Αυτόματη Ταϊστρα


cyro

New Member
1 Μαρτίου 2007
4
0
καλησπέρα σε όλουσ σας.....
Εχετε κάνει πολυ καλή δουλεία και σαν νέος θέλω να σας συγχαρώ!
Η ερώτησή μου ειναι η εξής : Υπάρχουν Αυτόματες Ταϊστρες για σκύλουσ 30κγρ περιπου με χρονοδιακόπτη? Αν ναι που μπορώ να βρω?
Σας ευχαριστώ
 




cyro

New Member
1 Μαρτίου 2007
4
0
τον έχω ήδη εκεί αλλα πάω μέρα παρα μέρα και τον ταΐζω..όμως θα είναι δύσκολο για ξύω τρίμηνο λόγο δουλειάς και θέλω να έχω μια εναλλακτική λύση, πριν πω σε γείτονα να βοηθήσει..

Την δημοσίευση επεξεργάστηκε ο admin με τη βοήθεια του http://speech.ilsp.gr/greeklish/greeklishdemo.asp ...Ελληνικά μόνο παρακαλώ!... :D
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Αγαπητέ cyro,
νομίζω πως είναι τραγικό το γεγονός να αφήνεις ένα σκυλί μόνο του σε κάποιο εξοχικό σπίτι και να το επισκέπτεσαι μέρα παρά μέρα απλά για να τον ταΐζεις…
Ψάχνεις αυτόματη ταΐστρα για να αποφύγεις ακόμα και αυτές τις μικρές επισκέψεις, λόγω έλλειψης χρόνου…

ΠΡΙΝ πάρεις σκύλο….
Αναλογίστηκες τις ευθύνες που προκύπτουν με την απόκτηση του?
Σκέφτηκες πως το σκυλί σου είναι ένα κοινωνικό πλάσμα, πως σε έχει απόλυτη ανάγκη, πως ζει για να είναι δίπλα σου και ‘συ το καταδικάζεις σε απομόνωση?
Σκέφτηκες πως η απομόνωση αυτή θα το μετατρέψει σε ένα απρόβλεπτο θηρίο, που είναι πολύ πιθανό κάποια στιγμή να επιτεθεί ακόμα και σε εσένα?
Μάλλον ΟΧΙ…
Σου προτείνω, αντί να μπαίνεις στην διαδικασία να ψάχνεις για αυτόματες ταΐστρες και ποτίστρες, να ψάξεις για κάποιον που να έχει χρόνο και διάθεση να δώσει στο σκυλί σου την αγάπη που του αξίζει…
Φιλικά
 


nikoscar

Guest Star
Staff member
9 Ιουνίου 2006
2.178
1.000.000.018
ATHENS
...τα θελες και τα ακουσες.......
εαν εβλεπες lost ....θα γλιτωνες το κραξιμο....:lol:

τσαμπα τα συγχαρητηρια που μας εδωσες.... :D

.....καλως ηρθες ...φιλε cyro....

γραφε μονο εαν θες ελληνικα...να μπορουμε να σε διαβαζουμε....

τι σκυλο εχεις? γιατι δεν τον εχεις μαζι σου τον αμοιρο...και τον αφηνεις να κανει διακοπες μοναχος...?

gia 3nq 3mhno logo douleias
εαν εννοεις για κανα τριμηνο....παρε ρε παιδακι μου κανα δυο τρια 30κιλα τροφη....ανοιξε και την στερνα ....και αστον....τι να αγοραζεις ταιστρες και μαραφετια...για εξοδα ειμαστε τωρα???

η rottie παντως ηταν ευγενικη....σου ειπε...."οχι" για μερα παρα μερα....που να διαβαζε και το 3mhno ,,,, :D
 


S

SwkDoG

Guest
Δεν ξέρω αν παρακολουθείς "Lost",όπως αναφέρει ο oscar,αλλά ο σκύλος ένα "Prison break" θα το χρειαστεί!...
Εκτός και αν είναι κατηγορίας "Heroes" και τα υπομήνει όλα!!...

Αλλά γενικός το θέμα "έχω σκύλο και πάω μέρα παρά μέρα και τον ταΐζω μόνο και για κανά 3μηνο θα λείψω" ανήκει στην κλασική "The Twilight Zone"... :shock:
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
SwkDoG said:
Δεν ξέρω αν παρακολουθείς "Lost",όπως αναφέρει ο oscar,αλλά ο σκύλος ένα "Prison break" θα το χρειαστεί!...
Εκτός και αν είναι κατηγορίας "Heroes" και τα υπομήνει όλα!!...

Αλλά γενικός το θέμα "έχω σκύλο και πάω μέρα παρά μέρα και τον ταΐζω μόνο και για κανά 3μηνο θα λείψω" ανήκει στην κλασική "The Twilight Zone"... :shock:
 




ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Παιδιά, το 3dwqj ήταν 3μηνο??? :shock: :shock: :shock:
Μόλις εμφάνισα καντήλες, φλύκταινες, και πολλαπλά μπιρμπιλόνια!!!
 




ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Αγαπητέ Μάκη,
Το άκουσμα διαφόρων παραλογισμών κάνει το νευρικό μου σύστημα να κλυδωνίζεται επικίνδυνα, με αποτέλεσμα να εκκρίνονται μεγάλες ποσότητες αδρεναλίνης, υπερδοσολογία της οποίας δύναται να προκαλέσει στον οργανισμό μου (λόγω σχετικής δυσανεξίας) την εμφάνιση δερματικών εξανθημάτων, όπως καντήλες, φλύκταινες, πολλαπλά μπιρμπιλόνια και εκτεταμένες βλάβες στις παρωνυχίδες, τα οποία ΜΑΛΛΟΝ είναι απόρροια υποτροπιάζουσας αλλεργικής αντίδρασης στην επιχειρηματολογία του στυλ «Θα λείψω κανά τρίμηνο και λέω να παρατήσω τον Αζορ (τον οποίο έχω άρχοντα στην εξοχή) παρέα με την αυτόματη ταίστρα» :evil: :evil: :evil:
 


Nemo

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2007
84
0
Θεσσαλονίκη
" εαν εννοεις για κανα τριμηνο....παρε ρε παιδακι μου κανα δυο τρια 30κιλα τροφη....ανοιξε και την στερνα ....και αστον....τι να αγοραζεις ταιστρες και μαραφετια...για εξοδα ειμαστε τωρα????"

Θα μπορούσα να αναλάβω να τον εκπαιδευσω στο " ΑΥΤΑ ΘΑ ΤΡΩΣ ΤΟΝ ΜΑΡΤΗ, Τ"ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΗ, ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΤΗΝ ΒΡΥΣΗ ΝΑ ΠΙΝΕΙΣ ΝΕΡΟ"
:lol:
 


cyro

New Member
1 Μαρτίου 2007
4
0
ΑΠΑΝΤΗΣΗ Α'ΜΕΡΟΣ

Αγαπητά Παλικάρια και Κυρίες......

Ειλικρινα όμως, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΑΝΕΧΤΩ ΤΗΝ ΚΡΙΤΙΚΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΕΝΑ, που ΧΩΡΙΣ να γνωρίζει, ΧΩΡΙΣ να ρωτήσει, ΧΩΡΙΣ να εχει διαθεση να μαθει, ΚΑΘΕΤΕ σε ενα PC για να παραδώσει μαθήματα ηθικήσ, σε άτομα που δεν έχει πει μια κουβεντα μαζί τουσ για να δει ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ!!!!!!

Κανονικά θα έπρεπε να απαντήσω σε έναν προσ έναν από ΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ ΤΟΥΣ ΕΞΥΠΝΟΥΣ ΘΕΟΥΣ ΚΡΙΤΕΣ, αλλά δεν νομίζω ότι θέλω να το κάνω και να το προσπαθήσω....

Από του FORUM σας περίμενα ότι κάποιοσ θα μπορούσε να βρεί βοήθεια σε κάτι που ΤΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ όσον αφορά τον σκύλο του.....Αλλά μάλλον είστε καλύτεροι σε ρόλουσ ΘΕΩΝ - ΔΙΚΑΣΤΩΝ από το να βοηθάτε ε??????

Για την Ιστορία, το ημίαιμό που έξυπνοι κυνόφιλοι με τα σκυλία ράτσας, το βρήκα παρατημένο και άρρωστο στην πόλη. Το μάζεψα και το φρόντησα και τελικά τα κράτησα. Από αγάπη και χάδι έχει 4 άτομα να του τα προσφέορυν άφθονα, όπωσ και την φροντίδα, για αυτό και δόξα το Θεό, είναι υγιέστατο! Από το να το έχω το μεγαλώσωμο σκυλί μέσα σε ένα διαμέρισμα πόλησ, προτιμώ να το έχω στην εξοχή, ελεύθερο, μέσα σε 2 στρέμματα να κινείται και να ζει! και ασ σημαίνει αυτό για μένα χρονική και οικονομική επιβάρυνση, που κανένασ από σας τουσ ΚΑΛΟΥΣ ΚΥΝΟΦΙΛΟΥΣ δεν νομίζω να έχει υποστεί...
 


cyro

New Member
1 Μαρτίου 2007
4
0
ΑΠΑΝΤΗΣΗ Β'ΜΕΡΟΣ

Αν αυτό με κάνει λιγότερο κυνόφιλο από σας, τότε προτιμώ να είμαι τέτοιος!!!!!!

Λυπάμαι πραγματικά που άτομα που θέλουν να λένε πωσ αναζητούν την καλύτερη ζωή ενόσ σκύλου, μίλησαν σαν καναπεδάκηδεσ φιλόλογοι!!!!!

Σας αφήνω λοιπόν στην μιζέρια σας. Μην Διακόψουμε και την προβολή των επισοδίων LOST ή όλων των άλλων που αναφέρατε!Δεν είναι σωστό, μπορεί να χάσατε κανά σημαντικό μήνυμα που δίνουν, και έτσι δεν θα μπορέσετε μετά να βοηθήσετε κάποιον άλλον που θα σας θέσει μια ερώτηση.....

Ειλικρινά λυπάμαι πολύ...Το ευτυχές είναι, πωσ βρήκα ανθρώπουσ, που πριν με κρίνουν, έμαθαν, ρώτησαν και τελικά ΒΟΗΘΗΣΑΝ εμένα και κατά επέκταση ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ μου..ΟΧΙ με 30 κιλά τροφή, γιατί έτσι θα το φάει όλο σε 1-2 βδομάδες, και απλά θα διαλύσει το στομάχι του, και θα βάλει ατελειώτα κιλά..ΑΚΟΥΤΕ εσεις που σαν ΚΤΗΝΙΑΤΡΟΙ ειπατε τη γνώμη σας???? Ειναι σηματικότερη η υγεία του σκύλου από τους ΞΕΡΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΗΘΙΚΟΛΟΓΙΑΣ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!!

Ας σταματήσω εδώ.
 


S

SwkDoG

Guest
Εντάξει ρε cyro αν έχει 4 άτομα να το χαϊδεύουν ας αναλάβει και ένας από αυτούς τους 4 να το ταΐζει και τέρμα η ιστορία!!...

Μπορεί να μην περιέγραψες την κατάσταση σωστά και παρανοήσαμε...

Αν λοιπόν ο σκύλος ΔΕΝ ζεί μόνος του σε ένα κτήμα και ΔΕΝ θα μείνει μόνος του για 3 μήνες αλλά αντίθετα έχει ανθρώπους να ασχολούντε με τις καθημερινές του ανάγκες...ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!... :D

Και είμαι έτοιμος να ζητήσω συγνώμη για ό,τι μπορεί να σε πείραξε και με αφορά... :)

Υ.Γ. Να ξέρεις πως οι περισσότεροι εδώ μέσα έχουν ημίαιμα ή και ημίαιμα...απλά σαν πληροφορία γιατί ούτως ή άλλως η αγάπη δεν έχει φυλή,χρώμα,είδος,κλπ. κλπ... :)
 


nikoscar

Guest Star
Staff member
9 Ιουνίου 2006
2.178
1.000.000.018
ATHENS
Ειλικρινά λυπάμαι πολύ...Το ευτυχές είναι, πωσ βρήκα ανθρώπουσ, που πριν με κρίνουν, έμαθαν, ρώτησαν και τελικά ΒΟΗΘΗΣΑΝ εμένα και κατά επέκταση ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ μου..ΟΧΙ με 30 κιλά τροφή, γιατί έτσι θα το φάει όλο σε 1-2 βδομάδες, και απλά θα διαλύσει το στομάχι του, και θα βάλει ατελειώτα κιλά..ΑΚΟΥΤΕ εσεις που σαν ΚΤΗΝΙΑΤΡΟΙ ειπατε τη γνώμη σας????

βρε cyro./.../ θα με τρελλανεις??? :!: :?: χιουμορ εκανα...με πιστεψες?παλι καλα που απαντησε και ο νεμο...θα ειχα τυψεις...

οσο για το LOST μην το συνεχισω...γιατι αμα δεις την αυτοματη ταιστρα ...θα παθεις πλακα......και βγαζει και κουλουρακια που φτιαχνουν τα κοριτσια...

τωρα εαν παρουμε το post απο τη αρχη ....τι να πω....??να τον αφηνες σε καποια πανσιον??
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
SwkDoG said:
Εντάξει ρε cyro αν έχει 4 άτομα να το χαϊδεύουν ας αναλάβει και ένας από αυτούς τους 4 να το ταΐζει και τέρμα η ιστορία!!...
ΕΛΑ ΝΤΕ!!!

Φίλε cyro,
Σου ζητώ συγνώμη, διότι όσο και να προσπαθώ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΩ!
Ίσως δεν μας έδωσες ΕΣΥ να καταλάβουμε. :roll:
Μας κατηγορείς για κακόβουλη κριτική, όταν την ίδια στιγμή περιγράφεις μια κατάσταση που μοιάζει με κακόγουστο αστείο…

Παράλογο??? Δεν απαντάει…Άρα λογικό!!!

Ότι και να συμβαίνει και επειδή έλαβα pm σε ανάλογο ύφος και τόνο, σου δηλώνω πως προσωπικά δεν έχω καμιά απολύτως διάθεση για την διαιώνιση αυτής της αντιπαράθεσης.
Αυτό που μπορώ να σου απαντήσω, είναι πως χαίρομαι που βρήκες τελικά λύση…
Εύχομαι να είναι η καλύτερη δυνατή και για ‘σενα και για τον σκύλο σου.
 




eleana

Active Member
27 Φεβρουαρίου 2007
26
0
Τελικά cyro τι από όλα ισχύει :?: :?:

Ο σκύλος μένει μόνος σε ένα κτήμα και θα τον εγκαταλήψεις και για κανά 3μηνο ή όχι :?: :?:
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.195
Μηνύματα
896.955
Μέλη
19.978
Νεότερο μέλος
Tina78