ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΕΚΘΕΣΕΙΣ 2008


Johnspike

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2007
56
0
www.geocities.com
...

αν πας σε έκθεση στα σκοπια k ο σκύλος γίνει πρωταθλητής,πρωταθλητής ποίας χώρας θα είναι?τι τα γραφτεί στο pedigree?
 


George K

Well-Known Member
12 Νοεμβρίου 2007
1.177
48
Bitola & Ohrid (Οχρίδα) είναι κοντά σε λίμνη.

H FCI αναφέρει τα Σκόπια ως Μακεδονία :evil:
 




denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Ο ΟΡΙΣΜΟΣ του offtopic .... :lol: :lol:

H FCI αναφέρει τα Σκόπια ως Μακεδονία
Kαι καλά κάνει ... ολοι οι Βαλκάνιοι γελάνε με αυτήν την γελοία κατάσταση ... που δημιουργείται και συντηρείται προς εσωτερική κατανάλωση ...

Τί είναι Σκοπιανοί??? Ολοι ξέρουν πώς τα Βαλκάνια είναι ένα απίστευτο συνοθύλευμα λαών και πολιτισμών, μερικοί έπρεπε να είναι εκεί που είναι και άλλοι όχι ... για εκατοντάδες χρόνια, και ενώ οι Ελληνες φαγωνόντουσαν μεταξύ τους, και με άλλους, πολλοί λαοί κατοικησαν τον περίεργο εκείνο, τόπο, τόσοι που να θυμόμαστε τώρα τον Μέγα Αλέξανδρο και τους ''Ελληνες'' εκείνης της εποχής (που παρεπιμπτόντως φαγωνόντουσαν από τότε μεταξύ τους) είναι αστείο ... Οι λαοί αυτοί Βούλγαροι - Ελληνες - Σλάβοι - Γύφτοι - Μακεδόνες ... ο καθένας αποκαλούσε κάπως τον εαυτό του ... ξαφνικά .... μπουμ .... και οι διάφοροι που μένουν σε εκείνο τον τόπο, την Μακεδονία, ψάχνουν πώς να ονομαστούν, επειδή οι Ελληνες θυμήθηκαν (κάθε φορά προεκλογικά) ότι ο Μέγας Αλέξανδρος ήταν Ελληνας ...

Υπάρχει άραγε πραγματική απειλή - επεκτατικές απειλές από μία τέτοια χώρα???? Το 90% των επενδύσεων στην χώρα αυτή είναι ελληνικής προέλευσης .... όσο εμείς μαζευόμαστε στα συλλαλητήρια, κάποιοι ρίχνουν ΠΟΛΛΑ λεφτά στα Σκόπια, FYROM, ή όπως αλλιώς θελετε να το πούμε ... αυτούς (όπως και ΟΛΕΣ τις κυβερνήσεις ) ποσώς τους ενδιαφέρει πώς θα ονομάζεται ... ας κρατήσουμε λίίίιιιγο ακόμα μια τέτοια χώρα στην πείνα ... να κοντρολάρουμε και να χαλιναγωγήσουμε την πρόοδό της ... και μετά ΦΥΣΙΚΑ θα την πούμε ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ .... δεν μπορούμε να κάνουμε αλλιώς ... άλλωστε .... εκτός κι αν κάποιος πιστεύει ότι την Ελλάδα την κυβερνούν πατριώτες πολιτικοί ... :wink:
 




DASTY

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2007
770
0
Thessaloniki
www.scarvasstrand.com
denis
Σιγά ρε παιδιά .... μας πήρατε τ'αυτιά ... δεν κάνουμε καμιά ορχήστρα λέω εγώ, να μην πάει χαμένο τόσο ταλέντο???? Από το να παίζει ο καθένας το δικό του όργανο χορτάσαμε ...
Για να γίνουμε ορχήστρα πρέπει να υπάρχει ο μαέστρος :wink:
Που είναι ο μαέστρος :?: :?: :?:
 


George K

Well-Known Member
12 Νοεμβρίου 2007
1.177
48
Μάλλον ξεφύγαμε πολύ.

Πάντως για όποιον έχει όρεξη για εκδρομές + αγώνες υπάρχουν αρκετές ευκαιρίες. Άν βάλουμε και των ομίλων. Αρκεί να μην είναι όλα μαζεμένα τις ίδιες ημερομηνίες.

1) Εγω δύο πράγματα δεν καταλαβαίνω. Με ποιά λογική η FCI έχει ομάδα με ελάχιστες φυλές και άλλη με 20-30 :? .

2) Βάλανε απο τον ΚΟΕ ως προϋπόθεση την επιτυχή εξέταση εργασίας για κάποιες φυλές. Ποιός και που θα εκπαιδεύσει τα σκυλιά; Ή πρέπει να τρέχουμε έξω για ΙΡΟ κ.λ.π.
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Tα IPO έξω κοστίζουν 300 Ευρώ ... κατά τη γνώμη μου ο ΚΟΕ δεν πρέπει να τα δέχεται .... το 90 % των IPO των Βαλκανίων ειναι ψεύτικα .... και το ξέρει όλος ο κοσμος ...
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
τα ΨΕΥΤΙΚΑ IPO που τα παίρνεις σε ενάμιση μήνά Ή χωρίς να πάει το σκυλί καν εκεί κοστίζουν (έχω ακούσει) 350 ευρώ.

ο ΚΟΕ έχει βάλει αυτές τις ελάχιστες απαιτήσεις ακριβώς για αυτόν τον λόγο

ΜΠΑΣ και κοπεί ο αέρας των επιτηδε'ιων και απατεώνων.

από 'ότι βλέπω όμως ΔΥΣΤΗΧΩΣ η ιστορία συνεχίζετε .......................
 


George K

Well-Known Member
12 Νοεμβρίου 2007
1.177
48
Διαφθορά υπάρχει παντού, δυστυχώς. Δεν διαφωνώ.

Αναφέρομαι όμως στη περίπτωση αυτού που θα παίξει σωστά. Πρέπει να πας Βέλγιο, Ολλανδία, Γερμανία, Γαλλία, Ιταλία κ.λ.π. Πόσο θα κοστίσει κάτι τέτοιο; 3000 +

Πόσοι είναι αυτοί που έχουν εξαιρετικά σκυλιά και δεν θα πάρουν τον τίτλο του πρωταθλητή ελλάδας και ας έχουν 10 CACIB; Ξέρω κάποιους.

Απλά νομίζω ότι το σωστό είναι πρώτα να φτιάχνεις τις υποδομές και μετά να προχωράς.

Δεν θα ξαφνιαστώ αν δω να καθιερώνεται σύστημα με πόντους. Εφικτό σε μια χώρα με 30-40 αγώνες το χρόνο. Στη χώρα μας όμως;
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
ο κυνολογικός όμιλος της κάθε χώρας ΔΕΝ ΕΊΝΑΙ υπεύθυνος να φτιάχνει υποδομές.

είναι υπεύθυνος για να βοηθάει και να ελέγχει.

το σύστημα με ποντους άστο καλύτερα.

ο 10 CACIB εαν δεν μπορεί να πάει να δουλέψει τον σκύλο του μόνος να τον στείλει σε ΣΟΒΑΡΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ τον σκύλο ή εαν δεν μπορεί να πάρει κανίς.-
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΈΧΟΜΕ ΚΟΥΒΕΝΤΑ

να γυρίσει ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ για να πάρει τα CACIB έχει και χρόνο και χρήμα

για να δουλέψει τον σκύλο του
δεν μπορεί - είναι ακριβά κλ.π

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ ΤΟΥ ΚΩΛΟΥ
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Eνα - δύο σκυλιά τα δουλεύεις ... σύστημα όμως δεν μπορείς να κάνεις στην χώρα μας ...

Δυστυχώς αυτό λειπει ... να ξέρει όποιος ενδιαφέρεται, ότι δεν θα του πιάσουν τον κώλο, και ότι θα δουλέψει ένα δύο σκυλιά ΤΟ ΧΡΟΝΟ, και θα πάρει κάποια αποτελέσματα standart .... δεν είναι εύκολο ...

Συνεχίζω να πιστεύω ότι τα IPO από το εξωτερικό δε έπρεπε να τα δέχεται ... δεν μπορεί όμως να κάνει αλλιώς, και το καταλαβαίνω ...
 




ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
εγώ που κατάγομε από Κέρκυρα και ως γνωστόν όλοι έχουν μια έφεση προς την μουσική σας κάνω?
 




ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
γιατί όχι?

θέληση να υπάρχει

μην ξεχνάμε ότι οι METALLICA έδωσαν μια πολύ πετυχημένη συναυλία με την συμφωνική ορχήστρα του San Francisco
 


DASTY

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2007
770
0
Thessaloniki
www.scarvasstrand.com
Denis

By the way, για να μην ξεφεύγουμε από το Θέμα ... DASTY καμιά καλή πρόταση για show από τα παραπάνω που έβαλε ο GeorgeK??

Sτον παρελτον το eho κανι αλα πιρα στο λεμο μου καπιους :!:
Mπορο να σας πο που τα περασεtρε καλα με ποτο κε φαγιτο,
Mακι ι Ohrida ινε telio μερος πανο στι λιμνι μεσα κε ενα camping γινετε εκτεσι για διασκεδασι ινε ορεο για εκτεσι δεν χερο :wink:
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Στον λαιμό σου εμένα δεν μπορείς να με πάρεις ...

1) θα πάμε μαζί :lol: :lol: :lol:
2) αν έρθω ανεπαρκής με όλα τα σκυλιά δεν θα με νοιάζει
3) η γυναίκα μου συμφωνεί ...

οπότε, περιμένω προτάσεις ... :D
 


DASTY

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2007
770
0
Thessaloniki
www.scarvasstrand.com
Aκομι κε τελισι να ιπαρhι δεν ιμαστε αρκετι να γινουμε σιμφονικι ορηιστρα

Tον Bregovic το φανταζουμε να πεζι κε με ποντιακι λιρα τιν Metellica δεν μπορο να φανταστο :wink:
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.190
Μηνύματα
896.910
Μέλη
19.975
Νεότερο μέλος
Michael1924