100 ΧΡΟΝΙΑ ADRK


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
:D Τον Αυγουστο στο Rottweil της Γερμανίας, την γενέτειρα του Rottweiler, θα διεξαχθεί η 100η!! επετειακή έκθεση του Γερμανικού Ομίλου Rottweiler ADRK (Allgemeiner Deutscher Rottweiler Klub). Αμέσως μετά θα γίνει και το παγκόσμιο πρωτάθλημα εργασίας του ΙFR, δημιουργώντας ένα τεράστιο 10ήμερο καλοκαιρινό υπερθέαμα. Στην έκθεση αναμένονται πάνω από 600!! σκύλοι Rottweiler, oι καλύτεροι από τις 4 άκρες της υφηλίου, και για πρώτη φορά θα παρευρίσκονται τουλάχιστον 4 Ελληνες εκτροφείς με πάνω από 10 σκύλους σε όλες τις κατηγορίες!! :D
 


S13

Well-Known Member
30 Απριλίου 2007
305
0
www.rott-gr.com
Πολυ καλο βημα αυτο για την Ελληνικη εκτροφη.
Επιτελους να ξεκολησουμε λιγο απο τις Εκθεσεις στην Ελλαδα και να δουμε λιγο παραπερα τι γινεται στις μεγαλες εκθεσεις και που βρισκομαστε σε συγκριση με την εκτροφη σε αλλες χωρες πιο ανεπτηγμενες κυνολογικα.
 


S13

Well-Known Member
30 Απριλίου 2007
305
0
www.rott-gr.com
By the way Denis καμια προβλεψη για τον klubsieger ?
Eγω προβλεπω με την ακολουθη σειρα:
Filou vom Rauberweg
Herbie vom Gruntenblick
Henry v.d. Hassberghohen
Amingo v.Schwaiger Wappen
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Νομίζω (95%) Θα είναι ο Muck v.d. Scherau.
Kαι εξηγώ:
- Ο Gonzzo Earl Antonius επέστρεψε δυνατά, με Εuropa Champion, ζευγαρώματα, πρώτη μούρη στο site του Ljuba κλπ... o ίδιος έλεγε στην Κροατία ότι βλέπει δυνατά και ετοιμάζει τον σκύλο για ΚS τον Αυγουστο.
- Ο Muck, αγοράστηκε από τον Marcic, (¨οπως πρωτύτερα και Xaver vom Hause Rumpel και Odo v.d. Flugschneise) Ο σκύλος ''κινείτα'' πολύ και ''είναι η ώρα τους'' αυτού αλλά και Μorro και ακόμα και Filou και άλλων που ανέφερες να φύγουν από τη σκιά των Μεγαθηρίων Akino - Mambo (εκτροφικά πάντα) και να γίνουν πιο δυνατοί. Ενα ΚS στον Μuck είναι ότι πρέπει, δεδομένης και της πολύ καλής σχέσης του Μarcic με μεγάλα κεφάλια στον ADRK, o σκύλος σπρώχνεται απο Erhardt, και γενικά γιατί όχι?
- Μετά από όλα αυτά ο Gonzzo δεν εμφανίζεται πουθενά, δεν υπάρχει καν στο site του Εarl Antonius.

Οτι και να βγει πάντως, όλοι οι σκύλοι αυτοί, αξίζουν τον τίτλο....άσε που και μόνο το πανηγύρι θα είναι ανεπανάληπτο....
 




S13

Well-Known Member
30 Απριλίου 2007
305
0
www.rott-gr.com
Denis πραγματικα κορυφαιο σκυλι ο Μuck αλλα για ΚS λιγο δυσκολο το βλεπω.
Αν ειχε 3-4 cm ακομα θα ελεγα οτι ναι παιζει πολυ δυνατα δεδομενης και της αγορας του απο τον Μarcic ο οποιος εχει τα κονε του στον ADRK.
Γνωριζεις να εχει γινει ποτε σκυλος 63 cm klubsieger?
Aπο την "Μ v.d.Serau"γεννα κατα την γνωμη ο κορυφαιος ολων ειναι ο Μοrro και ο οποιος πραγματικα αξιζει να γινει KS ,αλλα ειδαμε περσι πως τον "εθαψαν" δινοντας του SG για level bite οταν τον συγκεκριμενο σκυλο τον εχουν κρινει παρα πολες φορες στην Γερμανια χωρις να εχουν αναφερει ποτε αυτο το προβλημα και παντοτε επερνε V.
Oσον αφορα τον Gonzzo κατα την γνωμη μου το μεγιστο που μπορει να φτασει στην κατηγορια πρωταθλητων ειναι 3 η 4 θεση.
Υπαρχει και ο αγραφος νομος που λεει οτι ο Κlub Sieger πρεπει να ειναι σκυλος απο Γερμανια ετσι δεν ειναι?
Υ.Γ.Ενας πολυ ωραιος γιος του ΜΑΜΒΟ που ανακαλυψα τωρα τελευταια ειναι ο Racker vom Ostsachsen
http://www.rottweiler-vom-ostertal.de/Racker.htm
Βλεπω να θετει υποψηφιοτητα για τον πιο ωραιο γιο του ΜΑΜΒΟ.
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
Πάλι κακός θα γίνω (μα να μην σε αφήνουν να αγιάσεις???)


By the way Denis καμια προβλεψη για τον klubsieger ?
Eγω προβλεπω με την ακολουθη σειρα:
Filou vom Rauberweg
Herbie vom Gruntenblick
Henry v.d. Hassberghohen
Amingo v.Schwaiger Wappen


Denis πραγματικα κορυφαιο σκυλι ο Μuck αλλα για ΚS λιγο δυσκολο το βλεπω.
Αν ειχε 3-4 cm ακομα θα ελεγα οτι ναι παιζει πολυ δυνατα δεδομενης και της αγορας του απο τον Μarcic ο οποιος εχει τα κονε του στον ADRK.
Γνωριζεις να εχει γινει ποτε σκυλος 63 cm klubsieger?

ztp Amigo vom Schwaiger Wappen

Widerristhöhe (Ύψος) : 63 cm

http://www.vom-schwaiger-wappen.de/cms/index.php?idcat=34
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Για ημερομηνίες η έκθεση είναι σίγουρα 18 - 19 ... μετά νομίζω κενό (ο θεός να το κάνει κενό αυτό) και εργασία απο Πέμπτη? ... ο Μάκης ξέρει σίγουρα, εγώ θα κάτσω μόνο στην έκθεση, δυστυχώς ....

Ανετα νομίζω πλέον γίνεται KS ένας σκύλος ανεξαρτήτου ύψους, πάνε αυτά ... έτσι κι αλλιώς τί σημασία έχει? Και εμένα ο Morro μ' αρέσει περισσότερο, αλλά δεν κάνει το ύψος τον σκύλο. Ολη η γέννα (Μ v.d. Scherau είναι πολύ καλή)

Ο Gonzzo δεν πίστευα και εγώ ότι θα γινόταν KS, πήγαινε όμως για πολύ ψηλά. αλλά η αλληλεγγύη? / συννενόηση? των Σέρβων - απόσυρση του Gonzzo- δείχνει ότι o Μuck πάει για ψηλά. Αυτό να είχαμε λιγάκι θα είχαμε πάει μπροστά ... Μόνο την φαγωμάρα και τη μιζέρια ξέρουμε ...

Ωραίος ο Racker, μ'αρέσουν όμως γιοι του Μambo που έχουν πολύ εμφανή τον τύπο του, κι ας έχουν και τα ελαττώματά του, σαν Lewis - ή ακόμα και γιοι του με την Medeea του Onul, μπες να δεις τον Waldo ... μπορεί να έχει μερικά ελατώματα, αλλά ο τόσο έντονος τύπος μ'αρέσει πολύ, είναι εκτροφικά και πιο σίγουρος για το μέλλον.

εγώ ψηφίζω για ks τον Muck, και για πιο ωραίο γιο του Mambo προς το παρόν Lewis Kumelsee ... την πιο ωραία κόρη την έχω εγώ !! .... :lol: :lol:
 


S13

Well-Known Member
30 Απριλίου 2007
305
0
www.rott-gr.com
Πάλι κακός θα γίνω (μα να μην σε αφήνουν να αγιάσεις???)
Γι'αυτο τον εβαλα τον Amingo στην τελευταια θεση λογω υψους.
Δηλαδη οτι εχει τις λιγοτερες πιθανοτητες σε σχεση με τα προηγουμενα σκυλια.
Ουτε αυτο δεν μπορεσες να καταλαβεις?
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.190
Μηνύματα
896.907
Μέλη
19.975
Νεότερο μέλος
Michael1924