Αισθητικές επεμβάσεις στα Dobermann


Status
Κλειδωμένο θέμα

Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
diablo,

ειναι πολυ ευκολο το παιχνιδι με τις λεξεις...προφανως δεν ανεφερες το οργανο (μπλεξαμε τα οργανα),αλλα μια αλλη σημασια της λεξεως ως προς ενα μελος.
 




ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.684
4.318
43
www.proudtobegreek.eu
Δεν μαρέσει η ονομασία pitbull και τα λέω staffordshire... :D
Πρώτον δεν είναι τα ίδια σκυλιά πλέον μιας και τα μεν αναγνωρίζονται και τα δε όχι...και έχουν μικρές διαφορές όπως π.χ τα σταφ έχουν μόνο μαύρη μύτη και σκούρα μάτια κλπ αλλιώς δεν αναγνωρίζονται ως σταφ
Δεύτερον απ'όσο γνωρίζω έχουν ευαισθησία(τα σταφ) στα αυτιά και με κομμένα όντως περιορίζονται οι μολύνσεις τους..ελπίζω να σε κάλυψα!Τώρα απο εκεί και πέρα για να μη κρυβόμαστε πίσω απο το δάχτυλο μας θα σου πώ πως τα κόβουν επίσης γιατί έτσι έχει επικρατήσει το πρότυπο της φυλής στα χρόνια...βέβαια πλέον ειδικά στο εξωτερικό θα δείς πολλά με άκοπα αυτιά ειδικά απο τότε που δεν επιτρέπεται να συμμετέχουν σε εκθέσεις με κομμένα σε κάποιες χώρες..αν θές τη γνώμη μου..έχουν απο τα πιο "ατσούμπαλα" αυτιά που έχω δει σε σκύλους..
 


Diablo

Well-Known Member
16 Ιανουαρίου 2011
459
0
Συρος Κυκλαδες
diablo,

ειναι πολυ ευκολο το παιχνιδι με τις λεξεις...προφανως δεν ανεφερες το οργανο (μπλεξαμε τα οργανα),αλλα μια αλλη σημασια της λεξεως ως προς ενα μελος.
να με συγχωρείς.αλλα δεν είμαι και κάνας βλάκας.του βάζο ολόκληρο video το πως δουλεύει η ουρα και μου λέει ότι τα dop δεν κυνηγάνε γαζέλες.και μετά λέει για κάρβουνα???και μπουζούκια..προκαλεί..και πάλι συγγνώμη και ας έχω δίκιο
 




Status
Κλειδωμένο θέμα