τα πμ!

Να την χαίρεσαι και να είναι πάντα υγιής!

Για εξιλέωση θα γράψεις εκατό φορές, και χωρίς κόπυ-πέιστ, "Δεν θα ξαναπάρω σκύλο από ανεύθυνη γέννα". Εναλλακτικά, μπορείς να ενημερώνεις υποψήφιους σκυλογονείς για τα στραβά των ανεύθυνων γεννών, που δεν έχουν επίπτωση μόνο στα κουτάβια αλλά γενικότερα στο είδος σκύλος.

Καλή ζωή με τη Muffin!
Μέχρι στιγμής έχω αποτρέψει δυο φίλους από τέτοια λάθος κίνηση,ο ένας απευθύνθηκε σε φιλοζωική και ο άλλος μαζεύει λεφτά να πάρει κουτάβι από εκτροφείο σωστό!!!Επίσης να πω πως όσοι γνωστοί τη βλέπουν μου λένε να τη ζευγαρώσω για να πάρουν κουτάβι....η απάντησή μου βέβαια είναι αυτά που διάβασα από τη πρώτη μέρα εδώ και ένιωσα άσχημα!!!!Να είσαι καλά για τις ευχές!!
 


17 Νοεμβρίου 2015
140
223
49
Κάπου σε ένα θέμα με κουτάβι από πετ σοπ, που δυστυχώς δεν τα κατάφερε, ο εκεί θεματοθέτης είπε ότι έχει λάβει πολλά πμ από μέλη που είπαν ψέμματα για τον τρόπο απόκτησης του συντρόφου τους, για να μην γίνει το συνηθισμένο πέσιμο από μέρους μας. Έκτοτε, πότε πότε κάνουμε πλάκα με αυτό
Εγώ δεν είπα ποτέ ψέματα σε ποστ,αν θυμάμαι καλά σε κάποιο έχω αναφαίρει ότι την απόκτησα με το λάθος τρόπο!!!
 
  • Like
Reactions: d-friend and mareco


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Εγώ δεν είπα ποτέ ψέματα σε ποστ,αν θυμάμαι καλά σε κάποιο έχω αναφαίρει ότι την απόκτησα με το λάθος τρόπο!!!
Καλέ, αστειεύομαι! Σόρυ, δεν είχα σκοπό να σε θίξω. Κι εγώ λάθος τον έχω αποκτήσει τον δικό μου
 




vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Τι προβλήματα έβγαλε το κουτάβι σου, θες να πεις;
Ζαριά είναι ο σκύλος. Το πρόβλημα από που θα το πάρεις είναι κυρίως ηθικό και μετά όλα τα άλλα.
Μία ομορφιά είναι, μακάρι να μην έχετε αλλά προβλήματα.
 


17 Νοεμβρίου 2015
140
223
49
Τι προβλήματα έβγαλε το κουτάβι σου, θες να πεις;
Ζαριά είναι ο σκύλος. Το πρόβλημα από που θα το πάρεις είναι κυρίως ηθικό και μετά όλα τα άλλα.
Μία ομορφιά είναι, μακάρι να μην έχετε αλλά προβλήματα.[/QUO Κατ'αρχήν μου είπαν ότι το κουτάβι είναι 50 ημερών και όταν ήρθε και το είδα έπαθα ένα σοκ,το δεύτερο σοκ ήταν στο γιατρό την ίδια μέρα που μόλις το είδε μου είπε ότι πάνω από 30 ημερών δεν είναι!!!Ξεκινήσαμε με τις διάρροιες και για ένα μήνα έτρωγε μόνο gastro intestinal συν λίγο κοτόπουλο με ρύζι το eserfurile και η flagile πήγανε σύννεφο και κάθε φορά που προσπαθούσαμε να της δώσουμε κανονική ξηρά πάντα με αυστηρή μετάβαση από τη μια τροφή στην άλλη μας έκανε διάρροια (έχω χαρίσει τρια τέσσερα τσουβλάκια ξηρά) εδώ και τέσσερις μήνες τρώει μπαρφ και είναι η μόνη που της έχει κάτσει!!!!!!Μόλις τελειώσαμε από τις διάρροιες δε προλάβαμε να ηρεμήσουμε μια βδομάδα και είδα ότι αραίωνε το τρίχωμα σε δυο σημεία....ξήσμα....βιοψία.....demodex....τρεις ενέσεις, μια κάθε δεκαπέντε μέρες,συν δυο μπουκαλάκια valaneq.....με λίγα λόγια αυτούς τους εφτά μήνες που την έχουμε κάποιο φάρμακο παίρνει καθημερινώς!!!Σίγουρα είναι ζαριά ο σκύλος αλλά όπως μου είπε και ο γιατρός τα προβλήματα αυτά κατα 90% δε θα υπήρχαν αν το κουτάβι ήταν από κάποιο υπευθυνο εκτροφείο!!!Συγνώμη αν σας κούρασα,πιστεύω όμως ότι είναι καλό αυτά να βγαίνουν προς τα έξω για να μη κάνουν και άλλοι το λάθος το δικό αλλά και πολλών άλλων!!!!
 
  • Like
Reactions: Orilis


17 Νοεμβρίου 2015
140
223
49
Κατ'αρχήν μου είπαν ότι το κουτάβι είναι 50 ημερών και όταν ήρθε και το είδα έπαθα ένα σοκ,το δεύτερο σοκ ήταν στο γιατρό την ίδια μέρα που μόλις το είδε μου είπε ότι πάνω από 30 ημερών δεν είναι!!!Ξεκινήσαμε με τις διάρροιες και για ένα μήνα έτρωγε μόνο gastro intestinal συν λίγο κοτόπουλο με ρύζι,το eserfurile και η flagile πήγανε σύννεφο και κάθε φορά που προσπαθούσαμε να της δώσουμε κανονική ξηρά πάντα με αυστηρή μετάβαση από τη μια τροφή στην άλλη μας έκανε διάρροια (έχω χαρίσει τρια τέσσερα τσουβαλάκια ξηρά) εδώ και τέσσερις μήνες τρώει μπαρφ και είναι η μόνη που της έχει κάτσει,ο γιατρός που τη βλέπει έχει τρελαθεί!!!!!!Μόλις τελειώσαμε από τις διάρροιες δε προλάβαμε να ηρεμήσουμε μια βδομάδα και είδα ότι αραίωνε το τρίχωμα σε δυο σημεία....ξήσμα....βιοψία.....demodex....τρεις ενέσεις, μια κάθε δεκαπέντε μέρες,συν δυο μπουκαλάκια valaneq.....με λίγα λόγια αυτούς τους εφτά μήνες που την έχουμε κάποιο φάρμακο παίρνει καθημερινώς!!!Σίγουρα είναι ζαριά ο σκύλος αλλά όπως μου είπε και ο γιατρός τα προβλήματα αυτά κατα 90% δε θα υπήρχαν αν το κουτάβι ήταν από κάποιο υπευθυνο εκτροφείο!!!Συγνώμη αν σας κούρασα,πιστεύω όμως ότι είναι καλό αυτά να βγαίνουν προς τα έξω για να μη κάνουν και άλλοι το λάθος το δικό αλλά και πολλών άλλων!!!!
 
Last edited:


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
@ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ Δε λες την περίπτωσή σου σε ένα άλλο θέμα που θέλει κάποιος σώνει και ντε καθαρόαιμο λαμπραντόρ από ιδιώτη, γιατί δε του φτάνουν τα χρήματα να πάρει από εκτροφείο;;

Λέμε λέμε εμείς, αλλά δε φαίνεται να θέλει να μας καταλάβει...

Περαστικά και αγύριστα να είναι και από δω και πέρα να είναι καλά η μικρή σας!!
 


17 Νοεμβρίου 2015
140
223
49
@ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ Δε λες την περίπτωσή σου σε ένα άλλο θέμα που θέλει κάποιος σώνει και ντε καθαρόαιμο λαμπραντόρ από ιδιώτη, γιατί δε του φτάνουν τα χρήματα να πάρει από εκτροφείο;;

Λέμε λέμε εμείς, αλλά δε φαίνεται να θέλει να μας καταλάβει...

Περαστικά και αγύριστα να είναι και από δω και πέρα να είναι καλά η μικρή σας!!
Σε ευχαριστούμε πολύ!!!Έκατσα προχτές και υπολόγισα πόσα έχω δώσει αλλά και τι ταλαιπωρία έχουμε τραβήξει και πιο πολύ το σκυλί.....ακόμα μουτζώνομαι!!!!
 
  • Like
Reactions: JIM GAR


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.190
Μηνύματα
896.910
Μέλη
19.975
Νεότερο μέλος
Michael1924