υπαρχει καμια εκθεση για γερμανικα ποιμενικα πριν απο αυτες π αναγραφονται στον κοε??








galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
που ειναι αυτη η εκθεση?
ανοιξε το λινκ που σου εβαλε ο οσκαρ και θα το βρεις πανευκολα στην δεξια μερια, δεν χρειαζεται να διαβασεις τιποτα, μην ανησυχεις, δεν θα κουραστεις:)
 


zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
προλαβαινω σε 20 μερες να τον κατεβασω?
9-12 μηνων!θα κανω μια προσπαθεια και οτι βγει!
παντως απο εξεδρα καλα θα τα παμε!!
 


karamipan

Well-Known Member
1 Ιουνίου 2009
117
0
zouzounos σκεφτομαι να τον κατεβασω και εγω 5 μηνων¨:D χωρις καθολου πειρα!!! Αρκει να εχει βγει το pedigree apo tον κοε..
 


Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
να κατεβειτε και ας μην εχετε πειρα...ουτε εγω ειχα στην εκθεση που μας περασε του ΚΟΕ και ολα πηγαν μελι-γαλα...

καλη διασκεδαση και καλη επιτυχια!:)
 




zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
εγω αρχισα τα μαθηματα με τον εκτροφεα!!!!δεν χανεις τιποτα ελα!
Τεο ξερεις τον αγχος της πρωτης φορας!

 


Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
ναι ομολογω ενα αγχος -οχι μεγαλο,το λογικο αγχος- το ειχα...ομως στην πορεια σου φευγει.Μονο της στιιγμης της πρωτης φορας που θα διαγωνιστεις και θα δειξεις τον σκυλο σου.

Μετα θα θες να τον δειχνεις συνεχεια,οπως μου ειπε και καποιο μελος εδω μεσα,που ημασταν μαζι στην εκθεση...:p:p
 


karamipan

Well-Known Member
1 Ιουνίου 2009
117
0
ντενις¨σε ειχα δει στην εκθεση κατω...πανεμορφο το ροτ απο τα αλλα 3 ηταν το πιο σοβαρο παρολο που ειχε μονο μια κοπελα για double ...ποσ το λετε:D που μαλον ηταν η ροτιε ...αποσα ειδα στους στιβους δεν ειναι πολυ δυσκολα(εχθος απο το στησημο που γερνει που δεν μππορω να του το μαθω με τπτ...για τ δοντια.. που δειχενετε δεν ξερω πως θα αντιδρασει μερικες φορες με ανεχετε μερικες αρχιζει και λυσαει..:)) τι λετε να τον κατεβασω για εμπειρια??η καταλειξει σε κοροιδεια?? αμα ειστε παλι θα σας μιλησω..τραβιχτικα μην σας ενοχλησω.Αλλα θα φερω και τον σκυλο για κοινονικοποιηση ειτε συμετεχει ειτε οχι..¨ΚΑτι αλλο εαν συμετεχω στην εκθεση θα συμετασχω απο οσο ειδα ως χειριστης μικρης ηλικειας σωστα??γιατι ειμαι 17.τωρα για αυτα τ προβληματα που εαν δεν μπορο και τλπ αποκλειομε...αυτο αναγραφετε πουθενα ως κατα??? συγνωμη που σας κουρασα και Ευχαριστω.
 


Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
σου απαντω και εγω...λογικες οι οποιες ανησυχιες σου...δεν αποκλειουν ενα σκυλο ή τον χειριστη του τοσο ευκολα μην φοβασαι.εαν ειναι κουταβι,ειναι ανεκτικοι με τα δοντια και γενικως την ολη παρουσιαση του.Απ'οτι γνωριζω,μονο σκυλοι που συμμετεχουν δικαικουνται να βρισκονται στην εκθεση.Αρα αν σκεφτεσαι να πας εκει απλα για κοινωνικοποιηση,δεν θα σε αφησουν να μπεις.

οσο για το αν καταληξει σε κοροιδια...κανεις δεν γεννηθηκε μαθημενος,οπως και κανενα σκυλι εκθεσιακο.;)

στην εκθεση στο Μαρκοπουλο που εγινε,εκει διαβασα οτι δεν επιτρεποταν...τωρα τι να σου πω,δεν ξερω.
 
Last edited:


karamipan

Well-Known Member
1 Ιουνίου 2009
117
0
κατω δεν ειδα καποιο περιορισμο...παρολο που με ειχαν πει το ιδιο..

ευχαριστω παντοσ..
 


zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
μια χαρα τα παμε!!ενα μικρο προβλημα μονο
και θα ηθελα γνωμες!
δεν γουσταρει να του πειραζουμε τα δοντια!
τι κανουμε?:confused:
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
να του τα πειραζεις? τι εννοεις?
μηπως εννοεις να του σηκωνεις τα χειλια και να τα ελεγχεις?
 


zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
ναι αυτο!απο πλαι με αφηνει να σηκωσω τα χειλια στα μπροστα εχουμε προβλημα οταν ειναι κλειστο το στομα για να δουμε αν κλειδωνει σωστα
 


Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
δεν ξερω ποσο ειναι ο δικος σου ηλικιακα,ομως ο δικος μου -κουταβι γαρ στην εκθεση- ισα που εκατσε 1 δευτερολεπτο να του δει τα δοντια και το δαγκωμα και τον αφησε...ειναι πιο ελαστικοι στα κουταβια...σε ενηλικο σκυλι,πρεπει να το δουλεψεις.:)
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
ναι αυτο!απο πλαι με αφηνει να σηκωσω τα χειλια στα μπροστα εχουμε προβλημα οταν ειναι κλειστο το στομα για να δουμε αν κλειδωνει σωστα
θελει συστηματικη καθημερινη επαναληψη αυτο, με θετικες εμπειριες και παλι, στην πρωτη του εκθεση, δεν ξερεις εαν θα αντιδρασει οπως στο σπιτι..καμια σχεση.
ξεκινησε βουρτσισμα με μοσχαρισιες:D
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.191
Μηνύματα
896.913
Μέλη
19.976
Νεότερο μέλος
Μαρία8