K.Ο.Η ΔΙΕΘΝΗΣ ΕΚΘΕΣΗ ΣΚΥΛΩΝ CAC CACIB 2


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
Αποτελέσματα B.I.S (Best In Show) έκθεσης μορφολογίας του Κυνολογικού Ομίλου Ηρακλείου.
1 BIS AMERICAN AKITA SHYLLAR REGAL LEADER Κύπρος
2 RBIS SPANISH WATERDOG INT.FIN.S.N.DK.EST.LV.LTU.LUX.RUS. CH VICO DE VALDEPERALES Φινλανδία
3 GREYHOUND INT.FIN.PN.DK.EST.LT.RUS.CYP.MED.W,BAL.W JET'S SOMETIMES I GET THE BLUES Φινλανδία

Η έκθεση ήταν πολύ καλή με καλή οργάνωση και αρκετές συμμετοχές για έκθεση στην επάρχια δεδομένο και των εξόδων για το ταξίδι.
Το Ακίτα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ. Από την στιγμή που βγήκε απο το box του τράβηξε όλα τα βλέμματα πάνω του. Μόλις 16 μήνων και σίγουρα θα ακούσουμε ξανά για αυτό τo σκυλί στο μέλλον.
Ο Ισπανικός σκύλος του νερού μια πολύ σπάνια ράτσα την οποία δεν έχω ξαναδεί και ΝΟΜΙΖΩ δεν έχει ξαναπαρουσιαστεί στην Ελλάδα.
Το Γκρέιχαουντ απλά ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ (με διαφορά το καλύτερο που έχω δει σε εκθέσεις τα χρόνια που ασχολούμε) με άψογη παρουσίαση από τον χειριστή του (τίποτα δεν είναι τυχαίο).
Υπάρχουν ΠΟΛΛΕΣ φωτογραφίες και θα προσπαθήσω τις επόμενες μέρες να βάλω τουλάχιστον την τελική B.I.S.
 


magi

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2006
607
2
Athens
Χαίρομαι που μας ενημερώνεις Μάκη για την έκθεση αυτί :D , εσύ έπαιρνες μέρος με τα σκυλιά σου και αν ναι πως τα πήγατε ?
Και αν σου είναι εύκολο κάποιο σχόλιο για τα ντόμπερμαν – πια ήτανε εκεί ?
 




ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
Γεια σου maggie. Ένα πράγμα που έμαθα όλα αυτά τα χρόνια είναι να μην λέω την γνώμη μου για τα σκυλιά κανενός. Στο παρελθόν είχα παρεξηγηθή πολλές φορές και δεν θα ήθελα να ξαναγίνει. π.χ. με ρωτάει κάποιος 'πως σου φαίνεται το σκυλί μου?' του απαντώ ' δεν μου αρέσει και παρεξηγιέται. μου πήρε μήνες να του δώσω να καταλάβει ότι το δεν μου αρέσει είναι υποκειμενικό και δεν σημαίνει είναι κακό ή ότι δεν είναι είναι εξαίρετο. απλώς δεν είναι του τύπου μου. ΝΟΜΙΖΩ ότι η κριτής έδωσε σε 3 από τα 4 που συμμετείχαν s.g (πολύ καλός) δεν είμαι σίγουρος όμως.Συγνώμή αλλά δεν μπορώ. εξαίρετο και μετέπειτα καλύτερος ομάδος 2 ο αρσενικός μαύρος-πύρινος ο ARISTO ANTONY VOM NOBLESSHOF . ναι και εγώ συμμετείχα και τα πήγα αρκετά καλλά.
 












S

SwkDoG

Guest
Delos καλωσόρισες στο φόρουμ!!... :)

Ελληνικά μόνο σε παρακαλώ από την επόμενη δημοσίευση...Ευχαριστώ!
 


helga

Active Member
12 Ιουνίου 2007
42
0
Ηρακλειο Κρητης
ΜΑΚΗΣ said:
Γεια σου maggie. Ένα πράγμα που έμαθα όλα αυτά τα χρόνια είναι να μην λέω την γνώμη μου για τα σκυλιά κανενός. Στο παρελθόν είχα παρεξηγηθή πολλές φορές και δεν θα ήθελα να ξαναγίνει. π.χ. με ρωτάει κάποιος 'πως σου φαίνεται το σκυλί μου?' του απαντώ ' δεν μου αρέσει και παρεξηγιέται. μου πήρε μήνες να του δώσω να καταλάβει ότι το δεν μου αρέσει είναι υποκειμενικό και δεν σημαίνει είναι κακό ή ότι δεν είναι είναι εξαίρετο. απλώς δεν είναι του τύπου μου. ΝΟΜΙΖΩ ότι η κριτής έδωσε σε 3 από τα 4 που συμμετείχαν s.g (πολύ καλός) δεν είμαι σίγουρος όμως.Συγνώμή αλλά δεν μπορώ. εξαίρετο και μετέπειτα καλύτερος ομάδος 2 ο αρσενικός μαύρος-πύρινος ο ARISTO ANTONY VOM NOBLESSHOF . ναι και εγώ συμμετείχα και τα πήγα αρκετά καλλά.

Να προσθεσω εδω οτι τα 3 απο τα 4 πηραν "εξαιρετος" και οχι πολυ καλος (υπηρχε κι ενα κουταβι που πραγματικα δεν θυμαμαι τι πηρε).
Ο Luger Betelges που διαγωνιστηκε στην Καλυτερη Νεων Εκθεσης βγηκε 3ος.
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.190
Μηνύματα
896.906
Μέλη
19.975
Νεότερο μέλος
Michael1924