Simpsons premium


Chow

Well-Known Member
3 Απριλίου 2009
406
4
Θεσσαλονίκη
Natassa&Mike εμείς μόνο με τη Hills είχαμε ΤΟ θέμα με τ'αέρια, με όσες έδωσα από κει και έπειτα, δεν είχα ποτέ θέμα (μεταξύ αυτών και ακάνα) και κάποιες στιγμές με την μπελκάντο κυρίως ο γεράκος μας ανά διαστήματα, όχι πάντα. Μέχρι στιγμής πάντως με την Simpsons όλα καλύτερα και από καλά.

Στέλιο δες το προφίλ στο φέις (εκεί ανακοινώνουν και προσφορές ανά διαστήματα) http://www.facebook.com/SimpsonsPremiumGreece?fref=ts και η ιστοσελίδα τους για παραγγελίες και για να δεις κωδικούς κλπ. Simpsons Premium Greece

Στην περιοχή της Θεσσαλονίκης κάνει παραδόσεις και Σαβ/κα. Παραγγελίες γίνονται και από το τηλέφωνο και είναι εξυπηρετικότατος και αναλυτικότατος.
 


ramos

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2012
167
2
και στελιο θα σου προτεινα να πας κατευθειαν στον κωδικο 80-20 και θα εκπλαγεις!θα χαιρεσαι να τον ταιζεις!ο δικος μου επιτελους εστρωσε και τρωει!
νατασσα με την ακανα και εγω ειχα πολλα τετοια θεματακια!τωρα παλι εχει αλλα σε φυσιολογικα επιπεδα!και απο συχνοτητα αλλα και απο οσμη!
 




Newfound

Well-Known Member
12 Μαϊου 2013
73
0
στο Dog Food Reviews - Dry Dog Foods - Powered by ReviewPost δεν υπάρχει βαθμολογία για την Simpsons..γιατί έτσι ;;;
Αν εννοείς το dog food analysis, πρώτον έχει σταματήσει εδώ και χρόνια οπότε ότι βλέπεις είναι παλιά πληροφορία, και δεύτερον είναι ευρωπαική τροφή και δεν έχει πάει ακόμη Αμερική οπότε ούτε στο dog food advisor θα την βρεις. Θα την βρείς όμως στο δημοφιλές Which Dog Food.co.uk.

Όσο για τις τροφές και τα κόπρανα, εμάς μας έχει πιάσει ένας φαταουλισμός και τις δοκιμάζουμε όλες πλέον και χωρίς προσαρμογή. Κανένα απολύτως πρόβλημα. Για να είμαι δίκαιος όμως δεν έχουμε δοκιμάσει τροφές της οικονομικής τους σειράς και ο ένας σκύλος μου εφαγε αρχικά 80/20 ψάρι και τώρα τρώει 80/20 κρέατα και ο πιο νέος δοκιμάσαμε παπια με πατάτα και σολωμό με πατάτα μέχρι στιγμής. Δεν έχω δοκιμάσει να πάω από την μια σειρά στην άλλη. Και ούτε θα το κάνω. Τουλάχιστον όχι συχνά.
 


sevgito

Member
13 Μαϊου 2013
9
0
παιδια εγω εδω και αρκετες εβδομαδες ξεκινησα να δινω simpsons στον μπουμπη και ειμαι πολυ ευχαριστημενη. γενικα ο μπουμπης βαριεται πολυ ευκολα την τροφη του αλλα αυτην την τρωει με πολλη ορεξη (οταν βλεπει το σακουλακι αρχιζει και γλειφεται :) ) το τριχωμα του πολυ μαλακο και τα κακακια του πολυ καλα! μπραβο στην εταιρεια, πιστευω οτι αξιζει η τροφη! :)
 


^Deadly_Sin^

Member
25 Μαϊου 2013
24
0
39
Κατερινη
Τοσο καλη ειναι πια? Διαβαζα το thread και μου εκανε εντυπωση που ολοι δηλωνουν εντυπωσιασμενοι με αυτη τη τροφη διχως να ακουστει καποιο παραπονο. Φυσικα αυτο με κανει να θελω να τη δοκιμασω αλλά βλεπω οτι για κουταβι εχουν λιγα πραγματα με πιο καλη τη puppy sensitive σολομος και πατατα. Αξιζει η συγκεκριμενη? Και μια χαζη ερωτηση - μπονους : αν δωσω τροφη απο τη σειρα 80/20 που ειναι adult τι προβλημα μπορει να υπαρξει?
 






Jp.Ak.Elias

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2012
217
11
Kατα ποσο αυξήθηκαν? Γιατι δεν θυμάμαι τιμες και τις είχα στα υποψιν.Οι 80/20 εφτασε τιμες acana δηλαδη απο οτι βλεπω
 
Last edited:




giorgos76

Well-Known Member
27 Φεβρουαρίου 2011
91
7
σκεφτόμουν να αγοράσω την lamb and rice , αλλά με τις καινούργιες τιμές με τίποτα...νομίζω ότι ο αντιπρόσωπος το έχει χάσει λίγο το παιχνίδι..καλό το πλασάρισμα του με τις χαμηλές τιμές για λίγες μέρες, αλλά μέχρι εκεί
 


voraspower

Member
20 Μαϊου 2013
7
0
Παιδιά, δεν ξέρω πόσο καιρό παρακολουθείτε την τροφή. Οι τιμές ήταν περίπου τόσο όσο οι καινούργιες μέχρι τέλη Απριλίου και όλο τον Μάιο έτρεχαν τιμές γνωριμίας και είχε ανακοινωθεί αυτό στις σελίδες τους. Οι καινούργιες τιμές δεν είνα και τόσο τρομακτικές και ειδικά για όσους έχουν δοκιμάσει τις τροφές και έχουν δει πόσο καλές είναι. Η lamb and rice που αναφέρεται πιο πάνω είναι πιο φτηνή και από την τιμή του φθηνότερου ηλεκτρονικού καταστήματος στην Ελλάδα ακόμη και με τις καινούργιες τιμές. Η sensitive σειρά τους είναι τουλάχιστον 10 ευρώ φθηνότερη από την fish4dogs αλλά και έχει καλύτερη κατάταξη και συστατικά και ακόμη πιο φτηνή από τις acana. Επίσης κατά πολύ φθηνότερες και καλύτερες από τις Pronature. Η σειρά 80/20 πολύ φθηνότερη από την orijen και ειδικά στα μικρά σακουλάκια. Και όλα περιλαμβάνουν μεταφορικά σχεδον σε όλη την Ελλάδα. Και ήδη ανακοινωνονται σημεία πώλησης σε όλη την Ελλάδα που θα πουλάνε στις ίδιες τιμές με το κατάστημα. Οι τιμές τους δηλαδή παραμενουν πολύ ανταγωνιστικές. Έχετε το δικαίωμα να μην σας αρέσει και να μην αγοράσετε αλλά μη παραπληροφορείτε τον κόσμο. Δεν νομίζω ότι θα βρείτε φθηνότερες τιμές στις κατηγορίες που προσφέρουν. Και κυρίως τουλάχιστον αυτές που έχω δοκιμάσει είναι πολύ καλές. Δεν νομίζω ότι θα βρω κάτι καλύτερο αυτόν τον καιρό. Αν νομίζετε ότι θα βρείτε κάτι καλύτερο και φθηνότερο πάρτε το μη πάθουμε και καμμιά έλλειψη διαθεσιμότητας εμείς που είμαστε πλέον σταθεροί γιατί τουλάχιστον στην Θεσσαλονίκη επικρατεί μια τρέλα με την Simpsons πλέον. Και δεν νομίζω ότι η επαναφορά τιμών θα το σταματήσει αυτό.
 


silent

Well-Known Member
4 Ιουλίου 2011
1.042
52
Νότια Προάστια
Στο φορουμ οι περισσοτεροι μαθαμε για αυτην την τροφη οταν οι τιμες ηταν χαμηλες δηλαδη Απριλιο Μαιο, οποτε οπως καταλαβαινεις μου κακοφανηκε η αυξηση τιμων κυριως γιατι πλασαραν το ποσο καλες ειναι οι τιμες.

Προσωπικα αυτο που δεν μαρεσει ειναι οτι στην Αγγλια εχει 49 λιρες και στις αλλες χωρες εχει 68-70 ευρω.
Σε αυτην την τιμη και πιο κατω υπαρχουν και αλλες αγγλικες τροφες οπως η Applaws και η Nutrivet οι οποιες θεωρητικα ειναι αντιστοιχου επιπεδου, αλλα προφανως και δεν θελω να εμπλακω σε καμμια συγκριση γιατι δεν εχω δοκιμασει καμμια απο τις παραπανω, ηθελα να τονισω απλως οτι η τιμη ειναι η ιδια με τον αανταγωνισμο της.

Η ακανα και η οριτζεν ειναι καναδικες και οχι αγγλικες οποτε δεν τις βαζω στο ιδιο τσουβαλι.
 


giorgos76

Well-Known Member
27 Φεβρουαρίου 2011
91
7
Παιδιά, δεν ξέρω πόσο καιρό παρακολουθείτε την τροφή. Οι τιμές ήταν περίπου τόσο όσο οι καινούργιες μέχρι τέλη Απριλίου και όλο τον Μάιο έτρεχαν τιμές γνωριμίας και είχε ανακοινωθεί αυτό στις σελίδες τους. Οι καινούργιες τιμές δεν είνα και τόσο τρομακτικές και ειδικά για όσους έχουν δοκιμάσει τις τροφές και έχουν δει πόσο καλές είναι. Η lamb and rice που αναφέρεται πιο πάνω είναι πιο φτηνή και από την τιμή του φθηνότερου ηλεκτρονικού καταστήματος στην Ελλάδα ακόμη και με τις καινούργιες τιμές. Η sensitive σειρά τους είναι τουλάχιστον 10 ευρώ φθηνότερη από την fish4dogs αλλά και έχει καλύτερη κατάταξη και συστατικά και ακόμη πιο φτηνή από τις acana. Επίσης κατά πολύ φθηνότερες και καλύτερες από τις Pronature. Η σειρά 80/20 πολύ φθηνότερη από την orijen και ειδικά στα μικρά σακουλάκια. Και όλα περιλαμβάνουν μεταφορικά σχεδον σε όλη την Ελλάδα. Και ήδη ανακοινωνονται σημεία πώλησης σε όλη την Ελλάδα που θα πουλάνε στις ίδιες τιμές με το κατάστημα. Οι τιμές τους δηλαδή παραμενουν πολύ ανταγωνιστικές. Έχετε το δικαίωμα να μην σας αρέσει και να μην αγοράσετε αλλά μη παραπληροφορείτε τον κόσμο. Δεν νομίζω ότι θα βρείτε φθηνότερες τιμές στις κατηγορίες που προσφέρουν. Και κυρίως τουλάχιστον αυτές που έχω δοκιμάσει είναι πολύ καλές. Δεν νομίζω ότι θα βρω κάτι καλύτερο αυτόν τον καιρό. Αν νομίζετε ότι θα βρείτε κάτι καλύτερο και φθηνότερο πάρτε το μη πάθουμε και καμμιά έλλειψη διαθεσιμότητας εμείς που είμαστε πλέον σταθεροί γιατί τουλάχιστον στην Θεσσαλονίκη επικρατεί μια τρέλα με την Simpsons πλέον. Και δεν νομίζω ότι η επαναφορά τιμών θα το σταματήσει αυτό.
μήπως εσύ παραπληροφορείς τον κόσμο ;;;...την orijen ( 13 kg ) την βρίσκεις 70 ευρω και h Σιμπσονσ κάνει 67,5 το 12 κιλο ...πως είναι πιο φθηνή η Simpsons ;;;..ο αντιπρόσωπος λέει στο site του αν βαρεθήκαμε τις πανάκριβες τροφές την στιγμή που και ο ίδιος έχει ακριβώς τις ίδιες τιμές...το να βγάζει τιμές " γνωριμίας " εμένα μου λέει ότι ψαρέυει πελάτες ή αλλιώς κορόιδα...στο αγγλικό site της simpsons οι τιμές είναι 10 ευρώ κάτω...δεν αμφισβητώ ότι η τροφή είναι καταπληκτική αλλά αν θές να χτυπήσεις τον ανταγωνισμό, πρεπει να έχεις χαμηλότερες τιμές...
 
Last edited:


voraspower

Member
20 Μαϊου 2013
7
0
μήπως εσύ παραπληροφορείς τον κόσμο ;;;...την orijen ( 13 kg ) την βρίσκεις 70 ευρω και h Σιμπσονσ κάνει 67,5 το 12 κιλο ...πως είναι πιο φθηνή η Simpsons ;;;..ο αντιπρόσωπος λέει στο site του αν βαρεθήκαμε τις πανάκριβες τροφές την στιγμή που και ο ίδιος έχει ακριβώς τις ίδιες τιμές...το να βγάζει τιμές " γνωριμίας " εμένα μου λέει ότι ψαρέυει πελάτες ή αλλιώς κορόιδα...στο αγγλικό site της simpsons οι τιμές είναι 10 ευρώ κάτω...δεν αμφισβητώ ότι η τροφή είναι καταπληκτική αλλά αν θές να χτυπήσεις τον ανταγωνισμό, πρεπει να έχεις χαμηλότερες τιμές...
Μισό μη μπερδευτούμε. αν εννοείς την orijen adult η επίσημη τιμή της είναι 77 ή 77,50. Τώρα αν σε κάποια μαγαζιά την δίνουν πιο χαμηλά αυτό δεν το ξέρω. Η simpsons 80/20 mixed meat κοστίζει παντού το ίδιο. και η orijen ανακοίνωσε την καινούργια adult 84 ευρώ και μετά έκανε πίσω και την χρέωσε 77. Πιο είναι χειρότερο; Και η simpsons έχει τρεις σειρές. Στην οικονομική σειρά να σου αναφέρω ότι ακόμη και στα 55.50 ευρώ είναι πιο φτηνή από την arden grange αναλογικά. Στην grain free σειρά της η salmon potato κοστίζει 56 νομίζω το 12 κιλό ενώ η fish4dogs 67. Και στην 80/20 σειρά αυτή με τα ψάρια κοστίζει 75 ευρώ ενώ η orijen 89. Η silent έχει δίκιο βέβαια ότι η μια είνα καναδέζικη αλλά παρόλα αυτά δεν αλλάζει το γεγονός ότι η simpsons είναι φθηνότερη από αυτές που προανέφερα τουλάχιστον σε αυτά τα είδη. Και με δωρεάν μεταφορικά και με ίδιες τιμές στα μαγαζιά που θα συνεργαστεί. Και από τις fromm είναι καλύτερες και φθηνότερες σε ανάλογους κωδικούς. Και από τις ακριβές Earthborn. Έχω δοκιμάσει πάρα πολλές.Οι τιμές γνωριμίας γιατί δεν σου αρέσουν; Εγώ γλύτωσα αρκετά χρήματα. Την δοκιμάζεις σε φθηνότερη τιμή και αν σου κάνει συνεχίζεις και στην κανονική αν σου αρέσει αφού στους περισσότερους κωδικούς είναι φθηνότερη. Βασικά μάλλον δεν έχεις δοκιμάσει και λογικό είναι να λες γιατί μια άγνωστη τροφή να κοστίζει τόσο. Αλλά ξαναλέω μη χρησιμοποιείς μόνο την 80/20 mixed meat για να αποδείξεις ότι είναι πιο ακριβή. Και στο τέλος τέλος η 80/20 είναι καλύτερη από την orijen και την earthborn και θα μπορούσε να την βαρέσει πολύ πιο πάνω.
 


giorgos76

Well-Known Member
27 Φεβρουαρίου 2011
91
7
Μισό μη μπερδευτούμε. αν εννοείς την orijen adult η επίσημη τιμή της είναι 77 ή 77,50. Τώρα αν σε κάποια μαγαζιά την δίνουν πιο χαμηλά αυτό δεν το ξέρω. Η simpsons 80/20 mixed meat κοστίζει παντού το ίδιο. και η orijen ανακοίνωσε την καινούργια adult 84 ευρώ και μετά έκανε πίσω και την χρέωσε 77. Πιο είναι χειρότερο; Και η simpsons έχει τρεις σειρές. Στην οικονομική σειρά να σου αναφέρω ότι ακόμη και στα 55.50 ευρώ είναι πιο φτηνή από την arden grange αναλογικά. Στην grain free σειρά της η salmon potato κοστίζει 56 νομίζω το 12 κιλό ενώ η fish4dogs 67. Και στην 80/20 σειρά αυτή με τα ψάρια κοστίζει 75 ευρώ ενώ η orijen 89. Η silent έχει δίκιο βέβαια ότι η μια είνα καναδέζικη αλλά παρόλα αυτά δεν αλλάζει το γεγονός ότι η simpsons είναι φθηνότερη από αυτές που προανέφερα τουλάχιστον σε αυτά τα είδη. Και με δωρεάν μεταφορικά και με ίδιες τιμές στα μαγαζιά που θα συνεργαστεί. Και από τις fromm είναι καλύτερες και φθηνότερες σε ανάλογους κωδικούς. Και από τις ακριβές Earthborn. Έχω δοκιμάσει πάρα πολλές.Οι τιμές γνωριμίας γιατί δεν σου αρέσουν; Εγώ γλύτωσα αρκετά χρήματα. Την δοκιμάζεις σε φθηνότερη τιμή και αν σου κάνει συνεχίζεις και στην κανονική αν σου αρέσει αφού στους περισσότερους κωδικούς είναι φθηνότερη. Βασικά μάλλον δεν έχεις δοκιμάσει και λογικό είναι να λες γιατί μια άγνωστη τροφή να κοστίζει τόσο. Αλλά ξαναλέω μη χρησιμοποιείς μόνο την 80/20 mixed meat για να αποδείξεις ότι είναι πιο ακριβή. Και στο τέλος τέλος η 80/20 είναι καλύτερη από την orijen και την earthborn και θα μπορούσε να την βαρέσει πολύ πιο πάνω.
σου λέω για την Orijen adult, ότι την βρήκα στο ιντερνετ 70 ευρω τα 13 κιλά...αν την ψάξεις λίγο θα την βρείς ...αυτό είναι το καλό ότι μπορείς να την βρείς και σε χαμηλότερη τιμή απο την συνηθισμένη λόγω ότι έχει διάφορους πωλητές...σε αντίθεση με την Simpsons που την πουλάει κάποιος μονοπωλιακά και μπορεί να την ανεβάζει να την κατεβάζει όπωτε θέλει..
επιπλέον η orijen βγαίνει πιο οικονομική για τον λόγο ότι δίνεις λιγότερη ημερήσια δόση φαγητού ...
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Ήθελα να τη δοκιμάσω, αλλά κάτι τα λευκά κόπρανα, κάτι κι η αλλαγή στην τιμή. Χμμμμ, λέω να μείνω εκεί που είμαι αφού αρέσει στο σκυλί και του ταιριάζει...
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Είναι κανείς που να ταΐζει μερικούς μήνες με senior; Μου προξένησε ενδιαφέρον που γράφει πως περιέχει διπλάσια ποσότητα σε γλυκοζαμίνη, χονδροϊτίνη και MSM.
 


silent

Well-Known Member
4 Ιουλίου 2011
1.042
52
Νότια Προάστια
Εγω προσωπικα τις καναδεζικες τις βγαζω εκτος παιχνιδιου. Πιστευω στα επομενα χρονια θα σταματησουν απο ελλαδα. Πλεον υπαρχουν πολλες ευρωπαικες στο στυλ 80/20.

εμενα με ενοχλει πολυ το μονοπωλιο. Στις αλλες αντιστοιχες τροφες μπορεις να τις βρεις πιο χαμηλα λογω ανταγωνισμου. Ανετα βρισκεις applaws με 59-60 ευρω.

Κατα τα αλλα μακαρι να ειναι καλες και να ταιριαξουν στην ελλαδα γιατι οι καναδεζικες νομιζω οτι δεν μας ταιριαζουν.

Earthborn kai fromm ειναι αμερικανικες, αλλα την fromm μπορεις να την βρεις και 60.
 
Last edited:


Newfound

Well-Known Member
12 Μαϊου 2013
73
0
ΠωΠω ήμουνα διακοπές και έχασα όλη την φάση. Δεν πειράζει κάλιο αργά παρά ποτέ. αν και δεν ξέρω από που να ξεκινήσω. Silent για ποια fromm ακριβως μιλάς; και με ποια simpsons την συγκρίνεις; έχει καμμιά grain free η fromm? και πόσο κοστίζει; γιατί αν μιλάμε για απλές η lamb and rice της simpsons ακόμη και στην καινούργια τιμή είναι δυνατή επιλογή.

Παιδιά μονοπώλιο έχουν όλοι οι εισαγωγείς στην Ελλάδα. Απλά η simpsons δεν έχει δώσει σε χονδρέμπορους. Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι αν την δώσει οι τιμές θα πέσουν; Μήπως ανέβουν; Αν δεν ελέγχει κάποιος κεντρικά τις τιμές μάλλον για τέτοια τροφή θα ανέβουν. Δεν σκεφτήκατε ότι θα ήταν πιο εύκολο ο εισαγωγέας να την δώσει σε μαγαζιά και χονδρέμπορους χωρίς να κάνει ηλεκτρονικό κατάστημα και να ξεμπερδεύει; Τότε όλοι θα την παιρνατε 10 και 15 ευρώ πάνω και θα ήσασταν και ευχαριστημένοι. Και τι ημερόμηνία λήξεως έχουν τα σακιά που προσφέρονται εκπτωτικά από τις ανταγωνιστικές εταιρίες άραγε;

Τσεκάρετε λίγο στο ίντερνετ την μόλυνση που είχε η applaws σε γατοτροφές πρόσφατα. γιατί όχι και σε σκυλοτροφές; Εγώ δεν το ρισκάρω όσο και να κάνει.

Οι υπόλοιπές καναδέζικες δεν λένε και πολλά αλλά θα ήταν κρίμα να φύγουν οι acana και η orijen από την Ελλάδα. Όπως και να το κάνουμε αυτές ξεκινήσαν αυτό που αποκαλούμε σήμερα καλές τροφές.

Ο λόγος που υπάρχουν πολλές τροφές είναι ότι δεν έχουμε όλοι την ίδια γνωμη και άποψη για τις τροφές. Μερικές είναι καλές, μερικές ακριβές για αυτό που προσφέρουν και μερικές μας κοροιδεύουν. Η Simpsons είναι από τις σοβαρές εταιρίες.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.195
Μηνύματα
896.955
Μέλη
19.978
Νεότερο μέλος
Tina78