Πάρκο περιορισμού


bella_gr

Well-Known Member
18 Φεβρουαρίου 2014
406
261
dog-place.blogspot.com
Έχει δοκιμάσει κανείς το παρακάτω; Σκεφτόμουνα να πάρω 3 και να τα συνδυάσω ώστε να φτιάξω ένα μεγάλο crate, δλδ καλυμμένο από πάνω (100*100*70) για την βλαχαντεροτσοπάνισσα, αλλά το Jumbo δεν έχει και ποιότητα πράγματα....Στα pet shop κλπ δεν πρόκειται να βρω τόσο μεγάλο. Τα πιο μεγάλα είναι περίπου 100*70*60 και είναι €70+ (και πάλι σε πολλά η ποιότητα είναι ελεεινή).

Μεταλλικό Πάρκο Περιορισμού Κατοικιδίων
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.663
19.907
Το συγκεκριμένο που έχεις στο link είναι 35χ35 λέει!
Στο εμπόριο, τα ψηλότερα εσωτερικού χώρου είναι στο 1,08
 


bella_gr

Well-Known Member
18 Φεβρουαρίου 2014
406
261
dog-place.blogspot.com
μπορεις να βαλεις δευτερη σειρα απο πανω, εχω δει και βινετακι στο youtube. και θελω να ναι καλυμμενο απο πανω, οπως τα crate, γιατι αλλιως θα πηδηξει και θα βγει, ακομα κι αν ειναι 1 μετρο υψος.
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.663
19.907




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.663
19.907
Το ίδιο λέμε. Δες το link. Υπάρχει και δίχτυ που χρησιμοποιείται ως οροφή σε πάρκο.
Αλλά αν τα βάλεις σε "ορόφους" πιστεύω δεν θα είναι σταθερή κατασκευή.
Είναι βαριά τα κομμάτια. Αν βάλεις τα ψεύτικα του jumbo γίνεται, αν ο σκύλος κοιμάται όλη μέρα.
Γιατί αν προσπαθήσει να βγει, θα γίνει χαμούλης.
 


bella_gr

Well-Known Member
18 Φεβρουαρίου 2014
406
261
dog-place.blogspot.com
εχω βρει ενα στιβαρο παρκο στο zooplus, αλλα με το παρκο προβληματιζομαι τι να βαλω για οροφη. το διχτυ νομιζω θα το σκισει/δαγκωσει πολυ ευκολα αν αποφασισει οτι θελει να βγει. αν παλι βαλω σε οροφους τα πανελ, δεν θα ειναι και οτι πιο στιβαρο...ολα ναι μεν, αλλα...
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
To πιο οικονομικο, καλο σαν κατασκευή και ευρύχωρο για μεγαλόσωμο σκύλο που έχω δει είναι αυτο στο λινκ πιο κάτω. Στο ύψος δεν ξέρω εάν σε βολευει αλλά βάζεις μουσαμά απο πάνω με σχοινι (αυτά που είναι για την κάλυψη των μπαλκονιών) και τελειώσες.

Μεταλλικό Κλουβί - Πάρκο Εκπαίδευσης Κατοικίδιου 125 x 80 x 70 cm PawHut 5663-1307 (e-dructer.com)
 


bella_gr

Well-Known Member
18 Φεβρουαρίου 2014
406
261
dog-place.blogspot.com
To πιο οικονομικο, καλο σαν κατασκευή και ευρύχωρο για μεγαλόσωμο σκύλο που έχω δει είναι αυτο στο λινκ πιο κάτω. Στο ύψος δεν ξέρω εάν σε βολευει αλλά βάζεις μουσαμά απο πάνω με σχοινι (αυτά που είναι για την κάλυψη των μπαλκονιών) και τελειώσες.

Μεταλλικό Κλουβί - Πάρκο Εκπαίδευσης Κατοικίδιου 125 x 80 x 70 cm PawHut 5663-1307 (e-dructer.com)
ναι, φαινεται γερο, ειδα κι εγω ενα παρομοιο, ειναι 80εκ υψος, η αριελ ειναι 65, 70 παρα κατι.


για οροφη σκεφτομουνα το πλαστικο πλεγμα που βαζουν πολλες φορες στα καγκελα


κι ο μουσαμας παιζει ισως
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.246
7.824
Το πλαστικο περιφραξης καλυτερα αστο, το μασανε για πλακα και γινεται μικρα Χ που τα ξερνανε δυσκολα.
Προσωπικα με εχουν βολεψει πολυ αυτα, περνεις οσα θες, ειναι γερα αλλα ελαφρια, τα τοποθετεις οπως θες και δενεις με ταιρ απ για εξτρα ασφαλεια,, και σχετικα μεγαλα, 70 εκατοστα ύψος, 80 μηκος.
Εγω εχω 3 και τα κανω ή αυλη στο κρεητ για τα κουταβια, 'η κλεινω το τραπεζι τρυγυρω αλλες φορες και κανω το τραπεζι κρεητ (τα δενω στα ποδια), τα βαζω σε γωνιες, τα κανω πορτακια κτλ


ΥΣ. σαν το κρεητ ομως το μεγαλο τιποτα σε αποψη αντοχης και ευκολιας και στο ζοοplus βρισκεις 116 cm με κανα 80αρι Κλουβί σκύλου Trixie Friends on Tour Home Kennel από την zooplus
Tωρα τι ειναι δεν ξερω.

εμενα στο 110 χωραει ανετα το γκρεμλιν και τα αλλα 2 μικρα σκυλια μαζι. :LOL:
 
Last edited:
  • Like
Reactions: bella_gr


gsakkas

New Member
6 Δεκεμβρίου 2023
3
14
31
Αυτό από τα Jumbo το έχω πάρει εγώ αλλά δεν μου άρεσε πολύ η ποιότητα του στις ενώσεις (τα μαύρα).
Ένα ημίαιμο κοκόνι κουταβάκι 2 μηνών έχω και μέσα σε 4 ημέρες με λίγο σπρώξιμο το βρήκε το κόλπο να το ανοίγει. Με κόλλημα βέβαια θα είναι τέλειο πιστεύω.
 
  • Like
Reactions: bella_gr