surcigal breeding




ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Gogo said:
Υπαρχει και μια εταιρια biotrans μεταφορας βιολογικου υλικου αλλα δεν εχω αλλα στοιχεια της!
Gogo, σου έστειλα pm! :wink: :D
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Kι εγώ θέλω pm :lol: :lol: :lol:
Σιγά μην έβρισκες άκρη ... την προηγούμενη βδομάδα πηγα να χάσω έναν σκύλο, μαζί με τον κτηνίατρο του αεροδρομίου (που ήταν έτσι κι αλλιώς χαμένος) , και θα βρείς άκρη για frozen ?? ανέκδοτο ... :evil: :evil: [/img]
 


EVI.T

Well-Known Member
13 Ιανουαρίου 2008
455
5
ATHENS
www.afghanhounds.gr
ROTTIE said:
Gogo said:
Υπαρχει και μια εταιρια biotrans μεταφορας βιολογικου υλικου αλλα δεν εχω αλλα στοιχεια της!
Gogo, σου έστειλα pm! :wink: :D
rottie αν θα μπορουσα και γω να εχω πμ..
εμας ηρθε το σπερμα κανονικα με fedex χωρις προβλημα και τωρα αρνουνται απο δω οι δικοι μας να παρουν το κανιστρο για πισω γιατι ειναι επικυνδυνο λεει!!!!!μα πως ηρθε τοτε?????δοκιμασα και αλλη εταιρια τιποτα..καμια δεν το παιρνει :(
help :(
 






Gogo

Well-Known Member
1 Φεβρουαρίου 2008
538
0
marko
Ε, δεν το πιστευω πια!!!! :evil: :evil: :evil:

Τι θα πει δεν το παιρνουν;;;;

Αυτοι που το εφεραν δεν το παιρνουν;;;;; :evil: :evil: :evil:
 


EVI.T

Well-Known Member
13 Ιανουαρίου 2008
455
5
ATHENS
www.afghanhounds.gr
ναι ακριβως καλα καταλαβατε..δεν παιρνουν το αδειο κανιστρο γιιατι περιεχει επικυνδυνα υλικα!!!!στην ερωτηση μου πως ηρθε η απαντηση ηταν οτι δεν ξερουνε!!!!!!καλα μαλλον θα βρω τροπο να το αδειασω απ το αζωτο γιατι αυτο δειχνει να ειναι το προβλημα τους...
 


Fileiro

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2006
452
1
Athens
Πολύ απλό. Ο κτηνίατρος που θα βάλει το σπέρμα στη σκύλα, έχει σίγουρα τρόπο να σε απαλλάξει από το υγρό άζωτο.
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
όταν έπρεπε να στείλω αίμα στην Γερμανία από ένα σκύλο (αίμα = βιολογικό υλικό = απαγορεύετε) πολύ απλά πήγα στο ταχυδρομείο πήρα ένα κουτί από τα δικά τους , έβαλα το αίμα μαζί με παγοκυψέλες κλπ καλά τυλιγμένες μην έχουμε καμία διαρροή και απλά το έστειλα.......

δεν τους είπα τι έχει μέσα δεν με ρώτησαν.......

αν με επιαναν θα εκανα το κουνέλι

δεν ξέρω τίποτα κλπ

τι επιπτώσεις θα είχα??????

δεν ξέρω
 


Gogo

Well-Known Member
1 Φεβρουαρίου 2008
538
0
marko
ΜΑΚΗΣ said:
όταν έπρεπε να στείλω αίμα στην Γερμανία από ένα σκύλο (αίμα = βιολογικό υλικό = απαγορεύετε) πολύ απλά πήγα στο ταχυδρομείο πήρα ένα κουτί από τα δικά τους , έβαλα το αίμα μαζί με παγοκυψέλες κλπ καλά τυλιγμένες μην έχουμε καμία διαρροή και απλά το έστειλα.......

αν με επιαναν θα εκανα το κουνέλι

Σωστος........ :wink:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 


EVI.T

Well-Known Member
13 Ιανουαρίου 2008
455
5
ATHENS
www.afghanhounds.gr
Fileiro said:
Πολύ απλό. Ο κτηνίατρος που θα βάλει το σπέρμα στη σκύλα, έχει σίγουρα τρόπο να σε απαλλάξει από το υγρό άζωτο.
δεν ειναι και τοσο απλο..ενταξει εμεις θα το αδειασουμε και θα το παρουν αλλα ας σκεφτουμε τι θα γινοταν εαν εμεις θελαμε να στειλουμε σπερμα απο ελλαδα καπου αλλου οπου το αζωτο θα επρεπε να ειναι μεσα!!!!τι να πω...τελειως πισω ημαστε....οσο για το ταχυδρομειο το κανιστρο εχει περιπου 2.5 χιλιαρικα..αν γινει καμια μαλακια και χαθει σε κανα ταχυδρομειο ποιος πληρωνει μετα?
 


Fileiro

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2006
452
1
Athens
Ο κτηνίατρος που αναλαμβάνει τεχνητές σπερματεγχύσεις, έχει σίγουρα λύση για το υγρό άζωτο.Το container μπορεί να σταλεί πίσω με courier.
Όσον αφορά την αποστολή σπέρματος, αυτό εξαρτάται και από τη χώρα στην οποία στέλνεται το σπέρμα.Πάντως η FEDEX κάνει σχετικά συχνά αποστολές ανα τον κόσμο.
Και μια λίγο άσχετη ερώτηση. Ο επιβήτορας του οποίου το σπέρμα έφερες έχει πεθάνει;
Επίσης....ας φτάσουμε στο σημείο-επίπεδο να χρειάζεται να έχουμε ΤΕΤΟΙΟΥΣ επιβήτορες που θα μας ζητάνε το παγωμένο σπέρμα τους από το εξωτερικό, και λύσεις θα βρεθούν!
 


EVI.T

Well-Known Member
13 Ιανουαρίου 2008
455
5
ATHENS
www.afghanhounds.gr
διαβασε ολο το τοπικ!!!!η ιδια η fedex που το εφερε αρνειται να το γυρισει πισω το ιδιο και καποιες αλλες εταιριεσ κουριερ που απευθυνθηκαμε..τεσ παντων βρηκαμε ακρη και θα γυρισει αδειο..οχι ο σκυλος ειναι εν ζωη και εντος οριου ηλικιας που επιβαλεται απο κοε
 




Gogo

Well-Known Member
1 Φεβρουαρίου 2008
538
0
marko
Fileiro said:
Επίσης....ας φτάσουμε στο σημείο-επίπεδο να χρειάζεται να έχουμε ΤΕΤΟΙΟΥΣ επιβήτορες που θα μας ζητάνε το παγωμένο σπέρμα τους από το εξωτερικό, και λύσεις θα βρεθούν!
Hello!!!Φτασαμε!!! Ενας τουλαχιστον κοιμαται εδω διπλα μου!!!! :D
 






Fileiro

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2006
452
1
Athens
κάνεις ειδικές συμφωνίες.Στο μεταξύ στέλνεις chilled.Ποιός είναι ο σκύλος σου;
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.195
Μηνύματα
896.955
Μέλη
19.978
Νεότερο μέλος
Tina78