σπασμενο ποδι?


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
ρε παιδια θα τρελαθω.
σημερα μ εφεραν το κουταβι το μαυρο οι ιδιοκτητες και ειπαν οτι ουρλιαζει απτο πρωι και δεν παταει το ποδι του.
αυτο ουρλιαζε.το σηκωσε και παλι το κουταβι κραυγες.
τους ειπα να πανε σε κτηνιατρο και πηγαν.μετα ηρθαν κ μου ειπαν οτι τους ειπε ειναι σπασμενο και πρεπει κατα 90% να κανει χειρουργιο!!!!!!περιμενουν ακτηνογραφια.ο γιατρος ρωτησε αν το χτυπησε αυτοκινητο το κουταβι
και ρωταω εγω τωρα...σπαει τοσο ευκολα ενα ποδι????εκεινοι μ ειπαν οτι το αφησαν να παιξει το πρωι και το βρηκαν ετσι λεει μετα απο λιγο.θα μ στριψει....
 


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
46
thessaloniki
σιγουρα πηδηξε απο κανενα ψηλο σημειο το καημενο οταν επαιζε και αυτοι δεν το πηραν χαμπαρι αν κατι αλλο δεν το χτυπησε :?
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
σκευτηκα μηπως ειχε φαει ξυλο,μετα την απεβαλλα αυτη τη σκεψη γτ δεν παιζει κατι τετοιο.
μετα σκυτηκα το μπαλκονι,αλλα τι στο καλο.αν ειχε πεσει απτον δευτερο δεν θα ειχε χιλιοσπαστει????
παω να σκασω...θεωρω οτι ειναι κ δικη μ ευθυνη μιας και μπλεχτηκα στην υιοθεσια του..
 


aleka2

Well-Known Member
6 Μαρτίου 2008
300
0
46
Το πιο πιθανό είναι να έχει χτυπήσει κάπου και να μην το κατάλαβαν.
Τί έχει γίνει βρε παιδιά με τα σπασμένα πόδια στα κουτάβια???
Το έχουν πάθει και τα κουτάβια 2-3 φίλων αυτό το καιρό.
 




nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
ρε παιδια ο κτηνιατρος ειπε αν χρειαστει χειρουργιο θα παει κανα 500αρι...τοσο παει οντως???

οι ανθρωποι μ ειπαν οτι δεν μπορουν να δωσουν τοσα λεει...τα πηρα κ με αυτο...ειναι ΕΥΘΥΝΗ ενα σκυλι...γκρρρρ wake up!!!!!
 






nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
εγω τα ειπα..μεχρι κ γραπτως τα εδωσα...+τους ειπα 6 μηνων να πανε για τη προγραματισμενη στειρωση..τωρα αυτο το ''δεν μπορουμε να δωσουμε τοσα'' δεν το καταλαβα .....αλλα θα το αναλυσουμε μολις τα πουμε παλι...σε λιγο δλδ.
 


aleka2

Well-Known Member
6 Μαρτίου 2008
300
0
46
Τόσο χάλια είναι το πόδι του δηλαδή που χρειάζεται χειρουργείο???

Συνεχίζω να μην καταλαβαίνω γιατί στο έφεραν.
Αν το είχαν πάρει απο το δρόμο σε ποιόν θα το πήγαιναν??? Στο δρόμο???
 


Alexandra

Well-Known Member
29 Ιανουαρίου 2008
794
1
Athens
Ένα σπασμένο πόδι δε χρειάζεται πάντα χειρουργείο.

Και αν γίνει πρέπει ο γιατρός να είναι ξεφτέρι, γιατί διαφορετικά κινδυνεύει να πάθει μεγαλύτερο κακό από καλό.
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Αν το είχαν πάρει απο το δρόμο σε ποιόν θα το πήγαιναν??? Στο δρόμο???
καλο χαχχα

ειπε ο γιατρος(οχι απτους καλυτερους αλλα αμεσα αυτον βρηκαμε) οτι το οστο πανω στο ποδι λυγιζει ενω επρεπε να ειναι σταθερο...χμμ :(
σε μενα το εφεραν για να τους πω...τι ν κανουν ισως???παιδια δεν ξερω και εχω αγχωθει κιολας.
 


aleka2

Well-Known Member
6 Μαρτίου 2008
300
0
46
Δεν το πάτε και σε κανέναν άλλο γιατρό μήπως και αυτός θέλει μόνο τα 500,00 και δεν είναι τόσο σοβαρά τελικά τα πράγματα??
Εξάλλου ο κτηνίατρος είπε ΑΝ χρειαστεί χειρουργίο, άρα δεν είναι και σίγουροι!!!

Εκτός και αν δεν χτύπησε έτσι απλά και κάτι σου κρύβουν οι τύποι που το έχουν :evil: .
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
ρε παιδια αυτο σκευτομαι κ με βασανιζει τοση ωρα.να το χτυπησαν δεν νομιζω,τι σκ@τ@??? περιτρυγιριζεται απο κοριτσακια το σκυλι και ειχαν ενα και παλιοτερα...δεν ξερω...θα παει και σε αλλο γιατρο εννοειται.αυτος ηταν το πιο συντομο π μπορουσαμε να κανουμε γτ σκευτηκα μηπως το ειχε τσιμπησει και τπτ και ηθελε καμια κορτιζονη..ξερω κ γω...μπερδευτηκα...μιλησα και με μια κοπελα απο σωματειο για να το εβλεπε και ο δικος τους γιατρος.
 


aleka2

Well-Known Member
6 Μαρτίου 2008
300
0
46
Εύχομαι να πάνε όλα κάλα και απλά ο κτηνίατρος να είναι γιούχου.
Ότι νέο έχεις μας λές.
 


MANOY

Well-Known Member
13 Μαρτίου 2008
1.168
0
35
Ηρακλειο Κρητης και Αθηνα
Δν γινεται χειρουργειο τοσο ευκολα σε σπασιματα... :? Γρηγορα για δευτερη γνωμη Νικο να σιγουρευτειτε!
Μου φαινεται παραλογο να χτυπησε απλα καπου και να επαθε τοση ζημια :roll:
Ενα αδεσποτο που φοντιζα το χτυπησε αμαξι και του εσπασε το ποδι και χειρουργειο δν χρειαστηκε... Τι να πω δν ξερω πολυ προσοχη στους γιατρους παααρα πολυ!
Ελπιζω να πανε ολα καλα ενημερωσε μας για νεοτερα :wink:


ΝΙΚΟ ΕΧΕΙΣ PM!!!
 


vaso

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2008
1.197
1
Θεσσαλονίκη
Σόρυ αλλά αν (που το απεύχομαι) χρειαστεί χειρουργείο τί φαντάζονται?ότι θα δώσεις εσύ τα λεφτά?
Δεν καταλαβα γιατί το φέραν σε σένα..Οκ να σε ενημερώσουν το καταλαβαίνω..
Μου ακούγονται κάπως όλα αυτά. :evil: :evil: :evil:
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
το εφεραν να το δω παλι,ο κτηνιατρος το ειχε δεσει με γαζες και εδωε κ παυσιπονα,και αν μπορω να ρωτησω λεει κ καποιον αλλο γιατρο.τεσπα...το αφηνουμε αυτο...θα δει την ακτινογραφια και ενας κτηνιατρος ενος σωματειου π ειναι τσακαλι σε αυτα αποτι μ ειπαν.
εννοειται πως δεν θα αναλαβω εγω τα εξοδα,αν ηταν οτι τα ειχα τοσο ευκολα τα χρηματα θα ειχα κρατησει και το κουταβι εγω.
το κορυφαιο...αν οντως στοιχιζει 600ευρω(ετσι ειπε ο γιατρος) το χειρουργιο θα το πανε λεει σε μια φιλοζωικη να το φροντισουν αυτοι γτ δεν μπορουνε να δωσουν τοσα λεφτα.
απογοητευομαι και νιωθω οτι εκανα λαθος π εδωσα το κουταβι.πιστευα οτι εκανα σωστο deal και τελικα βγαινω λαθος.
ελπιζω να μην χρειαζεται χειρουργιο και να ειναι κατι απλο.
(δεν ειμαι γιατρος αλλα ειδα την ακτινογραφια και το οστο εκει π ειναι ενιαιο εχει μια γραμμη που το χωριζει στα 2... :shock: )
 


Alexandra

Well-Known Member
29 Ιανουαρίου 2008
794
1
Athens
Νίκο συνήθως χειρουργείο γίνεται (από όσο ξέρω) όταν έχει σπάσει το κόκκαλο και τα κομμάτια είναι αρκετά απομακρυσμένα ή πολλά (το κρίνει ο κτηνίατρος) ώστε να μη μπορεί το πόδι να δέσει μόνο του.

Φρόντισα σκυλί με χτύπημα από αυτοκίνητο ψηλά στη λεκάνη και στα δυο πίσω πόδια, το αφήσαμε χωρίς χειρουργείο και πήγε μια χαρά.
 


MANOY

Well-Known Member
13 Μαρτίου 2008
1.168
0
35
Ηρακλειο Κρητης και Αθηνα
Τι να πω μερικοι ανθρωποι ειναι γτπ(οποιος καταλαβε καταλαβε θα με κανουν ban αν το γραψω κανονικα :oops: :) )
Ελπιζω να μην ειναι τπτ σοβαρο και να περασει...
Με προβληματιζει μως η αντιδραση τους αν δν εχουν την οικονομικη δυνατοτητα να το φροντισουν γιατι το πηραν? :evil:
Τεσπα Νικο κουραγιο ελπιζω να πανε ολα καλα :D
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.195
Μηνύματα
896.955
Μέλη
19.978
Νεότερο μέλος
Tina78