ΜΟΚΑ - Ο μικρός της "σύντροφος"...


Status
Κλειδωμένο θέμα


George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
και, τότε, ο Casper έκανε την "κίνησή" του: Γρύλισε (όχι το παιχνιδιάρικο που κάνει στη Μόκα) και κούνησε το κεφάλι με το στόμα προς το μπράτσο...
α καλά ε, θα κάνει κατι δαγκώματα σε μανίκι αυτός αργότερα.... :eek: μπράβο Γιάννη σαν να σε βλέπω απο τώρα με το χαμόγελο της ευτυχίας καθώς θα "ξηλώνει" τον ερεθιστή :D
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
να δει τι με αυτο το τεστακι?
Φώτη, καλημέρα,

...τίποτα το ιδιαίτερο...

Είναι σαν να κάνεις εσύ χειραψία με κάποιον και να προσπαθήσεις να κρατήσεις την παλάμη σου γυρισμένη από πάνω (και του άλλου, κατά συνέπεια από κάτω)... Ο "άλλος" θα αντιδράσει με 3 εναλλακτικούς τρόπους: α) θα παραμείνει έτσι, β) θα γυρίσει (αν μπορέσει) την παλάμη τη δική σου προς τα κάτω, γ) θα γυρίσει (αν μπορέσει) τις δύο παλάμες στην κατακόρυφη θέση (βλέπε: είσαι ok, είμαι ok)...

Είναι, επίσης, ένα από τα κλασικά τεστ επιλογής κουταβιού από μιά τοκετομάδα... Ενα από τα Cambell tests...
Τα οποία, βέβαια, μη με ρωτήσεις να σου πω (από την ...τεράστια εμπειρία μου:D) αν είναι αξιόλογα ή όχι...
 
Last edited:
  • Like
Reactions: d-friend


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
α καλά ε, θα κάνει κατι δαγκώματα σε μανίκι αυτός αργότερα.... :eek: μπράβο Γιάννη σαν να σε βλέπω απο τώρα με το χαμόγελο της ευτυχίας καθώς θα "ξηλώνει" τον ερεθιστή :D
Γιώργο,

Είχα αυτή τη συζήτηση και χτες...
Δεν είμαι σίγουρος ότι θέλω να τον προχωρήσω έτσι... Δεν έχω καταλήξει... Ιδωμεν...
Γενικά, "εν οίδα, ότι ουδέν οίδα"...
 
  • Like
Reactions: d-friend




samsok

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2009
1.091
100
ωραιες φωτο,μια χαρα περνανε και τα 2 μαζι! τωρα για εκπαιδευση σε μανικι θα ειναι λιγο ζορικο πιστευω το πραγμα και για αυτον που θα πρεπει να τον κραταει αλλα και για τον ερεθιστη...και εγω θα το σκεφτομουν αν θα εκανα μανικι σε τετοιο σκυλο...

Υ.Γ σε παρακαλω βγαλε μερικες φωτο απο το σπιτι σου τωρα και ξαναβγαλτες μετα απο ενα χρονο,θα ηθελα να δω τις διαφορες :D
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Φώτη,

Στην απάντηση που έδωσα στο Γιώργο, για το μανίκι, έβαλες από κάτω ένα "thanks"...

Νομίζω ότι "όλα τα λεφτά" θα ήταν να το επεξηγήσεις ή να το συζητήσουμε, μιάς και σίγουρα λέει πολύ περισσότερα...:cool:
Οι απόψεις των έμπειρων μελών είναι πολύτιμες και, κυρίως, δεν τις παρεξηγώ...:)
 
  • Like
Reactions: d-friend


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
...σε παρακαλω βγαλε μερικες φωτο απο το σπιτι σου τωρα και ξαναβγαλτες μετα απο ενα χρονο,θα ηθελα να δω τις διαφορες :D
Ασε, Κοσμά,

Ηδη τη "βλέπω" αυτή τη διαφορά... και η τάση είναι οι αντίστοιχες φωτο να βγούν στο άλλο σπίτι!!!

Υ.Γ. Τώρα που ξαναδιαβάζω το μήνυμά σου, στην αρχή νόμιζα ότι εννοούσες για τη διαφορά όγκου των δύο σκυλιών μαζί... και απάντησα υπό την έννοια αυτή... Αν εννοείς πως ο Casper ίσως θα έχει γκρεμίσει το σπίτι μετά από ένα χρόνο, νομίζω ότι θα το "προλάβουμε"... ήδη του κάνουμε (εκτός των άλλων) και εκπαίδευση καλής συμπεριφοράς (housetraining) 24 ώρες την ημέρα... Ομως, ποτέ δεν μπορεί να είναι κάποιος σίγουρος...
 
Last edited:
  • Like
Reactions: d-friend


zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
γιαννη ψαχνεσαι και γνωριζεις περισοτερα απο εμενα,ειδικα για την "φυλη σου"
το thanks παει στο οτι σκεφτεσαι να μην τον προχωρησεις ετσι.δεν ξερω αν ειναι καλο(σωστο)
σε αυτη την φυλη να παρει ανεβασματα σε ανθρωπο.(οτι ηλικια και αν ειναι)
τωρα για πιο πολλες λεπτομεριες καπου θα βρεθουμε.
(ασε που μου εχει κολησει οτι γρυλισμα=ανασφαλεια και γιαυτο ρωτησα τι τεστ εκανε)
λιγο απ ολα εγραψα!
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
...τωρα για πιο πολλες λεπτομεριες καπου θα βρεθουμε...
Θάθελα πολύ να βρεθούμε και να τα πούμε από κοντά...:)
Φεύγω μεθαύριο (για λίγες διακοπές) και θάμαι πίσω μετά τις 15...

Και νομίζω ότι μου έρχεται στο μυαλό αυτός που θα το οργανώσει να βρεθούμε...:cool:
 
  • Like
Reactions: d-friend


Eammon

Well-Known Member
8 Ιουλίου 2010
516
0
Αθηνα
Αφου ειστε κ γειτονες.....δε μπορει καπου θα "τρακαρουμε" καμια μερα!Μια-δυο απο τις βολτες του μικρου μεσα στη μερα....ειναι στανταρ στην πλατεια!!!
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Αφου ειστε κ γειτονες.....δε μπορει καπου θα "τρακαρουμε" καμια μερα!Μια-δυο απο τις βολτες του μικρου μεσα στη μερα....ειναι στανταρ στην πλατεια!!!
...μάλλον στη βραδυνή, που είναι και η πιο μεγάλη...
τα πρωινά βγαίνουμε προς τα "ορεινά" της περιοχής...:D
 
  • Like
Reactions: d-friend


Eammon

Well-Known Member
8 Ιουλίου 2010
516
0
Αθηνα
...μάλλον στη βραδυνή, που είναι και η πιο μεγάλη...
τα πρωινά βγαίνουμε προς τα "ορεινά" της περιοχής...:D
1η πρωινη πλατεια για γρηγορο καφε στο χερι
2η βουνο
...μια μικρη νωρις το απογευμα για ενα "γρηγορο" :p
και τελος παλι βουνο....εκτος κ αν εχει 40 βαθμους που απλα περιοριζεται σε μικροτερη μεχρι την πλατεια κ σπιτι γρηγορα!
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
1η πρωινη πλατεια για γρηγορο καφε στο χερι
2η βουνο
...μια μικρη νωρις το απογευμα για ενα "γρηγορο" :p
και τελος παλι βουνο....εκτος κ αν εχει 40 βαθμους που απλα περιοριζεται σε μικροτερη μεχρι την πλατεια κ σπιτι γρηγορα!
Ολα καλά, αλλά μπορείς και κρατάς και τον καφέ στο χέρι?:confused:
 
  • Like
Reactions: d-friend


Eammon

Well-Known Member
8 Ιουλίου 2010
516
0
Αθηνα
Ολα καλά, αλλά μπορείς και κρατάς και τον καφέ στο χέρι?:confused:
Εχω τον χρηστη Natassa για αυτες τις δουλειες! :D (xaxaxa)

Ορεινα οταν λες ,σε ποιο σημειο απο ολα πηγαινετε???Ειμαι τοσα χρονια Αγια και τουλαχιστον την Μοκα δεν την εχω πετυχει ποτε!!!
 


samsok

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2009
1.091
100
συναντηθειτε τωρα που μπορειτε γιατι μετα θα ειστε μακρυα και αγαπημενοι!
Johnk, πριν οντως εννοουσα το πως θα γινει το σπιτι σου εξαιτιας του παιχνιδιου ΚΑΙ των 2 σκυλων! οσο ησυχη και να ειναι η Μοκα,οταν θα υπαρχει ο μικρος διαβολακος που θα την προκαλει ...
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
1) Εχω τον χρηστη Natassa για αυτες τις δουλειες! :D (xaxaxa)

2) Ορεινα οταν λες ,σε ποιο σημειο απο ολα πηγαινετε???Ειμαι τοσα χρονια Αγια και τουλαχιστον την Μοκα δεν την εχω πετυχει ποτε!!!
1) Εντάξει, αφού είναι απλός "χρήστης"... αποποινικοποιήθηκε πλέον!:D
Νόμιζα ότι σε έχει εκπαιδύσει στο agility...

2) Αγία Παρασκευή, από το 2004... Η Μόκα από το 2010... Οταν λέω ορεινά, εννοώ:
- Κατά μήκος της Γραβιάς και στροφή προς ΣΔΑΜ και στο βουνό (χειμώνα - κυρίως Σάββατα, Κυριακές)...
- Προς τα σχολεία της Νεαπόλεως, Δημόκριτο, κόμβο Ατ. Οδού και επιστροφή από κάτω (Πελοποννήσου)...
- Τα βράδυα μέχρι την πλατεία Αγ. Παρασκευής και επιστροφή (με τον μικρούλη, η διαδρομή γίνεται με το αυτοκίινητο)...
- Προς τα επάνω, Γραβιάς, στροφή προς τα κάτω στην Αγ. Ιωάννου, απαραίτητη στάση στην πλατεία Αγ. Ιωάννου (επαφή με μπαράκια, έφηβους, πιτσιρίκια, ποδήλατα, μαμάδες, παππούδες, μπάλες, "τύπους" με μπαλόνια κλπ...) κάθοδος μέχρι το Βενέτη και επιστροφή...
- Τελευταία έμαθα και ένα (σχετικά περιφραγμένο) σκυλοπαρκάκι, δίπλα στο παλιό στρατόπεδο (κοντα στο Κολλέγιο), όπου πηγαίνουν και άλλα μέλη το βραδάκι... Δεν βλέπω, όμως, να είναι εύκολο να πηγαίνω με τον Casper... ίδωμεν...
- κλπ...
 
  • Like
Reactions: d-friend


Eammon

Well-Known Member
8 Ιουλίου 2010
516
0
Αθηνα
αν και συνεχιζω το spam(sorry)....το παρκακι που λες διπλα στο γηπεδακι που πανε σκυλια δυστυχως ειναι απαγορευμενο για μενα οπως και για σενα σε λιγους μηνες!!!Το συνηθες για εμας ειναι σ ενα δασος που εχει λιγο πριν την εισοδο της Αττικης ερχομενος απο Αγ.Ιωαννου πχ.....αριστερα μας εννοειται....στο σημειο που ειναι καποιες εγκαταστασεις του Υπ.Υγειας......απο εκει και πανω λοιπον(εχει πολυ μεγαλη διαδρομη να κανει καποιος αν και λιγακι δυσβατη για πολλους)....ειναι το σημειο που βγαζουν αρκετοι "γειτονες" τα σκυλια τους βολτα!!!!!!
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
1) αν και συνεχιζω το spam(sorry)....

2) το παρκακι που λες διπλα στο γηπεδακι που πανε σκυλια δυστυχως ειναι απαγορευμενο για μενα οπως και για σενα σε λιγους μηνες!!!

3) Το συνηθες για εμας ειναι σ ενα δασος που εχει λιγο πριν την εισοδο της Αττικης ερχομενος απο Αγ.Ιωαννου πχ.....αριστερα μας εννοειται....στο σημειο που ειναι καποιες εγκαταστασεις του Υπ.Υγειας......απο εκει και πανω λοιπον(εχει πολυ μεγαλη διαδρομη να κανει καποιος αν και λιγακι δυσβατη για πολλους)....ειναι το σημειο που βγαζουν αρκετοι "γειτονες" τα σκυλια τους βολτα!!!!!!
1) Δεν νομίζω ότι είναι spam, ακριβώς για το λόγο ότι αφορά στα άμεσα "ενδιαφέροντα" του Casper... Εξάλλου, κάποια στιγμή, θα το ξεκαθαρίσω το θέμα (επαναλαμβάνω: από τα τελείως off)

2) Δυστυχώς... Και, επειδή έχω ακούσει διάφορα περιστατικά από "δεσποζόμενα" σκυλιά, νομίζω ότι δεν είναι για το κουτάβι, ούτε τώρα... φαντάζεσαι να δαγκωθεί σ' αυτή την ηλικία?
Ενώ η Μόκα είναι παντός καιρού, έστω και σε δυσάρεστες καταστάσεις... Εκεί είναι που πρέπει να αποφασίσω αν θα τα βγάζω βόλτα μαζί, ή ξεχωριστά...

3) Αυτό το σημείο το έχω υπόψη μου, απλά δεν το έχουμε επισκεφτεί ακόμα... Θα το επισκεφτούμε, όταν θα είμαστε πλήρως εξασφαλισμένοι με τα εμβόλια... Το έλαβα το μήνυμα...
 


Eammon

Well-Known Member
8 Ιουλίου 2010
516
0
Αθηνα
Πανω σ αυτο που λες περι βολτας μαζι ή χωριστα.....εμπειρικα θα σου πω πως προσωπικα απο ενα σημειο και μετα με τα presa σταματησα να τους βγαζω παρεα!Αν σε ενδεχομενη απειλη ή "πεσιμο" απο αδεσποτα πχ ή οτιδηποτε αλλο (ολα πιθανα ειναι)...αποφασισουν να λειτουργησουν ομαδικα....νομιζω πως δεν θα τα βγαλεις περα!!!Εγω τουλαχιστον δεν τα καταφερα!!!Και απο τοτε....ο καθενας χωριστα!Τωρα με τον Negro συγκεκριμενα...απλα ειμαι λιγο τυχερος σε αλλα θεματα και ελπιζω να εισαι κ εσυ επισης ωστε να μην εχεισ απροοπτα στο μελλον!Ολα τα υπολοιπα ελπιζω να τα συζητησουμε σε καμια βολτα απο κοντα "οσο ειναι νωρις"!!!
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.195
Μηνύματα
896.955
Μέλη
19.978
Νεότερο μέλος
Tina78