NEKRO SKYLAKI


KATHY13

New Member
18 Απριλίου 2008
2
0
GEIAS SAS. H SKYLITSA M MOLIS GENNISE 6 KOYTABIA. TO PROBLIMA EINAI OTI ENA EINAI NEKRO. POTE NA TIS TO PARW? SAS EYXARISTW POLY....
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Καλώς ήρθες KATHY13. Θα σε παρακαλέσω να γράφεις με ελληνικούς, πεζούς χαρακτήρες. Τα Greeklish δεν επιτρέπονται στο forum.
 






nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Καληημερα!
κακως αφησες τη σκυλα να γεννησει μονη της,το πως ζευγαρωσε και γιατι δεν το ξερω ,αλλα αυτο π θα επρεπε να σκευτεις ειναι οι επιπλοκες και τα σχετικα.
νομιζω πως τα νεκρα τα παραμεριζουν και μονα τους.αλλα κ παλι!θα αφηνες ενα νεκρο κουταβι αναμεσα στα αλλα??? :shock:
 


KATHY13

New Member
18 Απριλίου 2008
2
0
Η ΕΠΙΘΕΣΗ ΣΕ ΜΕΝΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΔΕΝ ΒΟΗΘΑΕΙ. Ο ΣΚΥΛΟΣ ΜΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΝΑ ΓΕΝΝΑΕΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΑΦΟΥ ΠΛΕΟΝ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΚΤΗΝΙΑΤΡΟΥΣ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΝΕ ΕΡΘΕΙ. ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΠΑΡΑΜΕΡΗΣΕ ΜΟΝΗ ΤΗΣ.ΤΟ ΣΚΥΛΟ Μ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΩ ΤΡΕΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΤΟ ΚΑΚΟ ΤΟΥ.
 




denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
KATHY13 said:
Η ΕΠΙΘΕΣΗ ΣΕ ΜΕΝΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΔΕΝ ΒΟΗΘΑΕΙ. Ο ΣΚΥΛΟΣ ΜΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΝΑ ΓΕΝΝΑΕΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΑΦΟΥ ΠΛΕΟΝ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΚΤΗΝΙΑΤΡΟΥΣ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΝΕ ΕΡΘΕΙ. ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΠΑΡΑΜΕΡΗΣΕ ΜΟΝΗ ΤΗΣ.ΤΟ ΣΚΥΛΟ Μ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΩ ΤΡΕΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΤΟ ΚΑΚΟ ΤΟΥ.
Κοπέλα μου με σένα και αν αγαπάς το σκυλάκι σου θα ασχολούμαστε Σαββατιάτικα ??

Ρώτησες κάτι και δεν σου απαντήσαμε ??

Σε παρακαλώ πρωί - πρωί .... :lol: :lol: :lol:

Να αλλάξεις κτηνίατρο.
 


Gogo

Well-Known Member
1 Φεβρουαρίου 2008
538
0
marko
Καθυ κακως εισαι τοσο επιθετικη!

Ποσταρες 3 και το μεσημερι...

Μεχρι τοτε δεν σου ειχαν πει οι γιατροι που τηλεφωνησες και δεν

ηρθαν τι να κανεις;;;
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Αρχικα ευχομαι να πανε ολα καλα..
Κατα δευτερον εχω μια απορια..?
Το ζευγαρωσες που το ζευγαρωσες..
Δεν φροντισες να πεις τον κτηνιατρο σου να σε ενημερωσει για το τι κανεις κατα την γεννα και να συνεννοηθειτε για το να ερθει οταν θα γινει η γεννα..??



:?:
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Είπα να μην τοποθετηθώ, αλλά η τόση παράνοια δεν την αντέχω!

Αγαπητή φίλη KATHY13, έχεις μια σκύλα που ισχυρίζεσαι ότι αγαπάς και δεν θέλεις το κακό της. Χωρίς γνώσεις, χωρίς εξετάσεις και έλεγχο αποφασίζεις να την ζευγαρώσεις, βάζοντας σε κίνδυνο τη ζωή της.

Η σκύλα γεννάει και δεν ξέρεις τι να κάνεις. Έρχεσαι σε ένα φόρουμ που δεν υποστηρίζει τα ανεύθυνα ζευγαρώματα των ιδιωτών, ρωτάς κάτι αδιανόητο για έναν υπεύθυνο κυνοφιλο, και παρ’ όλα αυτά, κάποιοι χωρίς να είναι υποχρεωμένοι, σου απαντούν.
Αντί να εκτιμήσεις που κάποιος μπήκε στη διαδικασία να σε βγάλει από τα μαύρα σκοτάδια της άγνοια σου, μας κανείς παρατηρήσεις?

Έλεος!
Φρόντισε για το καλό της σκύλας, που λες ότι αγαπάς, να διαβάσεις το παρακάτω θεμα γιατι ΔΕΝ ζευγαρωνουμε τα σκυλια, να μην την ξαναζευγαρωσεις και να βρεις καλά σπίτια για τα κουτάβια της.
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Γιατί να βρει καλά σπίτια Ρότι? Να τα κρατήσει και να τα φροντίσει ΟΛΑ! ΔΙΚΗ ΤΗΣ Η ΕΥΘΥΝΗ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΟΣ ΑΛΛΟΥ! Γιατί να στερηθεί κάποιο αδέσποτο ένα σπίτι επειδή η Κάθυ θεώρησε πως η σκύλα της έπρεπε να γίνει μανούλα? Είναι ευθύνη δικιά της. Τελευταία αυτό λέω σε όσους ζευγαρώνουν τα σκυλιά τους. Να μην ανησυχούν, τα αστείρωτα αδέσποτα προνοούν και γεμίζουν τον τόπο δυστυχή κουτάβια. Αυτά ναι, να τα πάρουν οι φιλόζωοι. Οι άλλοι που είναι "κατά της στείρωσης" και θέλουν τα σκυλιά τους να ζήσουν τις χαρές του έρωτα της μητρότητας, της πατρότητας (το άκουσα κι αυτό :shock: ) κ.ο.κ ας κάτσουν να τραβήξουν το λούκι με ΟΛΑ τα σκυλιά και να τους προσφέρουν μια καλή ζωή εφόσον τα έφεραν στον κόσμο συνειδητά. Κι αν κάποιος αναγκαζόταν να το κάνει, θα σου ΄λεγα εγώ για πόσο καιρό θα έμενε "κατά της στείρωσης". :evil: :evil: :evil:

Με την περίπτωση που η Κάθυ ζευγάρωσε καθαρόαιμο και έχει σκοπό να πουλήσει τα κουτάβια ή να τα δώσει σε πετ σόπ, παραέχω νεύρα για να ασχοληθώ.
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Έχεις δίκιο Chloe, αλλά πιστεύεις ότι έχει νόημα να της πούμε να κρατήσει όλα τα κουτάβια? Υπάρχει έστω και η παραμικρή πιθανότητα να το κάνει?

Αυτό που οφείλουμε να κάνουμε με περιπτώσεις όπως της KATHY13, είναι να ενημερώνουμε για τους λόγους που δεν πρέπει να ξαναζευγαρώσουν τα ζώα τους και να ελπίζουμε να καταλάβουν...
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
εγω τωρα πειραζει να ρωτησω κατι που δεν καταλαβα? :lol:
το κουταβακι ηταν νεκρο,ΕΞΩ απο την μανα του και ρωτουσε ποτε να το παρει? :roll: σορυ κιολας,αλλα μερικες ερωτησεις με κανουν να νιωθω ολιγον τι γκαου 8)
 






sarah

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2008
98
0
galazio said:
εγω τωρα πειραζει να ρωτησω κατι που δεν καταλαβα? :lol:
το κουταβακι ηταν νεκρο,ΕΞΩ απο την μανα του και ρωτουσε ποτε να το παρει? :roll: σορυ κιολας,αλλα μερικες ερωτησεις με κανουν να νιωθω ολιγον τι γκαου 8)
Πειράζει που υπάρχει κόσμος που δεν ξέρει?? :roll:
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
οχι,δεν πειραζει,καθολου δεν πειραζει,αυτο ελειπε να πειραζει.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.195
Μηνύματα
896.955
Μέλη
19.978
Νεότερο μέλος
Tina78