ΕΚΘΕΣΗ ΚΟΕ 08.&09.05.2010


sophie_5

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2009
140
1
Είδε κάποιος στο στίβο 3 τα daschound? Θα ήταν 4 οι συμμετοχές στα λειoτριχα miniature αν δεν κάνω λάθος. Ήταν και τα 4 από το εκτροfειο rhapsodie boheme? Ξέρει κανεις τα αποτελέσματα?
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.729
19.990
Ακουσα να "παραπονιούνται" ότι όλα άρχισαν στην ώρα τους...
Τι να πεις; Οσο πάει και χειρότερα. Ακούς εκεί, να αρχίζουν τα προγράμματα στην ώρα τους... :shake::shake::shake::)
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.729
19.990
Σήμερα είχε συννεφιά και σου έφευγε μόνο το πρώτο στρώμα πετσί. Αύριο να δεις...

ΥΓ: Δηλαδή θα μας κάνεις την τιμή να σε γνωρίσουμε;
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
ΥΓ: Δηλαδή θα μας κάνεις την τιμή να σε γνωρίσουμε;
Θα το σκεφτώ....θα το σκεφτώ.........:D:p:D:p





Ελπίζω να τα καταφέρω να περάσω και να σας γνωρίσω κι από κοντά!
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Αμάν ρε Φοίβο, μια φορά θα πάς σε μάζωξη και δεν θα είμαι?? Για χάρη σου ακόμα και στην έκθεση θα πήγαινα (εγώ που δεν είμαι "των εκθέσεων".... ).

Μαρία, καμιά φωτό απο τα σκυλούνια?? Αντε ρε παιδιά να δούμε κανα γνωστό ή κανα περίεργο!!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.729
19.990
Να σου πω την αλήθεια, την μηχανή στο χέρι την είχα, αλλά δεν αξιώθηκα.
Κάτι η πολύ ζέστη, κάτι το μπίρι-μπίρι με τους γνωστούς, ξεχάστηκα. Αύριο πρώτα ο Θεός :)

Ξέρω όμως να πω, ότι ο Akira (tara) βγήκε δεύτερος (αυτό το σκυλί όσο περισσότερο το γνωρίζω, τόσο περισσότερο το αγαπάω) και επίσης διακρίσεις είχαν και η frenchiefan και η cockerfan. O kos δεν θυμάμαι να σου πω. Νομίζω ότι έπαιξαν αργότερα το μεσημέρι που φύγαμε, αλλά μπορεί να κάνω και λάθος :rolleyes::rolleyes: Για άλλους δεν ξέρω. Με χτύπησε και η ζέστη...
 
Last edited:




kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Αχ, ο Ακίρα είναι το καλύτερο παιδί!!! Γλυκύτατο πλάσμα!!! (το μήλο κάτω απο τη μηλιά.... :) )

Πρώτος ήταν ο αδερφός του?? Ολο του πλέκει το εγκώμιο η ΤΑΡΑ.....
 




johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Ήμασταν και εμείς στην έκθεση.
Κατ' αρχήν, μπορεί ο Solo (που θα παίξει αύριο) να είναι ο μεγάλος εραστής, αλλά εγώ είμαι που ερωτεύτηκα και τα τρία γαλλικά της φίλης FrenchieFan!!!:):) Φανταστικά σκυλάκια!

Κυρίως είδαμε τους φίλους μπουλμαστιφάδες (τι πρωτότυπο) και γνωρίσαμε τη FrenchieFan. Τους υπόλοιπους από εσάς μπορεί και να σας είδα, χωρίς να σας γνωρίσω. Θα μπορούσα, βέβαια, να ρωτάω "είστε η τάδε, ή ο τάδε?", αλλά ντράπηκα και φοβόμουν μήπως θεωρηθεί ...παρενόχληση (όπως έχει ήδη αναφερθεί στο topic). Ελπίζω ότι αύριο θα γνωρίσω και κάποιους ακόμα. Θα είμαστε στο στίβο 6 και θα ξεκινήσουμε νωρίς, κατά τις 9:15.

Πήγαμε καλά κι εμείς σήμερα: Η Μόκα βγήκε καλύτερο κουτάβι της φυλής της:D! Δεν μείναμε για το απόγευμα, μιάς και ήταν πρωτόγνωρη εμπειρία για τη Μόκα. Να φανταστείτε ότι από το μεσημέρι έχει ξαπλώσει και ...ροχαλίζει:).

Παραθέτω και μερικές φωτογραφίες. Αναμένω και άλλες φωτο και εντυπώσεις.

Στίβος για πρώτη μας φορά
Picture MM..jpg

Picture M5..jpg

Picture M4..jpg

Picture M3..jpg

Picture M2..jpg
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Οφείλω να παρουσιάσω ακόμα 2 φωτογραφίες:

Η αδελφή μας η Grace
Picture 02..jpg

O Tresor (kos), που η (ιδιαίτερα ταπεινή) γνώμη μου είναι ότι ηταν το ομορφότερο bullmastiff της έκθεσης
Picture 01..jpg
 


kos

Well-Known Member
9 Ιουλίου 2007
1.550
1
www.giokobullmastiffs.com
γιαννη καταρχην ευχαριστω πολυ και συγχαρητηρια στη μοκα(δεστε τα αυτια γιατι θα ρθω να σας τα δεσω εγω). Εμεις πηραμε ενα cac cacib και ενα rcac-rcacib χανοντας απο μια ρωσσιδα που κατεμε δεν ηταν κατι το ιδιαιτερο, συνεβησαν βεβαια σε πολλες φυλες παρατραγουδα με τις ξενες συμμετοχες, τελος παντων αυτα γινονται και θα γινονται παντα, εμεις περασαμε υπεροχα αν και επειδη ημουν και στα γκολντεν οπου πηραμε και 2ο καλυτερο εκτροφειο δεν ειχα πολλη ωρα για να χαζολογησω και να σας δω με την ησυχια μου.
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Οραια μερα σημερα- ειδαμε πολλους παλιους γνοστους και γνωρισαμε και καινουργιους ανθροπους.

Εμεις δεν πηγαμε και τοσο καλα, οσο αναμεναμε!
Η ΜοναΛιζα μου, που μεχρι τωρα ηταν παντα εξαιρετη- και με 2 ΒΟΒ απο την κατηγορια Νεων- πρωταθλητρια πια στα 2 της χρονια- σιμερα μας την εβγαλε η κριτις μονο "πολυ καλος" (και ηταν και μονη της στην κατηγορια) ! Το κριτιριο της ειναι ενα χαλι- λες και ειναι ο τελευταιος κοπριτακος.
Της Carmen, που εχει σαφος ελλατωματα και δεν θα την ελεγα ποτε εξαιρετη- διαβαζεται πολυ πιο οραια το κριτιριο και εχει παρει και αυτη "πολυ καλος".
Η Cindy εγινε "Best Junior of Breed" με χαρακτηρισμο " εξαιρετη".

Ο Γιος του Kokoni ( που ειχαμε γνωρισει πριν απο χρονια και του εχω μια αδυναμια!:p!) δοκιμασε στο Junior Handling την τυχη του με την Carmen , η οποια ειναι ιδιαιτερα δυσκολη και ιδιοτροπη και δεν περαπταει με τον καθενα- και εκανε πολυ καλη δουλεια- αν και δεν εφτασε, οπος η αδελφη του στο βαθρο!

Η Dreamy εγινε ΒΟΒ, και βγηκε και 2η στην ομαδα!

Για να δουμε τωρα αυριο!
Εχω αρκετη αγωνια, πως θα τα παμε!

Η Cindy στο στιβο= αααααντεεεε- δωσε μου το παιχνιδι που μου κριβεις



Dreamy ετοιμη

στο στιβο

happy faces

Spectaculer TopKnot

Dreamy kai Cindy

Carmen kai Δημητρακι

αλλα ειχε πολουυυς ανταγονιστες

Dreamy RBIG 8

 


sophie_5

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2009
140
1
Με τα daschounds κανεις δεν ασχολήθηκε να μάθω και εγώ πως τα πήγαν??
 




TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.172
2.998
ΑΤΤΙΚΗ
η αλήθεια να λέγεται ότι παίζανε στον διπλανό ακριβώς στίβο απο εμάς, αλλά έψαχνα το bergamasco και το αυστραλάκι που εξαφανίστηκαν (είχα και τον νου μου στα μπερκέτια μας) και έτσι τα είδα στα κλεφτά και δεν ξέρω να σου πω λεπτομέρειες ....

σκυλούνια και σκυλόφατσες πολλές, ζέστη και υγρασία επίσης ...
ο φίλος kos όπως πάντα μετριόφρων (έχει υπέροχα σκυλιά !), το κοκεράκι και οι γαλλίδες κουκλάρες, αύριο παίζει και ο καταπληκτικός Romel της Maryk και βέβαια ο φίλος Τεο με τον Τορό που ρίξανε μαύρη πέτρα πίσω τους αλλά θα τιμωρηθούν καταλλήλως πληρώνοντας το αντίστοιχο σουβλακοπρόστιμο ....:D

εμείς όπως πάντα καταλάβαμε με μεγάλη επιτυχία την δεύτερη μας θέση (πλέον την θεωρούμε ιδιοκτησία μας και δεν την διαπραγματευόμαστε), πήραμε το RCAC και το RCACIB μας αλλά το σημαντικότερο είναι ότι πήραμε μια πολύ καλή κρίση.:)

Ο αδερφός μας ο Αckley πήγε επίσης εξαιρετικά καλά (1ος)και χαιρόμαστε πολύ γιατί ο Γρηγόρης (Ackley) είναι ένας άνθρωπος που έχει δουλέψει πολύ με το σκυλί του και αλλοίμονο σε όποιον δεν αναγνωρίζει ότι το αξίζει.

Φωτογραφίες θα ανεβάσω αύριο γιατί το ζώον(...εγώ)πήγα με φωτογραφική μηχανή χωρίς μπαταρίες και αυτή η άτιμη αρνιότανε πεισματικά να δουλέψει....τι να πω ...χάλασε ο κόσμος!:p
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.172
2.998
ΑΤΤΙΚΗ
Αχ, ο Ακίρα είναι το καλύτερο παιδί!!! Γλυκύτατο πλάσμα!!! (το μήλο κάτω απο τη μηλιά.... :) )

Πρώτος ήταν ο αδερφός του?? Ολο του πλέκει το εγκώμιο η ΤΑΡΑ.....
αγαπητές kopriti και mareco να ξεκαθαρίσω κάτι, ότι και να λέτε τα μισθά που σας πληρώνω δεν πρόκειται να σας τα αυξήσω....έτσι για να ξεκαθαρίζουμε.....:D:D:D:p:p:p
 


sophie_5

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2009
140
1
Θα έρθω αύριο από νωρίς οποτε θα τα μάθω όλα για τα daschoundakia από πρώτο χέρι!
Συγχαρητήρια σε όλους για τις διακρίσεις σας και καλή επιτυχία για αύριο!
Ελπίζω να καταφέρω να σας γνωρίσω μέσα στον πανικό, ευτυχώς ξέρω τη mareco και μάλλον θα με οδηγήσει αυτή σε σας..
 


katerina39

Member
14 Ιανουαρίου 2010
18
0
Συγχαρητηρια σε ολους,ζηλευω αφανταστα νομιζω τα γαλλακια παιζουν 9 η ωρα το πρωι φευγω 7.30 απο το σπιτι μαζι με ολη την οικογενεια καλη επιτυχια και για αυριο
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.191
Μηνύματα
896.913
Μέλη
19.976
Νεότερο μέλος
Μαρία8