Ακράτεια ούρων?




kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Chloe said:
Καλέ τόσο σιχασιάρηδες είστε? Δε χρειάζεται κτηνίατρος για το καθάρισμα των πρωκτικών αδένων!
Meggy δοκίμασε το εξής: Βγάλε το σκύλο στο μπαλκόνι, πάρε χαρτοπετσέτες και πίεσε με τα δάχτυλά σου (πάνω απ' τις πετσέτες) την περιοχή γύρω απ' τον πρωκτό (όχι μέσα!!!!). Μάζεψε ό,τι βγάλει και ξανακάντο μέχρι να μη βγάζει πια. Για δες μήπως είναι αυτό.
Συγγνώμη!!! Αν δεν σου δείξει κάποιος από κοντά μπορείς να το κανεις με οδηγίες από φόρουμ?:shock:

Ασε που δεν ξέρουμε ότι είναι σίγουρα αυτό! :wink:
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Βέβαια μπορείς να το κάνεις! Ρε παιδιά πιο δύσκολο είναι να βάλεις στο σκύλο σου θερμόμετρο!
Εμένα φυσικά ο κτηνίατρος μου έδειξε, αλλά σιγά! Έτσι την υποψιαζόμουν τη δουλειά!
Είτε είναι αυτό είτε δεν είναι νομίζω ότι όλοι πρέπει να ξέρουμε να το κάνουμε!
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Ναι συμφωνω.. αλλα τωρα θα καταλάβει απο εδω μεσα...?
Τεσπα...Ας δοκιμάσει και ας μας πει νέα.. :)
 


vaso

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2008
1.197
1
Θεσσαλονίκη
Chloe said:
Να σε δω να αλλάζεις πάνα Βάσω! (όχι ότι έχω αλλάξει, λέμε τώρα) :lol: :lol: :lol:
:-# :-#

Είναι όπως το περιγράφει η Chloe πάντως και πραγματι δεν είναι τόσο δύσκολο αν δεν έχεις άλλο κόλλημα :D !
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Πλακα πλακα ,τώρα το θυμήθηκα ..κάποιοι φίλοι μου νέοι "σκυλογονεις" αλλα πολλών ετών "γατογονεις" είχα πάει σπίτι τους επειδή πήραν σκυλακι και μου λένε ότι μάλλον θα αδιαθετήσει επειδή γλείφετε όλη την ώρα και μυρίζει..
Στο μεταξύ η μυρωδιά ήταν σαν ψαρίλα,σε κάποια φάση άφησε υγρό στον καναπέ...,ήταν πρωκτικοί αδένες και αυτοί νόμιζαν ότι θα της έρθει περίοδο..

Αν ξέρεις από αυτο ..το καταλαβαίνεις με την μια γιατί η μυρωδιά δεν παλεύετε..

p.s.δεν είναι δύσκολο να το κανεις αλλα ίσως είναι καλύτερα κάποιος να σου δείξει από κοντά..,αν και τα βήματα είναι αυτά..!
Αααααα.. αν το επιχειρήσεις βάλε κάνα μανταλάκι στην μύτη.. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 


meggy

Member
6 Ιουνίου 2008
11
0
Καλημέρα και ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας. Η μυρωδιά του σκύλου μου είναι από ούρα. Δεν είναι οι πρωκτικοί αδένες, τους οποίους έχουμε αδειάσει ένα δύο φορές σε κτηνίατρο, και ξέρω πως είναι η μυρωδιά. Δεν είναι η ίδια. Έχω την εντύπωση πως όταν ενθουσιάζεται ή φοβάται η μυρωδιά αυτή είναι πιο έντονη, συνεπώς σε τέτοιες στιγμές πρέπει να έχει μια ελαφριά διαρροή ούρων, η οποία όμως δημιουργεί τέτοια δυσοσμία, που δεν ξέρουμε τι να κάνουμε. Μας το λένε και τρίτοι, συνεπώς δεν είναι απλά η ιδέα μας, συν του ότι είχαμε πάντα σκυλιά στο σπίτι και κανένα δεν μύριζε έτσι.
Ο κτηνίατρος δεν ξέρει τι είναι. Έκανε όλες τις απαραίτητες εξετάσεις, δεν βρίσκει τίποτα. Δεν μυρίζει το τρίχωμα του σκυλιού, αλλά η κοιλιά του. Τα αυτιά και το στόμα του είναι πεντακάθαρα, κανένα πρόβλημα από εκεί.
Ακριβώς επειδή δεν ξέρω τι να κάνω πια απευθύνθηκα σε εσάς, μήπως κάποιος το έχει αντιμετωπίσει.
Είχα κάπου διαβάσει πως τα κόκερ παρουσιάζουν μέχρι κάποια ηλικία όταν χαίρονται πολύ μια μικρή ακράτεια, αλλά πάντα βλέπεις ούρα, ενώ στην περίπτωσή μας έχουμε μόνο την μυρωδιά.
Αυτά, ευχαριστώ και πάλι, αν έχετε καμιά συμβουλή ευπροσδεκτη.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.195
Μηνύματα
896.955
Μέλη
19.978
Νεότερο μέλος
Tina78