surcigal breeding






Gogo

Well-Known Member
1 Φεβρουαρίου 2008
538
0
marko
Α! Τελεια , το ρωταω γιατι εγω που θα στειλω σπερμα, μου στελνουν το δοχειο τους και το στελνω πισω!

Ναι την συντηρηση την αναλαμβανει ο γιατρος!
Σου στελνω ΡΜ!

Denis τι εννοεις αναλυτικα; Τι ακριβως σκεφτηκες;
 




Gogo

Well-Known Member
1 Φεβρουαρίου 2008
538
0
marko
Α, ενταξει!
Δεν ξερω αν ηρθες σε επικοινωνια με τον εν λογω γιατρο, αλλα αν μιλησετε θα σου εξηγησει λεπτομερως ολη τη διαδικασια και για τις δυο πλευρες!

Αφου τα καταλαβα και εγω η ξανθια να σκεφτεις! :lol: :lol: :lol:
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Με το γιατρό θα βρούμε την άκρη ....

Η περίπτωση αεροδρόμιο και αποστολές - επιστροφές δοχείων με προβλημάτιζε πάντα ...

Αν μπορεί κάποιος να μάθει την διαδικασία please :D
 






Gogo

Well-Known Member
1 Φεβρουαρίου 2008
538
0
marko
:lol: :lol: :lol: ( κοιτα στην προηγουμενη σελ)
Επαναλαμβανω! Η κορη μου δουλευει στο Ελ.Βενιζελος θα μαθω και θα σας πω! Θα παει σιγουρα καργκο αλλα να δουμε τις προυποθεσεις!
 












EVI.T

Well-Known Member
13 Ιανουαρίου 2008
455
5
ATHENS
www.afghanhounds.gr
αντε να δουμε...εγω φανταστικα οτι το δοχειακι το στελνουν μαζι και δεν το επιστρεφεις..δεν ξερω ακριβως..θα μιλησω με breeder αρσενικου και θα σας πω
 


Gogo

Well-Known Member
1 Φεβρουαρίου 2008
538
0
marko
Λοιπον λεω αυτα που θυμαμαι , προς γενικη πληροφορηση:

Δεν ειναι ενα απλο δοχειο! Ειναι δοχειο υγρου αζωτου με δυνατοτητα να διατηρησει σταθερη θερμοκρασια για 10-15 ημερες ! Μετα το αζωτο εχει εξατμιστει το ξαναγεμιζουμε και ουτω καθ'εξης!

Οι περισσοτεροι γιατροι ζητουν εγγυηση για να στειλουν το δοχειο τους μιας και κοστιζει περι τις 2500 ευρω! Εγω που θα στειλω και δεν θα παρω εχω ζητησει να μου στειλουν εκεινοι αδεια απο αζωτο τα δοχεια τους και να βαλουμε αζωτο εδω και να τους τα στειλουμε!

Δεν εχω καμμια ορεξη να πληρωσω τα μαλλιοκεφαλα μου!Ουτε να ψαχνω το δοχειο του γιατρου στου δ..... το κερατο!

Denis εδω ειμαι τυχερουλα! Εχω το αρσενικο !!! \:D/ \:D/
 


Gogo

Well-Known Member
1 Φεβρουαρίου 2008
538
0
marko
Παιδια , δεν σας εχω ξεχασει !

Ακομα ψαχνουμε τον αρμοδιο να απαντησει!!! :shock: :shock: :shock:
 




Falko

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2007
552
0
Χαλκιδικη
www.rottweilers-gr.com
φεραμε καταψυγμενο σπερμα απο Αγγλια το καλοκαιρι...Δυστιχως στο τελωνειο στην Αθηνα..μας το ανοιξανε (παραολου που συνοδευοταν με χαρτια που ελεγα ρητα να μην το ανοιξει κανενας αλλα μονο οταν θα χρησιμοποιηθει)
Δεν φτανει που το ανοιξανε ..(αναθεμα εαν καταλαβανε και τι ηταν)
Δεν κλεισανε σωστα το κονταινερ που ηρθε μεσα..γιατι οταν το ανοιγεις και το κλεινεις αντεχει αλλες 5 μερες ...με αποτελεσμενα το σπερμα να ειναι νεκρο....
Κανενας δεν αναλαμβε ευθυνη... καθολου παραξενο..ειπαμε..
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.195
Μηνύματα
896.955
Μέλη
19.978
Νεότερο μέλος
Tina78