εμετος κ αδιαθεσια


mitsakos

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2008
273
0
τις τελευταιες μερες η λιζα συνεχεια εβηχε,φανταστηκα οτι ετρογε την φλοκατη που κοιμοταν κ ειχε καταπιει καμια κλοστη κ για αυτο της την εβγαλα.
ο βηχας ελατωθηκε αλλα χτες ειδα οτι ειχε μασισει ενα πρασινο πλαστικο πλεγμα που ηταν να βαλουμε στο μπαλκονι,το μαζεψα,την ειδα λιγο αδιαθετη κ πηγα να της βαλλω φαι,

δεν ακουμπησε καθολου το φαι της,εφαγε λιγο που της εδωσα σχεδον με το ζορι απο το χερι μου αλλα τπτ αλλο,ουτε ορεξη για παιχνιδι κλπ σημερα,εκανε κ εμετο κ στην βολτα φαινοταν λιγο σαν χαμενη,κ εκανε κ κανα δυο φορες κατι σαν εμετο,εβηχε εβηχε κ μετα εκανε σαν να εφτυνε λιγο σαλιο

θα την παω το απογευμα στον κτηνιατρο αλλα θα θελα καμια ιδεα για το αν ειναι τπτ το ανυσηχιτικο γιατι δεν εχω εμπειρια απο σκυλια κ τρομαξα λιγο σημερα
 






mitsakos

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2008
273
0
το θεωρησα ασημαντο γτ ημουν σιγουρος οτι ηταν καμια κλοστη απο την φλοκατη κ ελεγα οτι αμα κανει εμετο θα ειναι ενταξει...τωρα εχει πεσει κ κοιμαται
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Και πνευμονία μπορεί να έχει κάνει, είτε από ξένο σώμα είτε από ίωση ...
πρέπει να βγάλεις ακτινογραφία θώρακος - κοιλίας ... οπωσδήποτε ...
 




mitsakos

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2008
273
0
7 μηνων ειναι κ την εχω λιγοτερο απο μηνα..δεν την εχω ξαναπαει για εξετασεις ουτε μου ειχαν πει τπτ απο την φιλοζωικη...

σε κανα 10λεπτο θα φυγω να την παω στον γιατρο κ θα σας πω νεα
 


mitsakos

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2008
273
0
απο οτι ειπε η γιατρος μαλλον δεν ειναι κατι το ανυσηχιτκο.κυκλοφοραει γενικα πολυς βηχας αυτην την εποχη
αλλα ειπε οτι αν συνεχισει σημερα με τους εμετους πρεπει να παει για ακτινογραφεια αυριο γιατι μπορει να εχει μεινει κανενα κομματι (απο το πλστικο μαλλον)στο στομαχι της

θα δουμε τωρα,αλλιως αυριο νεοτερα
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.233
10.299
Athens
Εμείς έχουμε βήχα εκτροφείου και ξεκινήσαμε από χθες Vibramycin... To ίδιο και το κουτάβι μιας φίλης.
Τα συμπτώματα είναι βήχας - φαίνεται όμως σαν να πνίγεται και να θέλει να κάνει εμετό - κάνει και εμετό μερικές φορές. Κρατάει μάλλον μέχρι 7-8 μέρες...
 






mitsakos

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2008
273
0
ευχαριστω ΜΑΝΟΥ,απο οτι βλεπω δεν συνεχισε εμετους κ τα λοιπα παντος καλου κακου θα την παω για μην ακτινογραφεια μην εχει κατσει τπτ
 


mitsakos

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2008
273
0
τελικα παμε καλυτερα
οι ακτινογραφιες εδειξαν πως δεν εχει κατσει τπτ,συμπτωση ηταν που εφαγε το πλαστικο κ εκανε εμετο με το οτι δεν ετρογε κ εβηχε(ετσι ειπε ο γιατρος)

μου ειπε να της δεινω δυαλημενο με νερο ενα φακελακι με σκονη κ ενα σιροπι

τα πηρε κ τα δυο κ ευτυχος ειναι λιγο καλυτερα,εφαγε κιολας(με το ζορι βεβαια κ μονο απο το χερι μου,αλλα εφαγε)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.195
Μηνύματα
896.955
Μέλη
19.978
Νεότερο μέλος
Tina78