Η Γιορτή του ημίαιμου!!!




ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Μια υπέροχη σκυλίσια μέρα στην Οινότρια Γη!

Φωτορεπορταζ του ρεπόρτερ του dogforum.gr ….IGGY!!!

Οι δικοί μου, μου είχαν υποσχεθεί Κυριακάτικη βόλτα, αλλά ο καιρός δεν ήταν πολύ καλός σήμερα και είχα αρχίσει να απογοητεύομαι. Είχα κάτσει μουτρωμένος μπροστά από την μπαλκονόπορτα και κοιτούσα μελαγχολικά έξω…
Ξαφνικά άκουσα τη μαμά-Rottie να με φωνάζει…
«Βόλτα?», αναρωτήθηκα με λαχτάρα!
Μόλις είδα το λουρί μου, έπαψα να έχω πια αμφιβολίες! Φύγαμεεεε!!!! \:D/

Μπήκα με χαρά στο αμάξι και ξεκινήσαμε για το κτήμα Λαζαρίδη στο Καπανδρίτι.
Θα πηγαίναμε στην μεγαλύτερη γιορτή των ημιαιμων!!!


Μόλις φτάσαμε δεν το πίστευα! Το κτημα ήταν υπέροχο! Είδα πολύ κόσμο και πολλά σκυλιά και έκανα πολλούς φίλους. Γνώρισα την Nelly, την Collage, τον Leon, την Matilda, τον Kοντό και ένα σωρό καινούργιους φίλους και έπαιξα με την ψυχή μου!


Τα φετινά καλλιστεία ήταν φανταστικά!
Ο Χρήστος Φερεντίνος στην παρουσίαση ήταν όπως πάντα υπέροχος!
Όλοι οι υποψήφιοι ήταν καταπληκτικοί, αλλά την παράσταση έκλεψε η απίθανη Κουκλίτσα, η οποία μετά την στέψη της ως ημιαιμη βασίλισσα των φετινών καλλιστείων, ποζάρισε με χάρη στον φακό μου!


Όσοι ήθελαν παρακολούθησαν μαθήματα γευσιγνωσίας και σεμινάρια για το κρασί και ύστερα ξεναγηθήκαμε στο μουσείο κρασιού και στο χώρο παραγωγής των κρασιών του κτήματος Λαζαρίδη.


Εγώ μετά από μπόλικο φαγητό, διασκέδαση και παιχνίδι, κουράστηκα και ξάπλωσα στο καταπράσινο γρασίδι.


Στο τέλος ποζάραμε με την μαμά-Rottie μπροστά στην πισίνα του κτήματος και γυρίσαμε κουρασμένοι αλλά και πολύ χαρούμενοι στο σπίτι μας.
Περάσαμε τέλεια και συμφωνήσαμε να πηγαίνουμε κάθε χρόνο στην υπέροχη, καταπληκτική, μοναδική γιορτή του ημιαιμου!!!
 




matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.431
1.022
Μπράβο μαμα Rottie και Iggy. Ωραία τα λέτε. Χαρήκαμε πολύ που σας είδαμε και από κοντά. :D

Και μια απορία πότε προλάβατε??? Μιλάμε για επαγγελματία ρεπόρτερ!!
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Αυτό είναι ο ορισμός του καλού reporter Matilda! Γρήγορη και έγκυρη ενημέρωση! :lol:
Και ‘μεις χαρήκαμε που σας είδαμε από κοντά!
Πραγματικά περάσαμε τέλεια όλοι μας! Και δίποδοι και τετράποδοι ! Μακάρι να γίνονταν συχνότερα παρόμοια events!
 














ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Δεν νομίζω να γίνει φέτος, τουλάχιστον όχι τον Σεπτέμβρη όπως είχε γίνει πέρυσι! :(
Κρίμα πάντως! Ήταν ένα μοναδικό event που όλοι οι επισκέπτες (δίποδοι και τετραποδοι), είχαμε περάσει υπέροχα!
 
Last edited:


liajoe

Well-Known Member
Κρίμα :(

Μήν στεναχωριέστε μόλις βγάλει λίγο υλικό
η σχολή μας θα οργανώσουμε και εμείς ένα event
που θα γίνετε μία φορά το χρόνο τέλος Σεπτέμβρίου.

Και είναι ΟΛΟΙ ευπρόσδεκτοί :)

Περιπάτους μεταξύ μας δεν μπορούμε να οργανώσουμε?
Εσείς έχετε μέρη από εκεί και η Χαλκίδα - Εύβοια δεν
είναι μακρια από Αθήνα...

Δέν έχουμε και πολλές παρέες εδώ...:(
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.191
Μηνύματα
896.913
Μέλη
19.976
Νεότερο μέλος
Μαρία8