surcigal breeding






EVI.T

Well-Known Member
13 Ιανουαρίου 2008
455
5
ATHENS
www.afghanhounds.gr
μα γιατι περασε τελωνειο?ενας φιλος που εφερε φρεσκο απο σουηδια μια χαρα ..ουτε το κοιταξε κανεις..κανενα προβλημα...με αγχωσατε τωρα
 


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
46
thessaloniki
ολα τα ειδη περνανε απο τελωνειο here in Greece,και τα ανοιγουν ολα,πρεπει να εισαι τυχερος και να μην σου το ανοιξουν το πακετο,εκτος αν υπαρχει ειδικη σημειωση και συνοδευτικο στο πακετο(του υλικου που εμπεριεχεται).
 


Gogo

Well-Known Member
1 Φεβρουαρίου 2008
538
0
marko
Mπελαδες προβλεπονται.........

Γι' αυτο λες να μην μπορω να βρω ακρη με τις εταιριες καργκο;

Ειναι θεμα τελωνειου;
 


Falko

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2007
552
0
Χαλκιδικη
www.rottweilers-gr.com
Το κοντεινερ ειχε ολα τα απαραιτητα εγγραφα επανω..μια και ηταν απο κλινικη απο Αγγλια - και στελνουν σε ολον των κοσμο..
Δεν ειχαν ποτε προβλημα στο παρελθον η τουλαχιστον ετσι μου ειπανε ..

Παντως το θεμα ειναι οτι ηρθε με Courier απο την Αγγλια μεχρι την πορτα μου παρολου αυτο εκανε 10 μερες να φτασει στην πορτα μου...

Μου ειπα μαλιστα ο Κτηνιατρος εκει οτι στειλανε στην Αυστραλια την ιδια μερα και ηταν εκει σε 2 μερες μονο...εγω του ειπα οτι μαλλον δεν ξερει απο γεωγραφια καλα...η Ελλαδα ειναι πιο μακρια απο την Αυστραλια!!!!

Οπως και να εχει καταφεραμε να μου ξανα στειλουνε σπερμα αλλα η σκυλα δεν εμεινε εγγυος..εκλαιγα για τα ευρω μου τοτε τωρα κλαιω δυστιχως την σκυλα..
 


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
46
thessaloniki
Gogo said:
Mπελαδες προβλεπονται.........

Γι' αυτο λες να μην μπορω να βρω ακρη με τις εταιριες καργκο;

Ειναι θεμα τελωνειου;
θα πρεπει να το τσεκαρεις καλα,πριν κινηθεις,τωρα γνωριζω πλεον οτι ανοιγουν τα παντα για διαφορους λογους αλλα την ζημια την κανουν οι courier.Αν αναλαβουν απο εκει την μεταφορα παλι εχει φοβο να ανοιχθει μονο με καποιο ειδος ασφαλιζομενου πακετου που στην περιπτωση λαθους του οποιουδηποτε να μπορεις αν μη τι αλλο να αποζημιωθεις.
 












EVI.T

Well-Known Member
13 Ιανουαρίου 2008
455
5
ATHENS
www.afghanhounds.gr
Falko said:
Το κοντεινερ ειχε ολα τα απαραιτητα εγγραφα επανω..μια και ηταν απο κλινικη απο Αγγλια - και στελνουν σε ολον των κοσμο..
Δεν ειχαν ποτε προβλημα στο παρελθον η τουλαχιστον ετσι μου ειπανε ..

Παντως το θεμα ειναι οτι ηρθε με Courier απο την Αγγλια μεχρι την πορτα μου παρολου αυτο εκανε 10 μερες να φτασει στην πορτα μου...

Μου ειπα μαλιστα ο Κτηνιατρος εκει οτι στειλανε στην Αυστραλια την ιδια μερα και ηταν εκει σε 2 μερες μονο...εγω του ειπα οτι μαλλον δεν ξερει απο γεωγραφια καλα...η Ελλαδα ειναι πιο μακρια απο την Αυστραλια!!!!

Οπως και να εχει καταφεραμε να μου ξανα στειλουνε σπερμα αλλα η σκυλα δεν εμεινε εγγυος..εκλαιγα για τα ευρω μου τοτε τωρα κλαιω δυστιχως την σκυλα..

συγνωμη..δεν καταλαβα τι εννοεις..ηρθε με αεροπορικη εταιρια σαν καργκο η με κουριερ?
 


Falko

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2007
552
0
Χαλκιδικη
www.rottweilers-gr.com
συγνωμη..δεν καταλαβα τι εννοεις..ηρθε με αεροπορικη εταιρια σαν καργκο η με κουριερ?
Με αεροπλανο ηρθε σαν καργκο αλλα και καποιος πρεπει να ειναι απευθυνος να το παραλαβει απο την κλινηκη εκει και να το παραδωσει στα χερια μου..γι'αυτο και το Courier..
Την δευτερη φορα ηρθε χωρις κουριερ και απευθειας στην Θεσσαλονικη..αλλα εκει ημουν μεσα στην νυχτα και φυλουσα ποτε ερχετε η πτηση για να μη γινει το ιδιο..

Εγω τελικα ομως δεν βρηκα κανεναν γιατρο στην Ελλαδα που μπορουσε να το κανει με επιτυχια ..βρηκα ομως καποιον αλλον εκτος Ελλαδος (Ουγγαρια) ο οποιος εχει πολυ μεγαλη εμπειρα..τωρα ομως μου λειπουν τα ευρω..

Εαν θελει καποιος πληροφoριες για τον γιατρο pm
 


Fileiro

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2006
452
1
Athens
Το κατεψυγμένο σπέρμα έχει μικρότερες πιθανότητες επιτυχίας από το φρέσκο ή το συντηρημένο (chilled). Έχει όμως το πλεονέκτημα να μπορεί να είναι στο χώρο της σπερματέγχυσης μέρες πρίν αυτή συμβεί.
Η σκύλα παρακολουθείται στενά ορμονικά, κυτταρολογικά και κολποσκοπικά, και όταν είναι σίγουρο οτι έχει ώριμα αυγά, μπαίνει το σπέρμα.Εκτός από τη λαπαροσκοπική μέθοδο, που απαιτεί αναισθησία, υπάρχουν και άλλοι τρόποι που όμως δεν χρησιμοποιούνται ακόμα στην Ελλάδα. Είναι προγραμματισμένο όμως να γίνει μέσα στο 2008.
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
τι είναι προγραματισμένο για το 2008

έλεος

πείτε μου :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ενδιαφέρομεεεεεεεεεεεεεεεε
 


Fileiro

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2006
452
1
Athens
Υπάρχουν τρόποι να γίνει η σπερματέγχυση χωρίς νάρκωση. Μέχρι τότε, η χειρουργική μέθοδος αποτελεί απλή υπόθεση. Το σπέρμα αποψύχεται από τους -196C στους 37 περίπου, και εγχύεται στη μήτρα.Εκεί που θεωρητικά περιμένουν τα ωάρια.
 




Fileiro

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2006
452
1
Athens
Surgical method = χειρουργική μέθοδος = αναισθησία. Για να μπεί το σπέρμα εκεί που πρεπει, λαπαροσκοπικά ή όχι ο σκύλος πρέπει να κοιμηθεί
 


Gogo

Well-Known Member
1 Φεβρουαρίου 2008
538
0
marko
Δεν βρηκα ακρη στο αεροδρομιο!!!

Οποιος θελει του στελνω τα τηλεφωνα των εταιριων καργκο να ρωτησει κι αυτος!

Υπαρχει και μια εταιρια biotrans μεταφορας βιολογικου υλικου αλλα δεν εχω αλλα στοιχεια της!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.195
Μηνύματα
896.955
Μέλη
19.978
Νεότερο μέλος
Tina78