Ροτβαιλερ,4 μηνών-χαρίζεται


Strays' help

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2007
1.516
3
Γλυφάδα,Αθήνα
strayshelp.blogspot.com
Η μικρή ροτβαιλερίνα είναι μόλις 4 μηνών έχει όλα τα χαρτιά γνησιότητας(για όσους δεν την πιστεύουν) αλλά ψάχνει επειγόντως για νέο αφεντικό καθώς δεν μπορούν να την κρατήσουν άλλο.
Παρακαλώ όποιος ενδιαφέρεται για την μικρούλα ας επικοινωνήσει με τον άνθρωπο που την έχει ακόμα τηλ. ********
 
Last edited:


Strays' help

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2007
1.516
3
Γλυφάδα,Αθήνα
strayshelp.blogspot.com
Ακυρη η αγγελία.
Ο κύριος ενώ είχε παρακαλέσει το σωματείο που μου στειλε την αγγελία να βρουν σπίτι να το δώσουν...γιατί ''τους έχει φάει ολα τα παπούτσια'' και επειδή του την είπαν που το χει δεμένο στον ήλιο,
είπε σε μια ενδιαφερόμενη-φίλη μου που πηρεπριν λίγο ότι το δίνει 800 ευρω.
Πηρα και εγώ και μου είπε το ίδιο.
 






xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
να του το παρετε το τσιλι δεν παιζιε? αν του εχουν γινει ηδη καταγγελιες? αφου τη θελει η φιλη σου? η λεω βλακειες?:confused:
 






xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
Εννοω νομιμα:rolleyes:.. αμα την εχει στο λιοπυρι? αμα καλα.. δεν ειναι παρανομος? αφου απαγορευεται η κακομεταχειριση ζωων!!
οχι:confused::confused:
 






ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Βρε xritaki, επειδή ο ιδιοκτήτης έχει δεμένο το κουτάβι και βρέθηκε και μια φίλη της Κλειαννας που το θέλει, θα μπείτε στο σπίτι του να του κλέψετε το σκύλο? :-?
Διότι εγώ προσωπικά αυτό καταλαβαίνω από αυτό που έγραψε η Strays' help:

To χω πει ηδη να τη βουτηξουμε...ειναι λιγο δυσκολο,θα δουμε.
Όταν λες να το πάρετε «νόμιμα» τι εννοείς? Έχετε στοιχεία για να αποδείξετε ότι ο σκύλος κακοποιείται?
 


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
δεν ξερω..
εχω ωστοσο τις εξεις αποριες
α. αν αφηνεις το σκυλι σου δεμενο στο λιοπυρι τι ειναι?
β. μπορει οποιοσδηποτε να πουλαει το ζωο του? δηλ. εγω τωρα αποφασιζω και πουλω την κοντοσκυλακη και βρισκεται καποιος και την παιρνει 800 ευρα -ειναι λιγο ντιφεκτ το μοντελο αλλ εστω :p- δεν εμαι ντεμι παρανομη.. μαυρο χρημα..οχι? Αν ειναι να αρχισω να αναπαραγω το ημιαναπηρο:D:D
γ. αν ειναι σκυλι του του εχει τσιπακι? αν θελει να το κρατησει δεν πρεπει να βαλει?
δ. αρα αν δεν μπορει να το πουλησει σιγα μη σκασει λεφτα μπορει να πειστει να το δωσει..
αμα ειναι και κανα δυο παλικαρια μπορει να πεοστει και καλυτερα..
Τωρα σοβαρα.. ο τυπος δε θα την κρατησει.. φραγκα θελει να βγαλει απο οτι καταλαβα.. ειναι αυτο νομιμο?:confused::confused:
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
δεν ξερω..
εχω ωστοσο τις εξεις αποριες
α. αν αφηνεις το σκυλι σου δεμενο στο λιοπυρι τι ειναι?
β. μπορει οποιοσδηποτε να πουλαει το ζωο του? δηλ. εγω τωρα αποφασιζω και πουλω την κοντοσκυλακη και βρισκεται καποιος και την παιρνει 800 ευρα -ειναι λιγο ντιφεκτ το μοντελο αλλ εστω :p- δεν εμαι ντεμι παρανομη.. μαυρο χρημα..οχι? Αν ειναι να αρχισω να αναπαραγω το ημιαναπηρο:D:D
γ. αν ειναι σκυλι του του εχει τσιπακι? αν θελει να το κρατησει δεν πρεπει να βαλει?
δ. αρα αν δεν μπορει να το πουλησει σιγα μη σκασει λεφτα μπορει να πειστει να το δωσει..
αμα ειναι και κανα δυο παλικαρια μπορει να πεοστει και καλυτερα..
Τωρα σοβαρα.. ο τυπος δε θα την κρατησει.. φραγκα θελει να βγαλει απο οτι καταλαβα.. ειναι αυτο νομιμο?:confused::confused:
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 




ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Βρε xritaki, ο σκύλος είναι περιουσιακό του στοιχείο! Ότι θέλει τον κάνει! Τον αγοράζει, τον πουλάει, τον δένει!

Τα 2 «παλικάρια» που κολλάνε? Ή θα εκφοβίσετε με μπράβους τον άνθρωπο για να σας δώσει το σκύλο ή θα του τον κλέψετε?
Δεν είμαστε καλά μου φαίνεται…

Ξέρεις πόσο παράλογο ακούγεται αυτό? Είναι σαν να σου πω, πως έχω βάλει στο μάτι το καινούργιο αυτοκίνητο του γείτονα μου και σκέφτομαι ή να του στείλω 2 μπράβους για να τον αναγκάσω να μου το δώσει τζάμπα ή να μπω στο σπίτι του και να το κλέψω!
 


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
απαπαααα οχι και να τον δειρουν.. απλα να μην τσαμπουκαλευσει αυτος τα κοριτσα..αφου ειπαμε ειναι βαρυμαγκας
κατσε ρε ροτι πρωτον το σκυλι δεν ειναι ακριβως περιουσιακο στοιχειο.. δε θα με κυνηγησει κανεις αν σπασω το αμαξι μου αλλα αν σπασω το σκυλι μου στο ξυλο?
β το αμαξι μου το πουλαω και δε δηλωνω τα λεφτα στην εφορια?
επισης δε θα το κρατησει να το δωσει θελειειειειει. και καποιος θα του ειπε να βγαλει και γκαφρα απο αυτο και χαρηκε και τωρα την ειδε εμπορας
αφου λοιπον εχει βρεθει ανθρωπος που το θελει.. γιατι να μην το δωσει? Ειδικα αν φοβηθει οτι θα τον δωσουν..
και επισης να θυμασται οτι η ελληνικη πραγματικοτητα ειναι οτι να ναι -ενα χρον λειπω μονο ρε παιδιααα- μπορει να σε σκοτωσουν και να μην ασχοληθει κανεις και πριν απο ενα μηνα ειδα οτι εσκασε υγιειονομικο σε πολυκατοικια να συλλαβει καναρινη γιτα διαταραξη κοινης ησυχιας.. στους αμπελοκηπους κυψελη??!!! Ολα ειναι θεμα υφους κκονε και να τα πρηζεις στους καλους υπευθυνους..
επισης.. αν ο γειτονας μου ειχε υποσχεθει να μου το χαρισει το αμαξι του μετα γυφτια να θελει να μου το πουλησει.. δε φερονται ετσι σε μια κουηρια:cool::cool::cool:
τεσπα.. δε λεω αλλα γιατι παλι θα μου την πει ο αντμιν:D:D:D
και οφ δε ρεκορντ.. αμα ακουγα οτι καποιος του το σουφρωσε και το σκυλι ειναι χαρουμενο δε θα πεθαινα και απο τη λυπη μου.. :eek::rolleyes:
παω σε αλλο φορουμ να μιλησω για σκουληκια γιατι η διαθεση μου για οργανωμενη αντισταση δεν εκτιμαται απο τη διευθυνση:cool::D:D:D:D
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
ΑΧΑΧΑΧΑ θα τρελαθούμε μ'άυτήν εδώ :D:D:cool::cool:

Παιδιά αφού κακοπερνάει, γιατί δεν δίνετε 800 ευρώ για να το πάρετε ??

(τί λέω Χριστέ μου ...) :cool:
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Διότι το «τζάμπα» πολλοί αγάπησαν…. :lol:

Παρεμπιπτόντως, ο σκύλος είναι τρελό ρουξουνι ή τον αδικεί η φωτογραφία? :rolleyes:
 




vaso

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2008
1.197
1
Θεσσαλονίκη
Παρεμπιπτόντως, ο σκύλος είναι τρελό ρουξουνι ή τον αδικεί η φωτογραφία? :rolleyes:
:)
Είναι μωρέ..Εχουν περίεργη θέση τα αυτιά του..και γενικά..Μ΄αρέσει που έχει και χαρτιά..Τέλοσπάντων,κλασικά φύκια για μεταξωτές κορδέλες όπως μόνο ο Ελληνας ξέρει..
Ελπίζω να βρεί το σκυλάκι μια καλή οικογένεια..
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.190
Μηνύματα
896.906
Μέλη
19.975
Νεότερο μέλος
Michael1924